Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

В много голяма грешка си - повечето стоки там са Boston и в никакъв случай не са по-китайски от стоките в останалите магазини. Магазина има цял каталог musicjam.hit.bg

Стоките се бавят, защото се поръчват от чужбина, обаче идват.

Пазарувал съм немалко пъти от там.

А струните им бостън цепят мрака, 10 лева са, а си имат резервна 1-ва и 2-ра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз свирех от 7 години на пиано и от 2 на китара преди да почна да си правя китара сам и въпреки, че имам многогодишен опит в дървообработката и дърворезбата и още не съм го свършил тоя проект (вече седи към половин година на стената и чака довършване), вие от по 2-3 месеца и хващате през главата за краката...

 

Е явно днешната младеж се развива доста по-бързо отколкото миналите поколения. Ако аз нямах опит с дървообработка и дърворезба едва ли щях да се захвана с това начинание.

 

Вече съм нарчертал на CAD-а обстоен план на китарата и съм го принтнал в пълен мащаб. Засега най-много ме затруднява връзката между тялото и грифът понеже е с 4 градусов ъгъл. Та искам да попитам дали адаптерите трябва да са разположени успоредно на струните, заради по горе споменатия ъгъл, или пък отворите за адаптерите да ги режа под прав ъгъл спрямо тялото.

За жалост още не мога да си намеря хубаво дърво. Ходих до Бриколаж, но там нямаше.

 

След около 2/3 седмици може да постна нова тема след като съм изрязъл тялото.

През JAM-a вече минах, а и им разгледах каталога. Имат хубави неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да даваш скос на дупките (дупката има дъно, отворът не :hysterical: )за адаптерите. Така или иначе наклона на самите адаптери се определя от рамките(ринговете) на адаптера обикновено.

В Бриколаж надали ще има подходящо дърво за китара , ама не знам , аз лично изобщо не знам какво предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много голяма грешка си - повечето стоки там са Boston и в никакъв случай не са по-китайски от стоките в останалите магазини. Магазина има цял каталог musicjam.hit.bg

Стоките се бавят, защото се поръчват от чужбина, обаче идват.

Пазарувал съм немалко пъти от там.

А струните им бостън цепят мрака, 10 лева са, а си имат резервна 1-ва и 2-ра.

Ммм дам много си прав Бостън са ми работите. Просто ми е останало впечатление че са споменавали че са имитация на Бостън(китай), мо явно не е така. И наистина това със струните и аз от там ги купих и резервата си е чук-оферта :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да се правят в Китай поне по-евтините неща и на Бостън... но всъщност... всичко, особено ако е по-евтино няма къде да се прави, освен в Китай, без значение от марката. Приятен е хардуера на Бостън...

Иначе от JAM можеш и Gotoh и каквото си искаш да си поръчаш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за китарката пич, следя темата от самото начало. Искам само да те попитам, тъй видях че по фингърборда не си слагал точици, чертички, черепи и пр., дали все пак отгоре не си обозначил прагчетата за да ти е по-удобно при свирене. Казавам ти го от личен опит, понеже не съм някакъв китарен бог и като свиря на класическа китара без такива обозначения страдам много.

Редактирано от Pro stack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нарисувал съм smile чета по него с молив, сиг за това не се виждат. Просто незнам за по-сложен инлей какво да правя. А и не съм измислил. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чел всички коментари в темата,щот днес я видях и отгоре отгоре я прегледах.

но видях началото.,че си използвал цяло парче дърво за тялото,което е похвално.

но не е похвално че си го боядисал.трябваше само да го лакираш.

P.S.винаги можеш да я изциклиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има едно магазинче Jam където продават китайски повечето но пък са евтини. Идеята е че там не е много сигурна работа, а и доста се бавят. Аз до колкото чувам съм извадил късмет. Значи улицата незнам как се казва но се намира между Мария Луиза и Княз Борис 1. До ъгъла на трапезица. Или по лесно казано до метро станция Сердика. Там като се завъртиш ще го видиш. Ценита са нечовешко къси но само защото не са маркови стоките и качеството е съмнително. При мен за една година от ключетата няма оплакване макар че доста въртене видяха (21 кинта ако не се лъжа някъде по темата пише(не съм сиг щото са подарък))

Бостън е толкова марка, колкото и скуайърските боклуци. А наистина се бавят, щото ги влачи от чужбинско. Джемът се намира зад католическата катедрала точно (като се погледне срещу главния вход).

 

Инлеите са сложна материя, особено ако са по-различни от кръгчета, нямаш заготовки, не употребяваш качествен дремел-like интрумент за фрезоване на каналите и ползваш седеф, а не пластмаса. От пластмаса е по-лесно. Моят съвет е да ги направиш по най-махленския начин - купуваш си пръчка някаква пластмаса (има различни видове добри електро-изолаторни полимери - конкретни имена в момента в 3 и 20 сутринта след не знам си колко часа математика ми убягват, сорка. Важното е, че се купуват на кило и една пръчка 8-10мм от порядъка на 20см няма да е повече от 2-3 лв. Даже идва куриер (на фирмата) да ти я достави безплатно) правиш хиксовете, за да намериш геометричните центрове на позициите, където искашд а сложиш инлеи, биеш с едно гвоздейче малък център, правиш дупка със съответния размер и дълбочина, капваш малко лепило (имаше едно на бизон, което учудващо хващаше метал за дърво - то е хубаво за случая) боцваш отрязано парче от пластмасата и чакаш да изсъхне, после пилиш, струваш, мажеш и се кефиш. Със седеф те предупреждавам да не се занимаваш - изядох доста скъсани нерви, докато направя едни къстъм седефени инлеи (съблайм трибют китарата) и повече с толкова дебел седеф и толкова слаб уред НЯМА да се захващам. Просто не е залък за всяка уста, камък за всеки джоб и работа за всеки майстор. Айде дерзай!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бостън е толкова марка, колкото и скуайърските боклуци. А наистина се бавят, щото ги влачи от чужбинско. Джемът се намира зад католическата катедрала точно (като се погледне срещу главния вход).

 

Що бе, доста приятен хардуер имат Бостън, както и струни, които са Made in USA.

Аз не бих ги сложил по-ниско от марки като Wilkinson, само дето да две идеи по-евтини.

За чакането - вярно е, чакат се - когато говорим за тюнинг и лютиерия, това едва ли е проблем.

И без това повечето от нас не вадят пачки и не купуват 1000 китари на месец, та да е оправдано страшното бързане.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдението ми върху бостън е изключително общо и не особено задълбочено, затова е възможно и да са както казваш в ранга на уиклинсън.

 

Колкото до инлеите - намери си щом искаш фрези да ползваш (майчице мила) лист пластмаса (по-мекичка), купи си една замба от железарията със съответния диаметър и дупчи с бормашина... Какво си тръгнал да правиш с тая фреза не е ясно... Ае дерзай!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой може ли да сподели къде в рамките на София мога да намеря някаква орехова(ики каквато и да е по-тъмна така) талпа? Обаче искам точни координати на склад(или квото там) щото неска обиколих като изоглавен цяла надежа...

(:

Редактирано от black_skull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.