Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

Най-добре направи щаблона да включва не само фингърборда с позициите, ами цялата дължина на мензурата. Така ще можеш да намериш точно местата за бриджа и нъта, а и ще можеш да видиш дали съвпадат със сегашните => дали ти е точен шаблона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Днес си играх с фрезата и направих леглата за адапторите. Довечера ще постна снимки. И реших да пробвам как ще свири та вързах един кабел към уредбата и извади приятен звук със съвсем малко шум( понеже не съм запоил жиците а само ги омутах). Обаче се сетих че трябва да има и земя към тремолото. Та вързах тази земя както е показано на схемите и след това като докоsна струните и излиза шум, като я откача и шумът се маха но звукът е по слаб. Моля за просветление :yes:

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявам се за снимките ма са от тел... http://img525.imageshack.us/my.php?image=dsc00069ht9.jpg http://img440.imageshack.us/my.php?image=dsc00071xn6.jpg

Тази втората снимка е ръба на китарата, фрезичката има много готин накрайник дето заобля ръбове и просто се изкуших да я мина....

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е точно, пробвано, мерено. А дам мисля да сложа жака отстрани защото не ми се търси такъв тип за отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си премерил всичко и става, това е важното!

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Абе, що се сговняса изгледа на форума :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф - а, блажен да си - помилва няколкото ми останали мозъчни клетки от сигурна смърт в борбата с тоя другия изглед :metalist:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Най-добре направи шаблона да включва не само фингърборда с позициите, ами цялата дължина на мензурата. Така ще можеш да намериш точно местата за бриджа и нъта, а и ще можеш да видиш дали съвпадат със сегашните => дали ти е точен шаблона."

Това предложение на fluti наистина е конструктивно. Тоя човек ме смайва с добрите си идеи. Ице, наистина ме интересува дали ще успееш да разпечаташ точен шаблон и с каква мензура ще работиш?! Имам една молба към теб, когато направиш разпечатката, ако е възможно да ми изпратиш една. Искам и аз да я сметна и да я проверя. Рудолф :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, Рудолф, идеята на този вид манипулация - разпечатване и използване на разпечатката е много полезно - това е така, защото на специализираните програми за чертане могат да се зададат много точно размерите, които ползваме - до хилядни от милиметъра, а след това разпечатващата машина (вид голям принтер, плотер май се казва) печати по размерите, които са му зададени от програмата 1:1, тоест на екрана може да изглежда една педя, но след като е зададено, че нещо трябва да е еди колко си милиметра, да кажем, на машината ще излезе толкова, колкото трябва. Тази практика се изпозлва в правенето на всякакви шаблони върху хартия, различни пластмаси, при рязането с лазер и т.н., техниката е сходна. А и в Интернет могат да се намерят такива готови (и качествени) шаблони не само на определена мензура и разположението на прагчетата, но и на всякакви форми на тела на китари с точните извивки, места на дупките за адаптерите - всичко, което може да потрябва (като шаблони) за изработката на една китара.

 

Ако ти давам стара за теб информация - извинявам се, ако ли не - радвам се да помогна и на теб, и на всички, които евентуално биха го прочели и е ново и за тях.

 

Жоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си много си прав.... искам само да допълня че плотера е ролкова мащина на която се зареждат предимно фолия.. реже във зададената форма с точност до 0,001 мм. Ножа е направен от диамант така че няма вариянт при изтъпяване да даде отклонение. Може да се сложи и писец вместо нож и да се ползва за начертаване на каквото се сетите. Купих си струни днес.... но неискам да ги опъвам защото тръст рода не ми е готов още и да не изкривя дървото... обикалям по магазините за крепежни елементи с надеждата да намеря глуха гайка но засега уви. Имам питане за оптимален резултат на рода, каква трябва да е дъгата на огъване ако изобщо тя е от значение. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

чакаме новини от сагата "как се прави китара за продан"....еваларка за ентусиазма и пускай по някоя и друга снимчица да зарадваш съфорумниците :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Малко беше замръзен проекта ма добре че ме тресна грипа да намеря време и за китарката. Понапреднах малко, както се казва бавно но славно. Да започнем с една от най-важните операции:

1. Понеже не намерих глуха гайка затова реших да си направя ПЪК. Обикалях доста и намерих от тези дългите гайки, повечето се сещат за какво става дума неможах да и запомня името само. После взех болт с глава шестограм и прерязах резбата почти до главата на болта останалото от резбицата намазах с епоксидна смола и завих от едната страна на гайката (извинявам се ма по въображение). И от др страна остана за шпилката. Та дотук с тоз проблем. След набутването в посоченото място за рот/д се получи това от горната страна. О

И тамън по случайност може да се борави със шестограм през предвидения отвор.

2. С много пот на челото направих извивката вътре в канала за род-а. Добре че беше фрезата иначе незнам как щях да го направя (очаквам въпроси, как измери колко да е извивката, как разбра дали е точна и т.н. ми не съм мерил нито разбирал така по преценка) и след като напълних със кит за дърво и боядисах от долната страна се получи това О

3. От един фр взех дъгата на грифа направих шаблон от дърво за най-дебелата и най-тънката част сложих шкурка на шаблона пък като зашкърих и взе че се получи точно като неговата извика.

4. Не можаш да боядисам китарата като хората но затова си боядисах главата доста добре. http://img505.imageshack.us/my.php?image=dsc00120rr8.jpg

5. Друго което не бях мислил беше мястото за жака. Отидох в един магазин на Лъвов мост и си купих жак и потенциометри за 6 лв и монтирах на китарата, но от къде да намеря пластинка която да закрие отвора в магазина е 30лв а аз не бих дал толкова както знаете, затова взех един стар СД диск и го изрязах във формата на правоъгълник един спрей отгоре два винта отстрани и ето кво стана О

6. Намерих сиво фолио в работата и лепнах отпред да има малко вид преди да намеря кой да ми я боядиса като хората, и стана доста успешно с този недостатък че отпред е сребриста отзад калпаво черна :greenangel:О

Много голям проблем ми е да намеря време да отида да взема едно дъсче от някой склад и да го баицвам така за спорта, и вече да мъча праговете. Мисля първо да го нарежа да наредя праговете пък тогава да го лепя. Има ли някой против и да даде акъл ако не е добре да се прави. Идеята ми е да не оплескам нещо с реденето че е голяма философия и после да не мога да махна ф борда.

Идея дали на гитар прото е добър тунера за китари защото неска по него си настройх китарата :/

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.