Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

С малко закъснение да си кажа и аз : дрънкам на електрическата с Dunlop USA Nylon 0.88 сиво и Фендъри-всичките средни :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 любими:

 

3. Fender - старо (на 7-8 години) - тънко - идеално ми е за класическата китара. Имам и едно средно, ама не ме кефи толкова.

2. Самоделка - фонокарта - много чист и плътен звук вадя с него на всеки инструмент.

1. Thomas Youngblood signature - перце от концерта на Камелот - фосфоресциращо (1mm трябва да е) - маниакално удобно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко си купувам перца.Обикновено ако в магазина нямат да ми върнат кинта или два си вземам перца, вместо ресто(май бая често пазарувам).

Но все пак предпочитам Фендер Калифорния(прозрачни, червени и с кокосова палма, банановата е менте :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на Baby Thomas :crying: , немога да се отлепя от Dunlop Jazz III Small. Много ме радват, яко агресия понасят. Странното е въпреки , че са дребни и малко ми се губат в ръцете (ръцете са ми като на млад копач :thumbs_up: ) са ми по-удобни от всички други които имам, а те вече надброяват 20 вида...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... :) ...винги съм смятал че е най добре перото да се ползва като перо...а фонокартата като фонокарта...все пак струва само левче...обаче Андрешковщината с култ по тези геогравски ширини... :) ...

Аз пък се кефя на този Андрешко, който ползва монети "(especially a sixpence)" вместо перца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди свирих с Alice 0.81, понякога и с Fender 0.5 или 0.73, но от няколко месеца съм само с Dunlop 0.60 и 0.73 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
Отговорено (Редактирано)

Аз наи-обичам перцата на Дънлоп - от 0.80 до 1.14 мм са ми най - удобни за свирене, защото са тънки, но пък са и твърди за по-бързо свирене. Иначе много ме кефи и да свиря със монета от 50 стотинки - видях го от Брайън Мей от Куин - и звукът много ми харесва,но не свиря много с нея, защото не искам да го копирам.

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт 1-2 години - само Satriani Signature. Иначе имам и едно много тънко за акомпанимент на акустична китара.

Преди съм пробвал от много тънки до много дебели, но 1мм ми е най - удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наи-обичам перцата на Дънлоп - от 0.80 до 1.14 мм са ми най - удобни за свирене, защото са тънки, но пък са и твърди за по-бързо свирене. Иначе много ме кефи и да свиря със монета от 50 стотинки - видях го от Брайън Мей от Куин - и звукът много ми харесва,но не свиря много с нея, защото не искам да го копирам.

То тва си е "запазена марка" на Били Гибънс от ZZ Top... Той свири с мексинаски песос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък от повече от година си пера с Jim Dunlop Big Stubby 3mm. Много ми е удобна формата му, особено с двете вдлъбнатини, идеално ми ляга палеца.

Иначе, в много редки случаи, ползвам Dunlop Tortex 1 mm, понеже е малко по-дълго, че понякога, когато не ми е ден, имам навида да закачам с показалеца си струните и по тоя начин не звучат.

Имам си едно оранжево на D'Addario, на 6-7 години. Пише само light 024 на него. Много е меко и много хубаво "шляпа".

 

А за монетите, понякога и с левче свиря, обаче понеже е окръжност малко срещам трудности. (Както писах, когато не ми е ден, имам навика да закачам струните с показалеца си). Иначе е забавно и интересно като звучене.

 

EDIT: Хиляда пъти го редактирах тоя пост...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.