Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Някакви Dunlop от .7 до 1.0 mm.

Преди повече от 20 години, даже не знеах че се продават. Всички сами си ги правихме, от подходаща пластмаса, но интересното беше, че с квадратна форма. Доста по-мънички по размер и си ги пускахме в тамбурата.... Голямо тръскане падаше, докато изпадне поне едно и от тогава си имам навик, да го мушкам между струните. Така вече не губя перце и карам с едно! Леко заоблях ъгълчетата, търкайки го на бетон! :)

Интересна тема и ме подсети, да си направя едно квадратно, както навремето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тази серия на Dunlop:

 

DunlopPremiumCelluloidClassicGuitarPicks1DozenRedPearloidMedium.jpg

 

Не се пързалят, но миришат кофти на бакелит.

 

мда, тия горят много яко :hysterical:

 

иначе ето тези GlowStandard-11.png откакто ги намерих за други не искам и да чувам. удобни, не се пързалят, много бавно се износват, доста по-гъвкави за определена дебелина в сравнение с другите перца, които съм ползвал, пък и светят в тъмното за детето във вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Ultex Sharp 2.0mm. Профила им е като на Jazz перцата, с остър връх, но са малко по-големи и пластмасата е по-различна, с доста добър грип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с перце ''Jim Dunlop U.S.A'', тип ''Jazz III''. Малко и твърдо перценце, идеално за свирене... поне е удобно за мен де.. :D:rocker::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, явно съм пропуснал да представя последното си перо тук... ;)

AgatePicks5-tn.jpg

(средното)

 

Пак е бразилски ахат, много яка шарка! Джаз форма/размер, без грип, около 1.3 мм, много яко!

Не толкова добро, колкото грип-авото в дясно, но пак кефи на МАХ! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Fossilized Walrus Ivory по-точно. Странно е като усещане. За акустична китара (с метални струни) доста добре звучи, в зависимост от акустичната китара сама по себе си разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ + ^^: Да, вече се чудя Дейв Елефсън как свири на бас с .88мм.

Аз съм с тия въпросните перца. Идеални са ми и като форма, и като дебелина. Само че бързо ги изстъргвам откъм тясната част. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък допреди една седмица карах с тия "перце" дето ги дават като верижка на новите Нокий " ТЪЧ " :) карах с него една година :)

АА и моля да ми препоръчате нещо щото постоянно си губя перцата :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ми, решението е пред тебе - пробий им дупка и си ги носи на въженце ;)

 

аз пък наскоро набарах stagg touch 3mm - явно копират big stubby, с каквито свирех преди, само че на мен ми stagg-ът ми е в пъти по-удобен. понеже, оказва се, изобщо не държа перцето правилно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.