Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Тия Teck Pick има ли ги някъде в София?

През MusicWorld ги поръчай, идват до ден-два.

 

P.S. на картинката там са разноцветни, но реално не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

dunlop_ultex.jpg

 

Това са едни от най-удобните перца за мен. Отговарят на 3-те ми най-важни изисквания:

 

1. Фабрично заострен връх даващ точност и яснота на звука при атаката на перото върху струните.

2. Размер 1 мм. Достатъчно тънко за да е супер комфортно като усещане между пръстите и в същото време достатъчно негъвкаво за да омазва звука и "пляска" по и между струните.

3. Материала от който е направено има страхотно сцепление с пръстите и почти го няма ужасният момент, когато в по-бързи или сложни пасажи по време на свирене, перцето се премести между пръстите, което води до дискомфорт, нестабилност и несигурност в изпълнението а от там и грешки в свиреният пасаж.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултем е най-яката материя от найлоновите!

Скоро видях такива в магазин Форте, бяха учудващо евтини (на една цена с другите, а в нета по принцип тия са по-скъпи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobolin,

Точно такива си взех откакто смених струните с GHS Zakk Wylde. За по-дебелите жици ми трябваше нещо твърдо и трудно чупливо и тая серия Ultex Sharp 1mm е точно такава. Върхът на перото е остър и не се износва бързо. Първоначално си взех само 2 и много ми харесаха, та си купих и цял пакет с още 6 - сигурно ще ми стигнат до пенсия, ако не ги губя... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jazz III на Dunlop са класика. Между другото John Petrucci свири от врене оно единствено и само с тях, което за мен си е повече от която и да е реклама на света.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тази серия на Dunlop:

 

DunlopPremiumCelluloidClassicGuitarPicks1DozenRedPearloidMedium.jpg

 

Не се пързалят, но миришат кофти на бакелит.

 

Аз съм с едно такова лилаво, ама ми е много малко и се пързаля. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
Отговорено (Редактирано)

Напоследък често използвам JAZZ III (оказа се доста износоустойчиво),а любимото ми е Big Stubby 2.00 mm - никакъв шанс за огъване и изплъзване,а свиренето с него (заради сечението му) е песен. И двете са модели на Dunlop.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.