Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Каменното перце има МНОГО по-ниско съпротивление, плъзга се супер по-мазно и леко и предвид това ми се стува, че струните ще се хабят ако не по-малко, то поне пак толкова. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това са ми перцата и още едно което е метално и си го купих от Франция щото тука не съм виждал,а се опитвах да си правя щото ме кефи звука,но най-после оригинално.Fire Stone пише на него ,ама в нета не намерих снимки.Това каменното убива направо и ако е толкова издръжливо си струва човек да има 1-2 :)

 

dunlopjazz.jpg

dunlopnylon.jpg

dunlop.jpg

fender.jpg

images2.jpg

images.jpg

vai.jpg

planetwaves.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

До всички, които проявиха интерес и искат да се снабдят с бройка от каменните перца!

 

Имам отговор от шоп мениджъра, имаше забавяне, защото си местеха офиса си. Вече всичко е ОК и можем да опитаме да напазаруваме няколко бройки.

Условията са следните:

- Избирате си от сайта точно какво искате и линквате на РМ;

- Цената е тази обявена на сайта + 6$ за шипинг до БГ и после до вас с Еконт куриер;

- Предварително ми пращате пари по банков път, еПей, ПейПал, друго;

- Времето за доставка е 2-3 седмици;

- Който нещо не го устройва и не е доволен от предложението не мрънка, а си се оправя както може.

 

Забележка 1: Размерите на сайта не са перфектно точни! Те са приблизителни. Изрично питах за това. От друга страна начинът, по който се държи перото, позволява безпроблемно свирене и с по-дебело. Това го пише на доста места за такъв тип пера и установих, че е вярно. Аз свиря с 0.8 - 1.0 мм "наелоново" перо. Каменното, което си поръчах, беше обявено като 1 мм, а с моя шублер е 1.5 мм. Мислех, че ще ми е неудобно, но си се свири супер мазно и безпроблемно и всъщност е ОК. По-добре би било да можем да тестваме, но... това е положението, а и е по желание работата. :)

 

Забележка 2: От досегашното ползване (3 седмици вече), перото ми не показва НИКАКВИ признаци на каквото и да е износване, така че лично аз вярвам на написаното в сайта, че такова перо може да изкара 2-3 човешки живота без да се прецака. Разбира се трябва да се грижи човек за него и да внимава, но то това си важи за всеки аксесоар. :D

 

Поръчки и уговорки на РМ. Благодаря за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по-скоро бих си поръчал това:

 

http://www.drguitarpicks.com/copper.html

 

хвърлил съм им око от месеци ;)

 

 

PS: бронзовите изглеждат ммого яко B)

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по-скоро бих си поръчал това:

 

http://www.drguitarpicks.com/copper.html

 

хвърлил съм им око от месеци :)

 

 

PS: бронзовите изглеждат ммого яко ;)

А не се ли хлъзгат, нали принципно някои даже са надрани с цел да не приплъзва?Тези ми изглеждат прекалено гланцирани,знам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си купих една кутишка Fender .88mm (зеленки).

Не са кой знае какво (пързалят се), но във Враца друг избор няма, а и фонокартите вече не са това, което бяха.

Иначе преди си купувах от Jazz Shop-па при Пепи, едно Picato за 2 лв. (.76mm - оранжево) и се оказа супер здраво и трайно перце.Ползвах го около 2 години и го загубих.При Dunlop перцата, освен костенурката, друго не ми харесва.JS HEAVY пък много ми се пързалят. :headbang:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах аз го предложих на майтап това колеги :) принципно металните перца си ги правя сам така че не ми се дават по 5$ за тях ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg Ruby 0.73 mm - първото перце, което хванах и до сега ползвам само тези страшно удобни, лимонено жълти перца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Новата партида дойде. Просто са неземно мощни тия пера! Щракнатите 4 перца са на обща стойност 133$... :punk_guitar:

AgatePicks2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.