Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване на ел.китара


zeratuL_x

Recommended Posts

Струните-Чисти всяка с мека кърпа внимателно!!!

Тялото и грифа-с политура за китара и под струните пусни кърпата...За други такива места с клечки за уши после изсуши със сухата част на кърпата!!!

Праговете-За най-доброто чистене трябва да свалиш струните и да махнеш кирта и сичко това м/у прагчетата а за праговете с много тънка домакинска тел леко без да драскаш дървото!!!

Потенциометри и превключватели-с малко почистващ препарат...при потенциометрите после развърти копчето!!!

Успех,Цвети

Всички сведения са от една книга за китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза потенциометри се сетих да спомена 4е се продава по магазините един shit дето много помага за вътрешното им почистване( да не пръщят ). Казваше се Контакт..нещоси ..непомня но ако попитате ще ви намерят такова. Много е полезно само се впръсква във потенциометъра през дупчицата отзад и развърташ малко и после няма и грам шум :thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за позиционната дъска аз използвам горещ зехтин и памук и резултата е страхотен. От една страна горещият зехтин разтваря перфектно мърсотията, от друга като попие освежава страхотно дървесината :greenball:

Редактирано от Nevermore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро се сдобих (най-сетне) с три от вълшебните мазила Формула 65 на Дънлоп. Е наистина са вълшебни! Отвяват ФастФрета ОТСЕКЪДЕ!!!

Едното е за струни, другото за грифа, третото за тяло. Тотална МАНИЯ!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро се сдобих (най-сетне) с три от вълшебните мазила Формула 65 на Дънлоп. Е наистина са вълшебни! Отвяват ФастФрета ОТСЕКЪДЕ!!!

Едното е за струни, другото за грифа, третото за тяло. Тотална МАНИЯ!!! :)

 

Кач пара и къде ги закупи ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за праговете с много тънка домакинска тел леко без да драскаш дървото!!!

 

А колко точно дебела трябва да е домакинската тел, защото искам и аз да си почистя грифа? Не е ли по добре направо със шкурка или раш-пила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кач пара и къде ги закупи ? :)

Томан.де, цените ги има там. Но може би на МюзикСторе.де ще е по-евтино. Доста неща видях, които са по-евтини. Провери, аз НЕ ИСКАМ, че изхарчих 200+ евро в Томан... ;)

Всъщност в Райзинг Фарс имат продукти на Дънлоп, но не знам дали има и мазила. Някой запознат да каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструмент се поддържа с внимание.

 

Иначе ползвам това за басовете си:

 

1153258794_6500_System_65_Guitar_4A2DD_463x342.jpg

 

Dunlop Guitar Polish Kit.

 

Включва почистващи препарати за тяло,гриф,струни и фингърборд,протектор-гланц за тяло,масло за фингърборд - доволен съм.

 

Горното си го копирам от една тема за поддръжка на басове.Продуктите на Dunlop ги има в xxxx,от там съм пазарувал и аз.На поносими цени са.Единствено препарата им за струни отстъпва,според мен,на Fast Fret-a на GHS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, взех си и аз на Dunlop препаратите. На Fretboard 65 ultimate lemon oil има забележка, която видях малко късно. (Note: not for use on maple fretboards) а моя гриф е точно такъв. Та искам да питам може ли това масло да го ползвам само за фингърборда а грифа отзад да го чистя с препарата за тяло (formula 65 guitar polish&cleaner)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фингърборд=фретборд или се лъжа? =грифбрет Така че не виждам как ще го ползваш за фингерборда- то си пише, не за мейпъл, понеже той няма нужда да се маже с такива неща, обикновено ги лакират и за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може аз нещо да съм сериозно заблуден, ама си мисля че мейпъл ми е грифа в тази част която е отзад и тя е лакираната. А самият фингърборд е rosewood,(тва нали дет са си праговете на него) и той не е лакиран...ако не е така, моля за помощ или по-точно за разяснение,че не смея да чистя още нищо :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.