Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Такава ли се утвърди тотално практиката в Бг-избираме си готино почти незизвестно парче и казваме на заблудения народ,че парчето е авторско?Вярно-това не е единственя случай и точно затова според мен положението е трагично.Толкова ли нямаме добри идеи да грабнат слушателите,че да използваме чужди за да са актуални?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли нямаме добри идеи да грабнат слушателите,че да използваме чужди за да са актуални?
Според мен истината е, че - да, нямаме такива идеи.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Metanoia

 

Искаш да кажеш че ги нямаме по медиите нали ? И че просто тия дето си плащат ги нямат по-точно, с псевдо дипломите от Бъркли.

 

Щото даже без да броим разни хора които съм чувал от форума, в България има предостатъчно идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли нямаме добри идеи да грабнат слушателите,че да използваме чужди за да са актуални?
Според мен истината е, че - да, нямаме такива идеи.

 

 

...нямате не е = на нямаме...

 

...просто в София са се Окопали едни Музикални Глави,плюли са си в устата и са си направили един затворен Приятелски кръг и са се нарекли Музикален елит.

 

...не ме разбирайте Буквално...

 

 

...та великите Глави ,посещавайки няколко софийски клуба ,така са се Омешали с Глупави Журналистчета,Продуцентчета и сума ти подобни разни Капацитети,Специалисти и Професионалисти ,та тази Мешавица така се е омотала в собствения си ПиАр,че накрая след Гръмките Слова и Хвалебствия се чудят аджеба,такива Велики Песни създадохме, а народа прост и не ни разбира...

...да по Пи Ар са най-добрите,най-красивите,най-слушаните,най-награждаваните...а всъщност народа не ги ебава и си слуша чалгата...

 

...така е тези нямат добри идеи - да...

 

...и като знам,че ще кажете дай имена и факти,ще ви кажа чуйте БГ Продукцията дето се Върти по БГ Радиото и по ММТВ,спомнете си кво стана с Победителите от ТВ Муз Конкурси Маринчо,Невена и Тома,сами имате Уши и Глави да разберете за кво говоря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да по Пи Ар са най-добрите,най-красивите,най-слушаните,най-награждаваните...а всъщност народа не ги ебава и си слуша чалгата...

 

...така е тези нямат добри идеи - да...

 

...и като знам,че ще кажете дай имена и факти,ще ви кажа чуйте БГ Продукцията дето се Върти по БГ Радиото и по ММТВ,спомнете си кво стана с Победителите от ТВ Муз Конкурси Маринчо,Невена и Тома,сами имате Уши и Глави да разберете за кво говоря...

 

 

А, така . :D:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България, идеите с потенцил за хитовост, които съм чул през последните 10тина години се броят на пръстите на ръцете.

Само дето не съм съгласен, че са виновни само Софиянци, които не пускат бедните провинциалисти в затворения си приятелски кръг, по скоро липсата на среда и пазар водят до това. В София, естествено и от край време се събират най амбицираните и мотивирани хора от цялата страна и се борят, обикновенно не особенно успешно, докато халтурата ги победи. Няма кой знае каква конспирация, просто сме малка и бедна страна без традиции в тази ( поп, рок и тн музика) музика , има хляб за единици, а те си го стискат (нормално) и всичко като се започне от свирене и се стигне до крайния продукт и популяризирането му, става на почти любителска основа, а и болшинството от публиката си харесва бекграунд музика способстваща консумирането на руйно вино и кифтетъ.

 

Нямам точно идея как стоят нещата към днешна дата, отдавна не съм ходил в София, но като слушам какво се върти по телевизията, някак си нямам чуство , че нещата са се променили, освен може би на зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България:

 

1. Всички групи, които са имали какво да предложат в последните 10 години съм ги чувал по репетиционните, след като съм се ровил специално, за да открия нещо ново и качествено за слушане.

 

2. Всички групи, от които съм чувал добри записи са ги правили сами в репетиционната или в къщи.

 

За да не съм голословен - @Метаноиа - ти се накефи на видеото на Пистамашина в раздел видео. А знаеш ли че тази група свири от 3 години ? Че имат десетки версии, включително записани на всички свои песни като всяка от тях е уникална ? Че си седят в репетиционната, защото не им се занимава с тъжната действителност на българските клубове и напоследък свирят само когато получат предложение от някой фестивал на запад ? Че са свирили на една сцена с The Roots в Чехия това лято ? Нещо да си чул за това по радиото и ТВ в България ?

 

Знаеш ли че носят нинджа маски точно за да не се знае кои са, заради тъжната действителност на Българския бизнес и тенденциите много да се приказва за лица и малко за групи и музика ?

 

И знаеш ли още колко такива групи има, които просто такива "продуцентчета" от Бъркли не им обръщат внимание.

 

 

Ето там са добрите идеи в България в момента. За нещастие, за разлика от в другите държави у нас няма кой да подаде ръка и да ги извади на бял свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не съм голословен - @Метаноиа - ти се накефи на видеото на Пистамашина в раздел видео.

Пистамашина ме къртят из основи. Но това съм аз. Въпреки че качествата им са неоспорими, оригиналността - също, те са абсолютно неслушаеми за 99% от хората, включително и музикантите. Жена ми, която е свирила на пиано 12 години, харесва много видове музика (сиреч не е някаква неграмотна чалгарка), например, не може да ги слуша, защото й идват "хаотични". Когато ги пуснах на тъща ми (тя и до сега е професионален музикант, с международни награди) ги хареса, каза, че ползват някакви сложни построения, чиито имена дори не мога да запомня, но и за нея това е нещо, което е по-скоро интересно, отколкото да иска да го слуша всеки ден. Това е специфична музика, която просто няма да тръгне по радиото. Да, в такива стилове имаме попадения (които, между другото, също не са в изобилие). Но хитови поп и рок песни - наистина се броят на пръстите на ръката на невнимателен стругар. И аз преглеждам нещата из раздела "Авторска музика" във форума и това, за съжаление, само ми затвърждава мнението. :D

Естествено, не претендирам, че съм 100% прав, но от това, което аз съм видял смятам, че е така. Не искам никого да убеждавам и искрено се надявам да бъркам!

 

П.П. Не само в България се говори само за лица, а не за музика. В популярната музика това си е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а ако бяха толкова неслушаеми, защо само тази година са имали 2 покани от големи западни фестивали. На основната сцена, преди основната група ?

 

И защо медиите, които няма за какво да пишат уж, не пишат за това ?

 

Примерно, да не задълбаваме в частни случаи.

 

Да не говорим, че много такива групи в БГ са направени точно от хора които са се опитали с попа и рока и след като им е писнало да се занимават с "бизнеса" са решили поне да си свирят каквото ги кефи, просто защото и в двата случая парите са едни и същи.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Само дето не съм съгласен, че са виновни само Софиянци, които не пускат бедните провинциалисти в затворения си приятелски кръг...

 

 

...на казах "Софиянци" , а казах "в София"...и този Кръг не е Няква Масонска Ложа с Записване и Богопомазани Членове,просто съвпадение е,че повечето се познават един друг по някво стечение на обстоятвлствата...

 

...и тва е само част от мойта Конспирация...

...липсата на "среда и пазар" също е Фактор за скопяване на БГ Музиката...но липсата на работещи Статистика,Данъчни,Полиция и Прокуратура е основния Фундамент за тежкото бреме ,което тежи на БГ Музиканта...

....както и да е тва е друга тема...

 

 

...сори ако съм обидил някои хора от Форума, аз също смятам,че има доста свежи Банди,Песни и Идеи,които остават Незнайни и Неоценени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, темата е за крадени песни.

Отворете една друга за това има ли кадърну музиканти в БГ.

 

Лично аз съм потресен от това, че Айдъла пее крадена песен. Не за друго ама не ме кефи песента :)

 

Аз ако бях щях да измисля Breaking The Low или Fear Of The Dark :girl_cray2:

по-вървежни са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в случая май няма разлика с принципите на поп-фолка ... само държавата, откъдето идва парчето е по-далечна.

Хубавото е, че разбрах за съществуването на Thornley :) ... иначе Ian Thornley (вокал, китарист, композитор) също е учил в Бъркли та може и нещо подадената информация да не е баш съвсем ... нещо грешка да е станало, знам ли и аз ... :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.