Jump to content
Българският форум за музиканти

самонастройващи се китари Tronical Powertune


TONY

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=WI934KFn1Ls&NR=1

 

гледайте тук какво става

както е казал Класикьт -

 

ТАЗИ ГОДИНА САМОНАСТРОЙВАЩИ СЕ КИТАРИ

ДОГОДИНА СОМОСВИРЕЩИ

:punk_guitar:

новата позитронмагнитна технология(която току що си измислих - някой да не се вьрже)

ще даде дьзможност на сумати вьрзани (като теб и мен :rockon: ) уона би гитархерос -

да свирят като който си поискат

купуваш си китара - слагаш си лявата рька на грифа, дясната на струните

и става лудница - арпежи от ада, економикал суип пикинг,ту хенд тапинг - ет инстант

и без да губите време за уроци и ала бала

за 5 минути си китарен герой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди идеше реч за нещо подобно, но това е на съвсем друго ниво.

 

:punk_guitar: "Хвала на таквиз люде." както беше казал някой съфорумник.

 

Но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това го има от доста време, до колкото помня Джими Пейдж е почнал напоследък да го използва много често.

 

Нали се сещате, че освен дето прави много лесно настройването, това има и още една хубава страна... В една песен с една китара можеш да си вкараш 3 разлини строя например... Без да трябва да тичаш между разни стойки и да сменяш китари в движение...

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да се измисялт по-еластични струни? така де, не се ли влиаят от настроката? Опъват се, после пак се намаляват. Тази джаджа ги настройва в моментното им състояние, ама все ще се късат по-бързо... или сменянето на струни по време на концерт не е кой знае колко сложно?

Дали има опция за завинтване на струни? Махаш старата, вкарваш нова и то само си навива и тн? Не знам, не съм спец, но ми изглежда приятна за имаме машинка :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина цена - 900 евро ! :rolleyes:

 

Имаше нещо подобно но тона на струната се променяше от струнника.

 

Сега трябва да се измисли и китара дето може сама да свири :whistle:

 

 

Недостатък е, че не върши работа по средата на соло когато чуеш, че китарата ти е вече разстроена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Цената от 899$ за настройване на китарата някак си не ме гложди толкоз. Аз не съм имал много проблеми с настройване на китара с фискиран брдиж - само връткаш ключа и става. Не е чак толкова бавно.

Виж, ако измислят такова нещо за настройка на флойд роуз, тогава вече си говорим :rolleyes:

 

едит: ^Ники, ти ги разбираш електрониките, сложи един мп3 плеър отзад и му свържи аутпута с аутпута на китарата и ето ти китара дето свири сама :whistle::D:D:D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега трябва да се измисли и китара дето може сама да свири :rolleyes:

 

говорим за по сложна китара - сега най голямият проблем на роботиката е да се направи изкуствената рька - оттам нататьк се отприщват киборгите - и мамата ни е...

тоест -пьлна безработица

тьй като няма да настьпи комунизма (тоест тези роботи - няма да заместват всеки човек на работното му място - а ще се притежават от капиталиситите) - сещайте се какво става

сумати ненужен народ

това излиза обаче от темата

 

та слагат ти изкуствена рька - врьзват я кьм мозькьт ти - и ти почваш да управляваш някаква фотонна китара

сега казваш -легато - ала Алн Холсуьрт - но проблем

Суип - ала Малмстийн

тейп - Хален

И тн - само си мислиш - не е нужно да даваш команди на глас

определяш тоналност,какво свириш,колко бьрзо,в кой стил

морфваш стилове и тн и тн

е сега, може да изглежда невероятно,но като Джимарата е поставял основите

тая самонастройващатата се, е била сьщо научна фантастика

 

Стивьн Кинг и Айзьк Азимов за китаристи

очаквайте следващо включване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не са предвидили нуждата от настройване на интонацията при смяна на строя. Иначе е интересно, защо пък не :greenball:

 

От друга страна, при китари с заключване на струните такава система е просто ненужна. Аз си настройвам Ямахата само като си сменям струните (т.е. на няколко месеца).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз така, но не всички са професионалисти като нас! :greenball:

 

Това ми се вижда най-удачно за начинаещи, а точно те трябва да се учат да настройват, а не да натискат едно копче и айдеее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

900 долара за начинаещ = не

както се вижда са за нон локинг китари(като фендер - особенно разстройващи се,гибсьн и тн)

предимството е, че няма да ти се разстойват по време на свирене - или ще се самонастойват

демек си ок - нон стоп

плюс това, човека го каза -

не всички са като Ролинг Соунс - с по 70 китари на сцената и 3-ма китарни техника.

с една такава , и една бекьп - и си на 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо е много яко. Тука не става въпрос за начинаещи, а за сценични артисти. Както казва Крис, идеята е да не се променя визията на Фендър и Гибсън, не знам кои начинаещи свирят с такива китари ;) А и тази джаджа не само настройва в ми, ами има и различни други строеве, както и можеш да си правиш собствени такива. Това е нещо ново, иновация, не знам защо намесвате роботите и това че ще ни изместят от сцената...хората са расисти и ще искат да гледат други хора, а не роботи :) Та мисълта ми е че е хубаво да се правят такива неща. Това е просто едно улеснение, няма да замести часовете опити за настройване на китарата които всеки от нас е прекарвал започвайки да свири на китара. Ще трябва да мине доста време, докато всяка китара излиза с такава система от завода...ако въобще стане това. Лично мен това ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Когато китарата се настрои в друг строй - интонацията и заминава - трябва да се вземе и това предвид, в противен случай, за по-претенциозни музиканти, това ще си остане полу-решение.

 

Но им свалям шапка за мощните ключета с толкова малък обем и тегло... баси космическата автоматика са направили.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Хаха, нали?

И аз затова се замисилих. Сигурно яде батерии като за световно... или просто не споменават, че трябва да го включиш в контакта... Така поне сестра ми няма да ми зададе въпроса: "а ти като свириш на електрическа китара, къде ти е кабела за електричеството?" :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всичко опира до избор на подходящо предавателно число на червячния механизъм и вероятно има и други предавки, за да не се товарят много моторчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те след малко ще измислят китара с гласови команди..."Gm7...E7...Fm... За вас не знам, ама аз и да имах много пари пак нямаше да си го купя това. Не знам защо мисля така, може би защото съм фен на по-"винтидж" нещата :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.