Jump to content
Българският форум за музиканти

самонастройващи се китари Tronical Powertune


TONY

Recommended Posts

Evtim Djerekarov много правилно отбеляза, че при смяна на строя се иска и баране на бриджа за коригиране на интонацията, което прави нещата с автоматичното настройване много, много сложни.

Иначе голямо евала за ентусиазма на този шваба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те след малко ще измислят китара с гласови команди..."Gm7...E7...Fm... За вас не знам, ама аз и да имах много пари пак нямаше да си го купя това. Не знам защо мисля така, може би защото съм фен на по-"винтидж" нещата :wallbash:

 

Нали?

Истинките мъже сами си настройват китарите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз отбелязах този проблем, но никой не чете ;)

 

Само не са предвидили нуждата от настройване на интонацията при смяна на строя...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Mo'e ли някой по-светнат да ми каже как се променя това разстояние от ("нът" ли е к'во е до бриджЪт) при отпускане на струната с един тон, щото тука въртя едни болтчета (практически експеримент с тунер) и не виждам някаква такава история. Струни не съм сменял от 3 месеца (срам ме е ма няма време) почти се разкапал комплекта но товете си остават верни. А въртя злобно от стандарт тунинг до опън сол, ре и обратно и 'уй. Разлика Йог. Пробвах и на кухарката дето няма к'во да въртя и пак така. Та ако аз съм глух като пън (което е доста вероятно), тунера ли ми е повреден че не отчита деинторине, не ми е "бенли".

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е то няма да се получава някакво драстично фалшивеене, най-много няколко цента на 12-то прагче, ама някои хора го усещат и ги дразни.

 

(обичам думи, които започват с няк- :drummer: )

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.