Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Hagstrom Swede Tiger Burst, Limited edition


Recommended Posts

Здравейте. Скоро ще пробвам една китара Hagstrom Swede Tiger Burst, Limited edition. Някой свирил ли е на тази или подобна китара и какво ми е мнението за нея? Благодаря!hsswetgb114-web-original_rotated.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз имах Swede Dark Black King до миналата година, която беше абсолютно същата китара, само че чисто черна. Ами супер китара, удобен гриф, качествена електроника и адаптери. Евентуално може да има нужда от фрет левелинг, но това е напълно нормално. По всякакви критерии бие Епифоните и не само.
Според мен ще останеш доволен. От мюзикуорлд ли ще я взимаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Да, от Мюзикуорлд ще я взема. В момента я продават за 1300 лева и ако мога да им вярвам е намалена с около 1000 лева. Видях в музикер, че цената им е около 1900 лева, което означава, че наистина има сериозно намаление. Имам един Епифон модел Лес Пол, който искам вече да заменя с нещо по-добро. От този ценови клас съм свирил на синьо-бялата Ямаха, която беше за малко под 1000 лева и останах наистина впечатлен от нея. Дори повече ми хареса от един мексикански Фендер за около 1500 лева. Но случайно видях този Хагстрьом и живи и здрави скоро ще отида да го пробвам. Но не е лошо да прочета и мнения на хора, които свирят или са свирили на подобна китара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами този Хагстрьом е от старите - не е със стоманени прагчета и т.н…Цената му наистина беше толкова, просто щото е силно лимитирана версия, мисля за Германия и Австрия. Нама да сбъркаш, но не очаквай чудеса. Все пак е по-добра от Епифон, а и е много красива.

Даже и аз мислих да си я купя от носталгия, има я за 460 евро на едно място в Германия и още й се чудя….

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хагстрьом беше шведска марка и бяха много добри инструменти,но сега са Китайски отвсякъде,незнам дали е лошо или хубаво.Просто отиваш и пробваш,не е като да си нямал китара преди това.Имам китайски  ibanez и е супер за парите,които съм платил.Няма мъртви позиции,има супер състейн,стоманени прагове,хардуер струващ колкото китарата и дърветата са си истински не разни ламинати.В общи линии истинските маркови инструменти стават все по недостъпни.Някакси 5хиляди в долари за подобен на китайския инструмент ми идват в повече.Вярно е,че съм керпеден и не обичам да давам пари ама това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата ви. Живи и здрави в петък мисля да я пробвам и да видя дали ще ми хареса и съответно ще я купя. Със сигурност ще си купя някаква китара в петък, защото съм го решил, въпросът е точно коя да бъде, като ще започна именно от нея. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е бюджета като цяло? Ако е до 1500 лева, лично аз бих взел или Хагито или Ямаха Ревстар. Друга опция е Томан, ама там е проба-грешка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най разумно е да отидеш и да пробваш.Тъкмо ще споделиш впечатления.Скоро ходих в МЦИ и мислех да пробвам това онова ама надписа не пипай китарите ме отказа.И без друго съм ги задраскал отдавна като магазин.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Ламби said:

Скоро ходих в МЦИ и мислех да пробвам това онова ама надписа не пипай китарите ме отказа.

WTF?! За първи път чувам подобна простотия. Дори да е някакъв Suhr за 5K EU на изложение не съм срещал подобна идиотщина ... каква е логиката, да не я повредиш ли? :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм задавал въпроси просто си излязох и толкоз.Мислех да снимам табелката ама нямам никакво намерение да я качвам някъде или подобни глупости.Като ти е интересно иди и виж.Ще му отида на крака с парите в джоба и такива надписи ми идват в повече.Става въпрос за магазина в центъра на София може да има и друг не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина дават да се пробват китари, но много държат на това те да ти я свалят от стената и те да я закачат обратно. Не дават на клиентите да ги взимат/връщат от стойките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е стандартна практика, точно за да няма "Ама тя тука се закачи в другата стойка и падна". :)

Също така стандартна практика е да питаш "Може ли да пробвам джаджата Х". Ако ти кажат да вземаш и тестваш самостоятелно - супер. Ако си имат правило винаги да съдействат - също си е ОК. В чужбина също е така.

Ние може да сме внимателни, но не забравяйте, че там ежедневно ходят всякакви идЕоти, буквално. :)

Лично на мен никога не са ми отказвали тест на каквото и да е, в който и да е магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш каква била причината.Никъде не видях табелка ако искате да пробвате нещо от магазина се обърнете към персонала.Стандартна практика е стоките в магазина да са застраховани,там има видео наблюдение и застрахователите лесно могат да преценят имаш или нямаш Вина за застрахователно събитие.Както е в магазините за мобилни устройства мострите са застраховани.Именно заради неизбежни инциденти.Нямам никакво намерение да им се бъркам в работата.Просто за последно съм плащал нещо там преди 10 г.и няма да се повтори май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.07.2024 г. at 19:51, Voidhanger написа:

Какъв ти е бюджета като цяло? Ако е до 1500 лева, лично аз бих взел или Хагито или Ямаха Ревстар. Друга опция е Томан, ама там е проба-грешка :)

Да, до 1500 лева е бюджетът ми. Хвърлил съм около на Хагстрьома и утре ще го пробвам. Ще видя дали ще ми хареса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.