Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на китарни лампови усилватели (Mesa)


Recommended Posts

Здравейте форумци,

купих си един кабинет на старо и се оказа, че жака явно не прави добре контакт и реално кабинета не действа като "load" за усилвателя. Добре, обаче докато се усетя, че това е проблема и затова няма звук, вече бях цъкнал stand by копчето и цъках по струните на китарта. Усетих се след 10тина секунди и включих главата на stand by и после я изключих тотално. Притеснява ме да не съм изпържил трансформатора. Може ли някой да ми препоръча професионалист в София, който да се занимава с лампови усилватели (става дума за Mesa Dual Rectifier Multi Watt)? В нета някак си не намирам нищо.

Блгаодаря за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си жака и пусни нормално усилвателя.

за 10 секунди едва ли ти е изгорял. А, ако е изгорял, значи няма да тръгне.

В първият случай , нямаш нужа от техник, ако случайно е изгорял, тогава да.

Но е малко вероятно. Меса имат защити, за 10 секунди не ми се вярва да е станала беля.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е невъзможно нещо да цъфне в описаната ситуация, но не е чак толкова лесно. И аз съм пускал 3-4 пъти ампове без товар, не е имало проблеми. Ако цъфваха толкова лесно... ежедневно щеше да има по 100-200 прецакани усилвателя в световен мащаб. ;)

Освен траф има и още доста компоненти, добре е да се проверят едно по едно - предпазители, жакове и потове (ако не е нов), предусилвателни лампи, крайни лампи, преампа само работили или само крайното стъпало (тоест да тестваш има ли сигнал от FX Send и какво става ако вкараш в FX Return) и т.н. Можеш да тестваш другите спийкър изходи, както и слейв изхода (който също е свързан към вторичните намотки на изх. траф). Има не едно и две неща, които да се направят/проверят преди да извадиш поялника, така да се каже. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.