axel Отговорено Декември 13, 2022 Автор Отговорено Декември 13, 2022 @Baby Thomas да, това е от процесинга на мастера, който е SSL Bus Comp, PSP Vintage Warmer 2 и Waves L2. Може би лимитера е най-отговорен за това, което имаш предвид, въпреки че почти не мърда показателя му, но с него вдигнах нивото на целия микс с 4-5дб. Честно казано, мен не ме притеснява това, защото всеки мастериран микс звучи така, то и няма как иначе ако се гони някакво комерсиално ниво. Ама как мога да те мразя. @yamaha ами обикновенно е нечестно, когато конкурси се решават с лайкове, но това е положението. Всичко е маркетинг от страна на организаторите в такива случаи. За мен тези конкурси са просто ресурс за тракове на парчета, с които да тренирам, пък конкурсния характер ме мотивира поне да завърша микса. Пс: между другото, като споменах процесинг на мастера - малко късно, но наскоро открих магията на пултека и вече слагам по един след SSL-a. 1 Цитирай
Koobenot Отговорено Декември 13, 2022 Отговорено Декември 13, 2022 Трябва да го разцъкам повече, имам един клонинг на Pultec. За специфични случаи ли го ползваш или ти е просто "go-to" EQ на master-а? Мисълта ми е, кой проблем решаваш с него? Цитирай
axel Отговорено Декември 14, 2022 Автор Отговорено Декември 14, 2022 Не че решавам проблеми с него, просто го слагам за цвят. Предимно го ползвам на групови канали и на мастера, като там буствам 60хц и 10 или 12 кхц с по 2-3-4 деления (мисля че цифрите не отговарят на дб), а атенюацията на ухо, всеки път различно. Микса става по-дебел, топъл и светъл по един много приятен начин. Но както казах, от скоро го ползвам и има още да уча за него. 1 Цитирай
Koobenot Отговорено Декември 14, 2022 Отговорено Декември 14, 2022 На мен този ми е любимия за цвят. https://www.ikmultimedia.com/products/trone/ 1 Цитирай
axel Отговорено Декември 14, 2022 Автор Отговорено Декември 14, 2022 Ти явно си фен на IK, аз не съм ползвал нищо тяхно, ще трябва да ги пробвам някога. Цитирай
Koobenot Отговорено Декември 14, 2022 Отговорено Декември 14, 2022 (Редактирано) Чак фен ... стана случайно, в туториалите, които гледах ползваха такива плъгини и то веднъж научиш ли се с тях, той всеки друг вендор ще ти предложи малко или повече същото ... да, има плъгини, които са уникални, но от тия bundles повечето звучат горе/долу еднакво. Редактирано Декември 14, 2022 от Koobenot Цитирай
Baby Thomas Отговорено Декември 15, 2022 Отговорено Декември 15, 2022 Правила за избор на плъгини: Изборът на плъгини се определя пряко от резултатите в търсачката на рутракер. Виж точка 1. Аз съм фен на FabFilter & iZotope. 2 Цитирай
Koobenot Отговорено Декември 15, 2022 Отговорено Декември 15, 2022 @Baby Thomas Възхищавам се колко тактично се пързаляш по тънката лайсна на форумните правила и все пак си модератор. 1 Цитирай
synchu Отговорено Декември 15, 2022 Отговорено Декември 15, 2022 За да има и обратното мнение (И в тази тема, както в поне 1000 други тук ) - моят принцип пък е, че за софтуер се плаща. Първо - защото с единия и понякога и с двата крака съм в тази индустрия и второ това изключително много мотивира да използваш възможностите на това, с което разполагаш - които обикновено се оказват предостатъчни. Вместо да копаш из presets на 20 компресора, без да имаш идея защо. 3 1 Цитирай
Koobenot Отговорено Декември 16, 2022 Отговорено Декември 16, 2022 Принципно съм съгласен да се плаща, не знам дали има безплатни лицензи за студенти, които учат sound engineering да речем, щото с 400$ като студент, колкото струва един Spectrasonics можеш да живееш с месеци, сформирайки микробюджет ... Софтуерните гиганти го сториха вече със средите за разработка. Цитирай
axel Отговорено Декември 16, 2022 Автор Отговорено Декември 16, 2022 (Редактирано) Преди малко обявиха един конкурс. Парчето е деведесетарски дет метъл, което хич не е моето, но може би ще се пробвам. Ако на някой от вас му се занимава, ето линк: Поне ще има жури от прилично компетентни хора, а няма да се решава от лайкове. Редактирано Декември 16, 2022 от axel 1 Цитирай
Koobenot Отговорено Декември 18, 2022 Отговорено Декември 18, 2022 Яко, човек, обаче аз съм се концентрирал върху работата ми със Сакар, нека да изкараме това хоро до края пък после ще му мислим ... Цитирай
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.