Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

видя ли това:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=24623

може да ти свърши работа.успех! :greenball:

Китарката има много подходящ за моя проект гриф, би ми свършил отлична работа, но едва ли се продава поотделно.

Междудругото не държа да е с 24 прага, както се изцепи някой по-горе, макар че, ако е с 24, ще е по-лесно да го инсталирам.

 

 

Горере - ЦЪК.

Колега, аз казах ли ти, че това грифче, дето дълго време стоя на 50-60 долара ще стигне над $130? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Опа грешка, за грифа на тази китара Делта - тя била с Флойд Роуз, значи не ми върши работа заради флойдовския нът на грифа. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз казах ли ти, че това грифче, дето дълго време стоя на 50-60 долара ще стигне над $130? ;)

 

Продаден за близо 150...баси далаверите... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз казах ли ти, че това грифче, дето дълго време стоя на 50-60 долара ще стигне над $130? :bravo:

 

Продаден за близо 150...баси далаверите... :happy:

Да, в eBay хората, които залагат, рядко се интересуват от реалните цени на нещата и водени от комарджийска и спортна страст си правят своеобразни състезания по залагане - финалист е който вземе нещото, независимо на каква цена.

За съжаление, ние винаги сме на опашката при подобен вид състезания, защото никой в България няма излишни 220 лева за гриф на старо па да му плаща и още 50-60 лева доставка отделно. :)

АЙДЕ НЕМА НУЖДА! :drummer:

 

Та да си дойдем на думата - Ибей не е вярното място да си търси човек гриф, а и много други работи излизат на анти-далавера оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото 1,6 милиметра екшън на 12-то прагче е АДСКИ много.

Винаги съм се чудел на хората, които свирят с екшън над 1 милиметър.

 

с 9ки струни ли постигаш екшън под 1мм??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз щях да пиша за това.... Какъв екшън 1мм над 12 прагче бе хора :happy: Че и 0.6мм отгоре да спъват нечие свирене :P Аз верно свиря с висок екшън, ама тва 1мм ми се струва доста нереално. Ти трябва да ги галиш тия струни, за да не бръждят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вижте, има джъмбо прагчета, които са високи 0.99мм(рядкост при сток китарите), и такива, които са 1.4мм(често използвани супер джъмбота). Ако прибавим милиметъра, който се спомена, получаваме екшън 2.4мм. При 648мм мензура)малко по-обтегнати струни), това е допустим екшън, и въпреки, че при динамично свирене, колкото и да е добър грифа, все ще има някакво биене, за шред височината е приемлива.

 

На китари с по-къса мензура, и при динамично свирене, обаче, около 3-3.5мм е по-често срещано.

 

При класическите китари е около 5-5.5мм.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една уловка обаче - дали говорим за 1мм над прагчето, или за 1мм над фингърборда.

Екшън с емери от върха на прагчето до струната - това е реалното разстояние, което изминава пръстът ти. Да се мери от струната до фингърборда е безсмислено.

 

Екшън от 1 милиметър на 12-то е напъно нормален, но някои с еоплакват от кофти бендове.

Аз нямам такъв проблем. Направих си екшъна на едната китара тамън 1,1 мм. Свири се прекрасно.

 

След малко ще постна данните от една китара, която е с 0,8мм екшън някъде на 18-то прагче, ако не ме лъже паметта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето я и китарката с екшън от 0,8 милиметра на 17 прагче (сори, не било на 18-то, ама все тая).

това значи, че на 12-то прагче екшънът е под 0,6 милиметра.

 

chart32-gordonsmith.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от тапи за уши ли пестиш ве, Горере :):D

ДА! :)

Сега сериозно - просто нямаше как да си оставя работата и целия покрит в стърготини да тръгна да обикалям аптеките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.