Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Аз съм със 10-46 на Ямаха свиря в /ре/ и съм доста доволен. :) Достъпна цена (около7-8лв.) достатъчно еластични са и намотката на дебелите струни не се похабява бързо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оня ден си взех Dunlop 9-42,допреди това бях с оригиналните,някви Стаг 10тки,които бяха бая износени.Новите като цяло са доста по-добре,но в Ми строй 6та и 5та струна звънтят.Дано това да се дължи на факта,че са нови... :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с D'Addario 9-ки и 10-ки, но нещо не съм много доволен, т.к. покритието им се износва адски бързо.

Преди доста време имах едни xxxx 8-ци (made in the U.S.A.) - доста добри струни, но за жалост първата се скъса.

 

Някой знае ли къде в БГ мога да намеря ето тези струни - SIT Power Wound Nickel Electric Guitar Strings ???

http://www.martinmusic.com/Shop/img/p/66-111-large.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Вчера сложих 10ки Dunlop и още същия ден се появиха тъмни петна, иначе звучат готино. Не знам дали тези петна са чак такъв повод за притеснение...

Редактирано от Twang Zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днес сложих за сефте от марката Rotosound, защото съм чел добри неща за тях във форума. На първо четене ми направи само силно впечатление колко по-тъмна като материал е обвивката на дебелите струни в сравнение с чисто нов Дънлоп (които между другото страшно много ме кефеха и почвам да съжалявам, че ги смених). Другото интересно, което за обаче сметка на предното е много приятно, е допълнителната 1ва струна в комплекта.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих за сефте от марката Rotosound, защото съм чел добри неща за тях във форума. На първо четене ми направи само силно впечатление колко по-тъмна като материал е обвивката на дебелите струни в сравнение с чисто нов Дънлоп (които между другото страшно много ме кефеха и почвам да съжалявам, че ги смених).

 

Много странно. Аз имам комплект Rotosound и ги сравних с Dunlop. Изглеждат напълно идентични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами бяха на промоция, 2 на цената на 1, така че може и да са ме метнали :metalist:

Явно няма гаранция дори и да си купуваш струните от UK :metalist:

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирех с Dunlop 9-42 low tension. Като бяха нови бях, супер, но понеже аз й взимам душичката на китарат, изключително бързо, още на същия ден потъмняха на по-активните зони. А на втория ден скъсах пета струна, след няколко дни отново я скъсах. След две седмици си бяха загубили еластичността и реших да ги сменя. Взех си 9-42 на Дадарио и като цяло не съм очарован, стоят ми твърди, и също много бързо потъмняха (буквално в разстоянието на една песен свирене), въпреки, че сега редовно забърсвам струните и гирфа, уж за да махна потта.

 

Мислех си да си взема десетки, да видя как ще е с тях, но се сетих, че ще трябва да регулирам флойд роуза (може да се наложи допълнителна пружина), затова ще се мъча с деветките. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.