Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли желаещи за 2бр. нови Celestion V30?


sw1tched

Recommended Posts

Идеята ми е да поръчам

 

 

Това

179670.jpg

 

или

 

Това

http://images.musicstore.de/images.php?src...p;path=Pfad%201

 

Първото е от Thomann и струва 344 euro, но още не са ми отговорили колко би струвал транспорта, а също така в момента няма в наличност и се очакват началото на април. Второто е от Music Store, струва 400 euro, а транспорта е около 65 euro. Отделен Celestion V30 в thomann струва 129 euro като доставката му е към 25 euro = 135 euro, което е доста повече отколкото ако си разделим по 2 говорителя свалени от cabinet-а. Естествено най-добре направо да си вземеш 4Х12, но нямам толкова пари. Мога да взема на заем ако има сигурен купувач на 2 от говорителите или обратното - на кабинета с 2 говорителя, а другите 2 да ги взема аз. Ако има желаещи за някой от двата варианта може да ми пишете и да се разберем за цена и подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз ще пазарувам такъв спийкър в скоро време, но не от .ДЕ, защото там е нечовешки скъпо! Говорителите са английски и на острова цената е доооста по-приемлива: 41-45 паунда. Намерил съм го в 3-4 сайта, но вероятно ще действам чрез един мой приятел там. Предполагам, че на теб ти трябва и дървенията, така че това надали те устройва като вариант, но реших да споделя. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не ми е крайно необходим сандъка :P

Ако наистина може да се вземат на подобна цена ще съм ти адски благодарен ако може да ме уредиш с 2 броя и ще ви платя за транспорта някаква сума :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделен Celestion V30 в thomann струва 129 euro като доставката му е към 25 euro = 135 euro, ...

 

 

Малко уточнение: 129 евро + 25 евро = 154 евро.

 

Аз си взех моя говорител на тази цена, разбира се поръчах и други артикули, така че транспосрта се раздели между тях и В 30 ми струва по-малко.

 

Но при всички положения евтини работи няма. Така и не разбрах какво толкова се чудеше народа като продавах Celestion G12-65 рядкост от 83 година за 170-190 лева? :recourse:

 

Иначе през 5-6 обяви в Купувам-Продавам Фърчат некви пищялки за 50-60 лева и изтрепването е неудържимо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука има някаква алабала

тия винтидж 30 не са точно ония дето ги слагат на маршалските колони

маршалските са по 70 вата и дават общо 280!

тука говорят за 240 - явно е, че са някаква по евтина модификация(на селешьн разбира се ) -

пьк вие се вьрзвайте..( 4 х 130 = 520 плюс самата колона излиза много над 334 -а тия фейн са куча марка(горе - долу ,както е харли бентьн) -дори да са направили намаление за 4 говорителя на ведньж)

а транспорта за тая колона ще е минимум 300 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'ма ествествено- всичко е световна конспирация.

А тези от Селесчън, хал хабер и те си нямат:

http://professional.celestion.com/guitar/p...c/spec.asp?ID=4

 

А какво пишат Маршал е отделен въпрос и какви са им точно говорителите в техните боксове. А те пишат G12 Vintage...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

bigjav, прав си извинявам се за грешката. Не знам как съм го сметнал, но както и да е, цената така е още по-отчайващо висока ^_^ Що се отнася до твоя Celestion, аз лично разбирам цената, която си сложил, но не това търся. Слушал съм записи с различни говорители, но винаги тези с v30 изпъкват и то в почти всички случаи по приятен начин (поне за музиката която мен ме интересува).

 

One_Voice, за съжаление от Thomann са малко несериозни и за разлика от Music Store, които отговарят подробно, ясно, и бързо (до ден след като ги питаш нещо), те отгаварят понякога с почти седмица закъснение.

 

TONY ала балата е, че всъщност Маршалските колони използват модифицирани версии на V30, а не обратното.

Сметката 4Х130 не е валидна, защото thomann и music store получават говорителите на едно. Освен това в UK от магазин се продават 4 броя за 180 лири или грубо казано 280-ина евро, какво остава ако ги поръчват от Celestion.

Що се отнася до тея 300 евро за транспорт, не знам откъде ги измисли. Както казах Music Store ми писаха (за един друг кабинет, но също 4Х12) че доставката струва 65 евро. Thomann ще искат повече, но пък самият кабинет е 60ина евро по-евтин от този на Fame. С други думи, дори доставката да е 120 евро (а според мен не е повече) говорителите излизат по-евтино отколкото ако се вземат отделно от thomann.

 

НО, всичко това няма значение, след като в UK се продават по има няма 75 евро парчето.

 

Забравих да спомена за harley-benton, че един съфорумец от друг форум направи тема със снимки и записи, за да опровергае недоверието на тези които си мислят, че няма v30-ки вътре: Звук снимка 1 снимка 2

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика ама не мога да се сдържа :metalist:

Да имаш Меса и да я сложиш върху Харли Бентън.... :metalist: пък бил той и с 30-ки vintage...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bigjav, прав си извинявам се за грешката.

 

...

Забравих да спомена за harley-benton, че един съфорумец от друг форум направи тема със снимки и записи, за да опровергае недоверието на тези които си мислят, че няма v30-ки вътре: Звук снимка 1 снимка 2

 

Нема проблемо! :metalist:

 

Тези снимки от български съфорумец ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bigjav, прав си извинявам се за грешката.

 

...

Забравих да спомена за harley-benton, че един съфорумец от друг форум направи тема със снимки и записи, за да опровергае недоверието на тези които си мислят, че няма v30-ки вътре: Звук снимка 1 снимка 2

 

Нема проблемо! :rolleyes:

 

Тези снимки от български съфорумец ли са?

Мне, Италианец е.

 

One_Voice, musicman, вероятно не е като Mesa, но и цената му е в пъти по-ниска, докато звука не е чак в пъти по-лош. Честно казано и ужасни записи на меса кабинети съм чувал, което доказва че звука не зависи само от самия кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в този кабинет наистина има Vintage 30, тогава е направо без пари. Имайте предвид, че само изработката на един такъв кабинет /без говорителите/ е 150- 200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 лв. само за кутията??? :huh:

 

Ако платиш да ти я направят както трябва може да стигне и 200 лв. Ако си я направиш сам с подръчни материали естествено ще ти излезе по-евтино, но така или иначе цената на кабинета хич не е лоша /при условие, че е с истински Vintage 30/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.