Jump to content
Българският форум за музиканти

Strat Vs Strat


Recommended Posts

Здравейте,

 

В последно време (от около 4 години :recourse: ) съм здраво хлътнал по стратокастерското звучене. И понеже и самия страт звук си има много лица и цветове отварям тая тема с идеята да събера повече информация (вярвам че не само на мен ще ми е интересно)

 

Ако има навитаци сред притежателите на стратокастери (или добри копия) ще се кефя да постнете следното:

  • Семпълче да се чуе китарката
  • Описание на самата китарка - какво производство и модел е, както и каквито подробности ви се пишат. Естествено най-важните подробности са дървото и адаптерите :greenball:

По отношение на дървото - знам че за повечето стратокастери стандарта е тяло от елша + гриф от явор (евентуално с палисандров фингърборд) ама има и интересни и превъзходно звучащи отклониения от тоя стандарт (например тяло от явор, ясен, koa).

 

Аз не мога да постна такива екстри щото съм с Ibanez. БДУ идеята за тая тема тръгна от една друга идея - да сменям Ibanez-а с нещо по-стратоподобно :greenball:

 

Поздрави, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за темата :greenball:

 

Аз имам един скуайър стратокастер, нисък клас - афинити (Crafted in China). Китарката си я свикнах и за мен си звучи добре

(кво ли разбирам аз).

 

Тяло: Елша

Гриф: Клен, фингърборда е от палисандър

Адаптери: смотани, пращят като за световно - свиря си на бридж и среден и е ок

Ключове: пак стандартните - смотани - след около два часа свирене падат с около четвърт тон

Боята я чукнах и взе да се лющи от само себе си.

 

Иначе грифа е супер удобен, не съм усетил да фалшивее (като че ли) и ако се сменят адаптерите и ключовете е пушка :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един стратокастер на Фендър, който го взех втора ръка (сдобих се с него чрез голяма доза късмет). Не мога да кажа какво проиводство (човекът в магазина твърдеше, че е японско и че китарата са му я домъкнали от чужбина). На главата на грифа си има лепенка, на която си пише "Fender Stratocaster" и ала-бала, така че дръвцето ми явно е оригинално...

 

Не мога да кажа тялото на китарата от какво дърво е... Явно не е от елша, а от някаква по-плътна дървесина, понеже е по-тежка.

 

Грифът е направен от едно парче явор и има много дебели прагчета (което доста ми харесва). Освен това е пожълтял, така че явно въпросният инструмент си е старичък... Не съм пипал по-удобен гриф от него - ляга идеално в ръката и нито я изморява, нито нищо.

 

Адаптерите са тези, които си бяха с китарата - не съм ги сменял.

 

Ключовете също са си оригиналните. Не че съм голям разбирач, ама явно са хубави, понеже не изпускат при свирене.

 

Китарата е черна на цвят. Боята беше доста запазена, преди да започна да свиря на въпросния инструмент. Сега по гърба боята е надрана на места...

 

П.П. Нямам как да запиша семпли в момента. Мога само да кажа, че китарата ми има някакво по-"светло" звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко семпълчета от оригиналния фендер стратокастер на kolio_k от форума, които беше постнал в една друга тема:

 

http://media.putfile.com/fender-s

 

Нека той каже какъв точно е страта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара : Скуайер буллет-страт

Серия : Аффинити

Гриф : махагон (има само 1 проблем на 7мото прагче третата струна квото и да я правя се пръщи

Тяло : ще питам горския кво е...

адаптри : нормални не пращят без да съм я екранирал

аз си свиря на нек адаптера или на бридж адаптера и си е супер (като за 200 лв)

пс. някой да знае какви са струните които са на китарата като си я купиш (каква дебелина са) стоковите струни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми аз съм с американски,произведен 1974г,тяло-light ash(ясен),гриф maple (клен)-1 парче,адаптери-оригиналните,бриджа го смених с Dimarzio Choper-да става за тресня :greenball: .

Според мен звучи чудесно,най много ми харесва изключен,като е тихо-има някак си "топъл" тон.За съжаление не мога да се запиша.

А,има и "екстри",правени от предишния собственик-

Като се намалиш от волюма не заглъхва,а обратното-избиват високи (кондензаторче май)

Като се намали докрай последния тонкоректор при положение на ключето "нек" звучат бридж и нек едновременно-малко Телекастер става,като е на мидъл+нек звучат 3-те адаптера заедно.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://media.putfile.com/sg-34

 

Едно песен ,эарисано със фендер страт. стандарт ,адаптерите са теэи эа които става въпрос в раэдел ''купувам продавам''

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се в темата. Много се радвам на семплите на kolio_k и tocata - и двата страта от семплите къртят здраво (пък и китаристите не остават назад - даже обратното).

 

А другите горди собственици на стратокастери да не се стесняват а да пускат смело ... Чакам още ЗВУК :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адапторите са стандартни фендерски(не съм сменял нищо по китарата),колкото да тялото ,мисля че е Алдър,а грифа Мейпл.За съжаление повече подробности не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

 

Ето ти няколко сампълчета от мене (макар че като минат през саундкартата звучат по абсолютно различен начин). Разбира се, свирнята ми не е на ниво, но това си е друга тема. :)

 

Иначе инструментът е мексикански Фендър Страт, абсолютно стандартен по всички параграфи. И трите сампълчета са на бридж и на бридж/мидъл.

 

http://media.putfile.com/sample1-57-17

http://media.putfile.com/s2-24

http://media.putfile.com/s3-61-58

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.