Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Каква комбинация daw + guiar rig може да се използва за запис?

Ползвам cool edit, с която май не става, и се чудя какъв вариант да използвам.

По принцип става ли в реално време?

Никога не съм ползвал vst нито rsast или каквото беше там плъгин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Здравейте колега!

Guitar Rig като цяло много лесно се ползва с почвечето DAW (аз го ползвам с Reaper).

 

Процедурата в общи линии е:

1.Инсталираш Guitar Rig.

2.Сканираш през DAW за нови VST.

3.След като си го намерил го слагаш като FX и си готов.

 

Спокойно можеш да си свириш в реално време, ако не ти е много кофти картата или PC-то .

Редактирано от Joel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отбелязвам, че при инсталацията трябва да укажеш къде да инсталира vst библиотеката - трябва да я сложиш в папката, която сканираш после с хоста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При инсталация на гитар риг да посочиш плъгин фолдера на съответния DAW предполагам имаш предвид.

Ок ли е после да си ги местиш от папка в папка?

 

Благодаря! Значи въпроса ще се сведе до избор на daw и ровене какъв и защо да избера..... Реапер бива :).

След като съм ползвал кууледит ми се ще да пробвам audition. Видях видео, че би трябвало да работи и с audacity, но вече е супер постен вариант.

 

Плюс, допълнително въпросче: разлика в качество и перформънс между vst и rtas, поддръжка от daw.

Изобщо да се интересувам ли за варианта RTAS? Не е толкова популярно и поддържано май.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш си папка с ВСТ-та някъде на компа - там следва да инсталираш ВСТ-то на гитар риг. После тази папка се сканира от DAW-а ти за нови ВСТ-та и така открива новото. При всеки софтуер общо взето папката е различна. За въпроса ти за rtas - не съм ползвал епълски дивотии и не мога да кажа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AU е само за Apple, RTAS има и на Win.

Не би трябвало да има разлика, освен ако са написали едната версия на плъгина доста по-куцо. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътката. В кое не шуми?

Като вързваш в компа се чуват много шумове, които с кубе може да не ти правят такова впечатление или да са едва доловими на фона на общия по-силен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Когато китарата е направо в кубето не шуми изобщо, а и китарата ми е нова(няма и година) няма начин потенциометъра да се е захабил толкова бързо

Редактирано от koko13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е ясно на 100 процента какво точно става в твоя случай.
Но при директно свързване, много дефекти в звука и устройствата преди това избиват, няма скрито покрито

Научи се да ползваш ноис гейтовете на гитар риг. При по смотани звукови карти, кабели, т.н. като разбуташ малко кабелите да се 'нагласят' тези шумове се успокояват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен на 100% ок ли ще е да навържеш няколко такива, би трябвало да е ок.

http://www.ebay.com/bhp/usb-foot-switch

 

Аз съм си правил от миниклавиатурка (numeric pad):

http://postimg.org/image/5wgmyuwcx/

http://postimg.org/image/qjamr2zob/

 

Педала за volume, wahwah вече няма да е толкова елементарно да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.