Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

аз немога да разбера на кво викате метъл :-(

само ми намирисва че като чуете стържене и веднага го свързвате с

4 диста и всички гейнове до край.... и от там май пристигна "шума"

 

 

Дай пасаж с метъл и една чсита китара да видим :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не бе нещо по бързо става въпрос с по вече престъргване..или по тежко като звук

Ам щти метна нещо ама няма да е днес че натоварено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jfog, тъпо е да кажеш, че това не е метъл!!!

 

Изобщо Налбантов показа, че нещата стават и с Гитар Риг.

тва е поп фолк :-( :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jfog, тъпо е да кажеш, че това не е метъл!!!

 

Изобщо Налбантов показа, че нещата стават и с Гитар Риг.

Е сега, мое мнение е

За мен не е Метал .Без да ми се гърчиш ама и в Моторхед има малко метал.рокен рол да ама Метал Нула . Нещо на 130 бпс по бързо това ми е идеята.

Тъпо е да не ме разбереш просто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пак си го пуснах ... да не съм се обърка нещо ама не.Това е като ритъм за соло на балада, стия лежащи акорди....Баш динамиката на динамичния метал е в каскадите от запушване и отпуване с престъргване и нт н .така е в мойта глава поне.и това ми беше идеята.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

nalbidesk.JPG

 

туи е моя рекординг чеийн значи софтуер + 3 ДСП чипа хардуер

на платката ми ....бтв става доста метал с тоя Амп на моя френд Celmo :)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Първо искам да се извиня, ако този въпрос е бил дискутиран вече.

 

Проблема е следния: при удар на единична струна звука е примерно слаб. Ако ударя акорд леко да речем, звука е със средна сила сила. Проблема настъпва, когато примерно повторя този акорд много пъти съвсем слабо, като звука постепенно се усилва и преминава в кривене. Ако веднага след това ударя някакъв единичен тон той също е с голяма сила и кривене. Интересува ме има ли някакъв начин това да се отстрани и нивото да си е нормалното от китарата, без постоянно да се усилва и намалява.

Другият проблем се състои в това, че понякога пресета сам се сменя на някой от следващите в листата, примерно от хорус в овърдрайв. Това за мен не е чак проблем, дотолкова доколкото си свиря само в къщи, но ми е интересно получава ли се при други. Защото ако това е бъг на програмата, а проблема не е в моята версия или в задклавиатурното устрийство, то това я прави неизползваема за свирене пред публика.

 

Благодаря предварително :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За произволната смяна на пресети не мога да кажа... :think:

За променливата сила на звука - намали си изходното (или входното ниво) на GuitarRig.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и двете са намалени. Но ако само при мен се проявява значи проблем наистина е в задклавиатурното устройство.

Ето все пак едно примерче какво се получава test

Доста зле изсвирено е, ама такива са ми възможностите ;) , особено рано сутреин ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... За нивата... Нагласи изходното да ти е на 0 дБ, а за входното използвай Лърн функцията: натискаш копчето Лърн и стъргаш колкото сила имаш (Преди това е добре да си нагласиш добре от крейти/уиндоус миксера нивото на лайн ин, но предполагам, че до дупка ще ти е добре. Не трябва да "клипва").

 

После махни всички видове нойз редакшън, специално мен супер ме дразнят и ми убиват саунда и състейна и изобщо съм им антифен.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта, но наистина, нивата са добре нагласени, спрял съм ноиз гейта, щото и мене ме дразни, махнах и волюм педала, който странно защо сам се местеше от време на време :ph34r: но проблема си остана. В началото мислех, че се получава някакво самовъзбуждане в адаптерите от звука на колоните (което не е много трудно да си го помислиш, имайки предвид с ква китара съм), ама пък и на слушалки е същия ефект/дефект. Но както и да е, това не е болка за умиране, просто исках да зная при всички ли е така, или аз не мога да си го настроя като хората :lol:. Всъщност преди малко установих, че не се проявява при всички ефекти, така че май наистина аз съм си проблема.

Само ако може а ми кажете, в панела input има едно rig control, което немога да разбера какво точно трябва да прави.

10кс :lol::blink::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

да не би да ти е леко прекъснат кабела?на моя expresion педал се беше прекъснал кабела и се случваше точно това,което обясняваш.знам ли?пробвай да си направиш бленда на ГР или случва ли ти се това на друга готова бленда?

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
После махни всички видове нойз редакшън, специално мен супер ме дразнят и ми убиват саунда и състейна и изобщо съм им антифен.

 

Успех!

Baby Thomas, с каква звукова карта си? :ph34r:

 

нивата са добре нагласени, спрял съм ноиз гейта, щото и мене ме дразни, махнах и волюм педала, който странно защо сам се местеше от време на време но проблема си остана.

Elmo, с каква версия на GuitarRig си? Вероятно имаш някаква бета версия, щом като отделните ефекти ти се местят самопроизволно.

Не забравяй да наглсиш и нивата на всеки един от ефектите в Рига. Техните входни и изходни нива, имам предвид.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.