Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Щурмфюрер, знам, че за некви хевита, малмстийни и прочее може спокойно да се свири с Гитар Риг и то без шум (пчти ;) )

Аз говоря за brutal metal бленди - за траш, дет & блек метъл и най-вече (в моя случай) за gore-grind.

Ако някой ми прати такава бленда, която вади брутъл саунд, без да вие, без артифакти при заглъхването на палм мютинга и без да има нужда да се включва каквото и да е преди Гитар Риг, че го черпим цаца. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно шума

шум има и е нормално при толкова много гейн които желаеш

 

1во намери добри кабели

2 ДИ бокс и малък Пулт с канони

3 Добра китара с добри адаптери

4 Звукова карта - не такава за 1 лев на дънна платка

5 ТФТ монитор или Црт трябва да е офф

6 слага се гейт най отгоре на Рига и се намаля релиийс и Холд до 1 мс

 

и може да се направи много здрав звук точно такъв стил

 

мисля ще се опитам

да постна подобен пач

 

http://dimitar.audioshot.net/m.bnk

 

етои некой бързи проби

макар и неудачни като свиря няма шум но гейн има до неузнаваемост

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно шума

шум има и е нормално при толкова много гейн които желаеш

 

1во намери добри кабели

2 ДИ бокс и малък Пулт с канони

3 Добра китара с добри адаптери

4 Звукова карта - не такава за 1 лев на дънна платка

5 ТФТ монитор или Црт трябва да е офф

6 слага се гейт най отгоре на Рига и се намаля релиийс и Холд до 1 мс

 

и може да се направи много здрав звук точно такъв стил

 

мисля ще се опитам

да постна подобен пач

 

http://dimitar.audioshot.net/m.bnk

 

етои некой бързи проби

макар и неудачни като свиря няма шум но гейн има до неузнаваемост

1во намери добри кабели

Имам ги. Dynacord.

2 ДИ бокс и малък Пулт с канони

Нямам ги, но нали целта беше да се изкара звук, без да се включва нищо преди компа? Иначе за къфф *** ми е да си ползвам компютъра вместо процесор, след като така или иначе трябва да бухам камиончета и педали преди него? В такъв случай излиза, че е по-добре да се ползва хардуерен процесор.

3 Добра китара с добри адаптери

B.C. Rich NJ Assassin (адаптерите идея нямам какви са, ама щом е Made in USA, трябва да са добри)

4 Звукова карта - не такава за 1 лев на дънна платка

Tука издишам отвсякъде. Кодекът на картата ми е най-добрия в класа си, но все пак е менте

5 ТФТ монитор или Црт трябва да е офф

CRT off

6 слага се гейт най отгоре на Рига и се намаля релиийс и Холд до 1 мс

Tова го правя винаги.

Всъщност има ли смисъл Hold и Release на наойз гейта да са засилени на повече от 1?

 

За патча, който си постнал - не ми върши никаква работа.

Палм мютинга е меко казано смешен, а той е най-важния при бруталните стилове. Опитах се да оптимизирам малко патча - уви, безуспешно.

Не искам да звуча като мрънкало, но каквото и да пробвах досега, с Гитар Риг не можах да получа качествен и безшумен звук - обикновено е или едното, или другото. Никога двете заедно.

Единствено мога да го ползвам като амп симулатор след аналогов дисторшън.

Същото важи и за Amplitube, а за GreenMachine събирам подписка да се спре продажбата му.

Вече втора седмица прекарвам ЧАСОВЕ прд компютъра в търсене на качествен звук от софтуерен амп симулатор. Насрах се да пробвам всекви комбинации, подредби и проче.

Изводът, до който стигнах: Ползвайте модули от рода на Емплитюб и Гитар Риг само като симулатори на кубета и заради наистина готините ефекти, които вървят с тях. (Гитар Риг има много гефски хармонайзър, ползвам го с кеф)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема не е в софтуера

слушал съм хард кор в квр вст форум с гитар риг и направо трепе от звук

просто ти трябва време

аз примерно изкарах звук с амплитуб чак след 2 години

като накрая си купих директ бокс и пулт

и саунд карта за много евро

 

и сега свири както поискам

 

 

на видно място в пдф вете е казано да се позлва ди бокс говоря за Ампкитуб

а Григ има преамп към него

НИКОЙ НЕ ГИ ПРАВИ ДА СЕ ПОЗЛВАТ С Подръчни средства

просто ти казвам че не са проектирани за БГ и квот намерим

 

 

edit

на греен ампа драйва е 15 пъти над Григ

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема не е в софтуера

слушал съм хард кор в квр вст форум с гитар риг и направо трепе от звук

просто ти трябва време

аз примерно изкарах звук с амплитуб чак след 2 години

като накрая си купих директ бокс и пулт

и саунд карта за много евро

 

и сега свири както поискам

 

 

на видно място в пдф вете е казано да се позлва ди бокс говоря за Ампкитуб

а Григ има преамп към него

НИКОЙ НЕ ГИ ПРАВИ ДА СЕ ПОЗЛВАТ С Подръчни средства

просто ти казвам че не са проектирани за БГ и квот намерим

 

 

edit

на греен ампа драйва е 15 пъти над Григ

Гриин Мъшийн вие дори без да е включено нещо във входа на картата. Експериментирахме с него на три или четири компютъра, с различни драйвери и звукови карти. При всички тестове грийна виеше най-много от всички софтуерни емулатори.

Иаче зелената машина вади много "лампов" звук и за феновете на хард/хеви звука сигурно това е супер (освен това блусарите и хард рокерите не джасат гейна на макс и оттам вероятно намалява и шумът)

Вече постнах менение относно предусилвател и Гитар Риг - нямам оригиналната педалиера (естествено - аз ползвам само пиратски софтуер), но пробвах с китарен предусилвател, с възможност за корекция на изходното ниво. Виенето си беше там - все така интензивно и равно по децибели с положителния сигнал.

За Ди Бокса - сигурно скоро ще си направя и ще пробвам, но не вярвам да промени нещо, защото, както казах, някои амп симулатори вият без дори да е включено нещо в картата (с или без ДИ Бокс) От друга страна, хардуерните китарни процесори не вият и не шумят дори да си включил Кремона към тях.

Ползвам Гитар Риг, но не и за вадене на тежък звук - просто не се получава. И ако трябва да чакам две години докато намеря "златната" бленда, то по-добре да спестявам от закуски и дотогава ще съм обзаведен с истински Mesa Boogie и Stratocaster.

 

Междудругото - можеш ли да споделиш някои твои любими бленди за хеви метъл, при които няма виене? Или може би да постнеш блендата с търсения в продължение на две години звук?

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори не свиря хеви метъл.

И незнам какво е това виене.

При мен всичко си е нормално...дори гейна докрай и дист отпред с гейн докрай

Явно си в процес на мания ...кажи кой е този стил който изисква много драйв

над 150%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са шумнички, шумнички са, но чак пък толкоз :godbless:

 

Аз ползвам следните животни:

 

Китара - Yamaha RG420S с пасивни хъмбъкери

DI Box - Behringer Ultra-G (евтинджос по подразбиране)

Мишпулт - Behringer Eurorack UB802 (кажи речи най-малкият и най-евтиният)

Sound Card - Audigy 2 OEM (пак най-евтината)

 

Китарата в DI Box-a, DI Box-a в един от микрофонните входове на пулта и изхода от пулта отива в line-in на картата. Тва е.

 

При изключен монитор (все още съм с crt) шумът е пренебрежим, а ако записваш направо можеш да забравиш за него - в микс-а практически не се чува, макар че е добре да изрежеш шума в паузите.

 

Колкото до хардуерните процесорите - да никъфф шум, щото на повечето такива всичките им оригинални бленди са с включен ноиз гейт. Пробвах да изключа ноиз гей-та на моя vamp-a и шум има колкото си искаш :godbless: Иначе да - и пълдина си да пусна в него, пак няма шум, стига да си седи ноиз гейт-а пуснат :godbless:

 

От друга страна, като не те кефи, що се мъчиш с тея софтуери? :godbless: В днешно време процесори за китара се продават под път и над път, освен това все още се продават доста камиончета дето за по-твърдо свирене се справят май доста прилично - например босс мт2, а и не шумят толкоз :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стилът, в който свиря е gore-grind.

Ползват се дет метъл настройки на чейна и рига.

Изисква се много гейн.

 

 

PS: Ако имаш желание, постни някаква бленда за музиката, която по принцип свириш (разбрах, че не свириш метъл, но ако имаш, постни нещо по-твърдо - да е с повечко драйв и гейн и да става за ритъм китара с отчетлив, насечен, но топъл палм мютинг и без артифакти от нойз гейта)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а за GreenMachine събирам подписка да се спре продажбата му.

:););)

КЪРТИШ!!!

 

Ники, има ли файда от тоя пулт между ДИ БОХ-а и Аудиджи-то? В смисъл като записваш само 1 китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, има ли файда от тоя пулт между ДИ БОХ-а и Аудиджи-то? В смисъл като записваш само 1 китара...

Има разбира се. Той играе ролята на предусилвател, след него направо в line-in. Иначе ако ползваш вграденият микрофонен предусилвател на звуковата карта, резултатът е далеч по-незадоволителен - т.е. има бая шум.

 

пп. иначе го ползвам по други причини - имам китара, бас китара, микрофон за пеене, синтезатор и си е много гот с пулт, макар и толкова малък :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.