Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

два часа се ровя из гоогле и тоя форум и нищо не намерих.Ще бъда много благодарен ако ми намерите някаква ЛИЦЕНЗИРАНА версия на продукта.Благодаря предварително! :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето тук: https://www.native-instruments.com/index.ph...1&prid=1279 можеш да си закупиш ЛИЦЕНЗИРАНА версия срещу 299 EUR.

 

Ако по някаква причина очакваш тук да намериш кракната версия, значи не си чел правилата на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте! Имам проблем със звука на тази програма :thumbs_up: звука е гаден, шуми и се разминава. Свързвам китарата в гнездото на микрофона с обикновен кабел, пробвал съм и с кубето, но няма голяма разлика. Гледал съм по клипове като свирят с тази програма и няма нищо общо тяхния звук с моя (смисъл чистотата на звука). Избирам си ефекти, глупости, но всички са така. Китарата ми е Ibanez GRG170DX, кубето Line 6 Spider III 15. Трябва ли нещо между китарата и комютъра да вържа или става само китарата или пък някъкви драйвъри :cheers2: ? Благодаря предварително :)

Редактирано от dimmuborgir6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е саунд картата?

Преди малко си инсталирах програмата и пробвах с акустична китара защото ми беше любопитно

какво ще стане, но много гадно ми изкривява звука и на мен.

 

99% съм сигурен че е от картата но няма как да го проверя в момента. В близко бъдеще мисля да

се разходя да си купя нова и след това да отида да тествам някоя електрическа с лаптопа.

Ако не си се оправил до тогава ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма "разминаване" на звукът, трябва звуковата ви карта да може да работи в ASIO режим. Ако не подържа такъв има един драйвер, който го емулира. Потърсете ASIO4ALL и го инсталирайте. Колкото до шумовете и бръмчилките... първо по-удачно е да се включи китарата в LineIn а не в микрофоният вход, защото на него има постоянно напрежение за захранване и чувствителността му е по-голяма от необходимата. Друг проблем, дори и в LineIn входа е, че импедансът му е неподходящ за директно свързване на музикален инструмент като китара.... има специализирани аудио интерфейси за целта и съгласуващи устройства (DIbox). @dimmuborgir6 в твоят случай бих си включил кубето от изхода му за слушалки в LineIn на компа и от GuitarRig-a да ползвам само някой от Matched Cabinet-ите. Така отпада проблемът със съгласуването и шума от компютърният драйв. Успех :thumbs_up: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"@dimmuborgir6 в твоят случай бих си включил кубето от изхода му за слушалки в LineIn на компа и от GuitarRig-a да ползвам само някой от Matched Cabinet-ите."

 

 

 

 

Line In не е ли синия изход, а Line Out на слушалките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като я пусна през Line In, се чува на колоните и не реагира на Guitar Rig. А като я пусна през микрофона става, но звука не е много лош

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което имаше предвид MR_STENCH е следното :

Включваш китарата в кубето и кубето към компютъра в синия вход (Line In).

Тоест : китарата в Input-a на кубето и после от входа за слушалки на кубето с друг кабел в Line In на компютъра.

След това отиваш във Volume Control и даваш Mute на Line In. Отиваш и в Recording Control и оттам избираш Select на Line In.

And you're ready to rock ! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Карам по същество-вклчювам си аз китарата през кубето в компютъра (изхода за слушалки :thumbs_up: ) и оттам в Гитар Риг.И сичко си е ок.Нагласям Tresholda на инпът, но въпреки това брум та се знае.От саунд картата ли е това или е поправимо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Meрси.И като сме се отворили на селянии-как да си изолирам пиновете на щепсела-со изолирбано ли?

П.С-съжалявам за канонадата от глупости, която изливам върху вас, но пиновете са трите стърчащи пластинки, на които бодвам кабела към контакта нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дали е от картата, можеш да провериш като пуснеш риг-а с нищо невключено, или да включиш нещо друго в картата и да видиш пак ли бруми. Ако да, проблемът отива на друго ниво, и наи-бързото компромисно решение е

нелошия noise gate в G. Rig-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.