Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми саунд карта до 100-200 лв


Asmodei

Recommended Posts

Зависи точно за какво искаш д я позваш, но ако ти трябва само за най-прост аутпут и инпут горещо мога да ти препоръчам на М-Аудио Аудиофил 2496, тя е горе-долу на тази цена плюс минус 20-тина лева но като качество на звука е на много, много добро ниво (за парите си естествено) :)

Ако ти трябва за по-сериозни функции от тези, които притежава тази карта, няам да можеж да се включиш в тези пари в никакъв случай :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина няма да мине номера с малко пари. Просто това са домапни, непрофесионални карти, с лоши характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понятието "свястна" е супер обширно, а и всеки си го тълкува според неговите виждания :P

 

Свясна за слушане на мп3? свясна за запис на камерен оркестър ?

 

Напоследък четох добри отзиви за тази карта: CHAINTECH AV-710

 

24бита на 96килохерца и евтина. 50тина лева е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понятието "свястна" е супер обширно, а и всеки си го тълкува според неговите виждания :greenangel:

 

Свясна за слушане на мп3? свясна за запис на камерен оркестър ?

 

Напоследък четох добри отзиви за тази карта: CHAINTECH AV-710

 

24бита на 96килохерца и евтина. 50тина лева е .

 

Трябва ми за запис. Сегашната ми карта е 16 битова и е отвратителна. Като запиша нещо освен че звука е гаден на записа се появяват някакви пукания и бъгове. Трябва ми карта с която да удържа фронта, защото ми трябва скоро за запис, а имам малко пари. Тази за която казваш би трябвало да ми върши работа за момента, съдейки по това че е по-добра от моята или пък не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този чаинтек най-малкото е с висока дискретизация, което значи, че синусуидата на анлоговият сигнал се оформя от повече точки от колкото при карти на 16 бита.

 

Но да не забравяме, че компакт диска е технология която работи с 16 бита на 44.1 килохерца, което е показателно, че стандарта 16/44.1 не е толкова лош.

 

Друго решение е да си намериш един sound blaster Live на creative. Супер карта. Правили сме бая записи с нея с приятели преди време и не сме имали никакъв проблем.

Третото решение е аудиджитата. Лично аз гледам негативно на тях.. (лично мнение)

 

 

И най-накрая: не е важно някакви си технически параметри и числа. Те не са звук :)

...този тип мислене го придобих от уважавания от мен synchu от форума, за което му благодаря :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 бита означава че един дискрет - най ниското ниво е 100nV. Ако искаме да няма шум, трябва нивото на шума да е под 50nV, което значи че трябва да имаме динамика над 150dB. Това условие не може да се изпълни дори при възпроизвеждане, а камо ли за запис. Реално погледнато по добра динамика може да се постигне при добри предусилватели с 16 битово АЦП поради факта че шумът практически може да не се запише изобщо.

Съгласен съм че 24 битовите карти са по качествените но това е защото производителите го налагат. Това е също като пикселите при цифровите фотоапарати и ватовете при усилвателите. Съвсем не предполагат качество но струват повече тъй като купувача гледа тези параметри, а производителя е вложил повече средства за да произведе такъв продукт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така....и едно допълнение в подкрепа на това твърдение - многоканалната ми карта работи в 16 и 24 битов режим. В 16 битовия и 2 нива по-добра от 24 битовия режим на другата ми карта (Creative) и поне 3 нива по-добра (като казвам по-добра освен всичко останало включвам и по-ниско ниво на шума) от 24 битовия режим на вградената SoundMax....което още веднъж доказва, че само нарастването на разряда в битовете не определя автоматически по-доброто качество на звука - елементите, използвани при направата на картата винаги са от първостепенно значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важен е входния шум на АЦП-то.

 

Добрите АЦП-та постигат 105-110 дБ A-weighted. Рекордите са мисля към 112-115.

Теоритично 16 bit отговарят на - 96.3 dB шум, а 24 bit на - 144.5 dB.

 

T.e. ако шума на АЦП-то е под 96.3 има смисъл да се ползва в 24 бит режим, в противен случай почти няма.

При audigy 2 ZS входния шум (поне на мойто) е - 85-88 дБ, така че смисъла от 24 бит почти се губи.

 

guitman, смисъл от повече битове има ако физическия шум на АЦП-то се доближи до теоритичния такъв на оцифроването.

Т.е. за да те ограничат 24-те бита трябва SNR на АЦП-то да ти е близо до 144 dB. Аз такова АЦП не знам да има.

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че вече е ясно че не може да се постигне толкова голямо отношение сигнал шум. В такъв случай смисълът от 24 битово АЦП остава по детайлен звук, толкова детайлен колкото позволява нивото на шума без да маскира сигнала. Друго предимство е че с 24 бита се записва повече информация, която при възпроизвеждане ще боде по близка до оригинала. При ЦАП-овете проблемите с шума изглеждат по приемливи тъй като там звукът може да се генерира софтуерно - нямаме записан шум който за се възпроизведе. Все пак без значение дали говорим за вход или изход основната тежест пада върху предусилвателите.

Малко се отплеснах но с тези дълги постове исках да обясня как стоят нещата при звуковите карти. Ако не търсим скъпа 24 битова карта по добре да си купим скъпа качествена 16 битова (стига да намерим такава). Всъщност цената на такава може да се мери с цената на 24 битова от нисък или среден клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста съм объркан честно казано, но това е поради простата причина че не разбирам нищо от звукови карти, всички тези темини са ми непонятни, но както и да е. Искам да ми препоръчате някаква карта за 50 лв, защото ми трябва за днес, пък като се опарича ще си взема качествена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщим - за 50 кинта к'вото и да вземеш - все тая.

Ако ти трябва марка - Криейтив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщим - за 50 кинта к'вото и да вземеш - все тая.

Ако ти трябва марка - Криейтив.

Правилно, но ако ще е за запис по добре модела да е SB Audigy Value, за слушане SB Live.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.