Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа срещу Транзистор


AXE

Recommended Posts

относно преамповете на Хюс и Кетнер - та са 100 % хибридни

бил съм собсТвеник на Атакс кубе и преап по отделно

същото което ще напиша важи в пълна сила и за 2та вида тюбмени

лампата играе роля само за кривите канали - крънч и лийд

не и за чистия -Визън дан направи си проста проба ,извади лампата от тюбмена си и ще установиш че той продължава да свири на чистия си канал а на другите 2 не

гарантирам ти че така няма да си повредиш преампа - а само ще се убедиш че е хибриден

И мЕЖДУ ДрУГОТО ВЪПрЕКИ чЕ чИСТИЯ КАНАл Е СОлИД СТЕЙТ ТОЙ Е мОЖЕбИ НАЙ СИлНАТА СТрАНА НА ВЪПрОСНАТА СЕрИЯ АТТАХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тюбмана е доста различен от Атакс обаче, като Тюбман на мен персонално ми харесва повече (доста повече и говорим за Тюбман 2), а и двата са различни от Аксес, като последния за мен си остава живо произведение на изкуството :) За съжаление вече не се произвежда, намира се страшно рядко и е скъп доста B)

На Тюбмана на мен ми харесва най-вече крънч канала и лиида в много голяма степен :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен звука е от значение, не технологията.

Да ви задам един въпрос: лошо ли е да се ползват транзисторни усилватели, при положение, че добрите транзисторни могат да вадят и топъл звук и саунда им по нищо не се отличава от ламповите?

Или може би трябва задължително да са фрашкани с лампи, да тежат по сто и пеесе кила, да консумират амнайсе киловата ток в секунда и да стават и за отоплителни уреди? Не ме разбирайте погрешно: ламповите усилватели РУЛИРАТ, но има и нелампови, дет си вършат точно, ама точно същата работа ;)

Знам, че доста хора ще нададат вой до небесата, но току що избарах лампов звук от... компютърния си софтуеър :P

абсолютно съм съгласен, че звука е важен, а не начина или пътя на звукоизвличането

 

абсолютно съм съгласен, че има транзисторни ампове дето за жица къртят повече от някои лампови

 

абсолютно НЕ съм съгласен, че транзисторните ампове вадят звук като от лампа. слаба ми е теорията в тази точка и немога да го обясня компетентно, но вакума и силиций/германий дават хармониции с различна четност. в повечето случаи е въпрос на психоакустика кое ще възприеме индивида като по-хубаво, но в никакъв случай неможе да се каже, че е еднакво.

 

абсолютно съм убеден, че хибридните ампове и симулациите дават твърде различно качество на звука и то в много широк диапазон - има убийствени такива и разни дето съкс от всякъде (и за тях има пазар, не се косете :-D)

 

абсолютно съм убеден, че някой може да извади лампов звук от пецето си, но не смятам, че добре трениран слух може да бъде заблуден по толкова наивен начин

 

абсолютно съм съгласен със сънчо, че тази тема е като яйцето и кокошката - обаче това тук е форум и ние като древните римляни си чешем душата чрез риторика - все пак темата е пусната като запитване за мнения и доколкото всеки е индивид с уникална индrвидуалност - не виждам лошо в изказванията докато спазват добър тон

 

и моето мнение обобщено - аз харесвам ламповата апаратура! обичам взаимодействието говорител-китара, което кара топките ми да настръхват. свиря за кеф. кефа от музиката и саунда могат да ме накарат да превъзмогна някои неудобства на ламповата апаратура - тежест, греене и др.

много хора имат мнение различно от моето. за Бога братя, свирете с ПеЦета и симулатори! колкото по-малко народ бичи на ламби и ме кара да тръпна от кеф - толкова по-гот ми е аз като кранквам апаратурата си!

 

айде със здраве, жица и много рок'н'рол :guitar: :godbless: :guitar: :headbang::cheers: :guitar: :headbang::beer::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За щастие все още има достатъчно доходна работа за ефективни музиканти в Скандинавия

Аууууууууууу ;) Много метал и Волво-та има по тия земи :P

90% от Метъла дет ми пълни душата е от там :violin: :violin:

'звинявам се за паузата по темата ама не можах да се сдържа ;):godbless::P

:headbang::headbang::headbang::cheers::beer:

 

 

п.с.

кой изяде предупреждението за седмица????

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен, че звука е важен, а не начина или пътя на звукоизвличането

 

абсолютно съм съгласен, че има транзисторни ампове дето за жица къртят повече от някои лампови

 

абсолютно НЕ съм съгласен, че транзисторните ампове вадят звук като от лампа. слаба ми е теорията в тази точка и немога да го обясня компетентно, но вакума и силиций/германий дават хармониции с различна четност. в повечето случаи е въпрос на психоакустика кое ще възприеме индивида като по-хубаво, но в никакъв случай неможе да се каже, че е еднакво.

 

абсолютно съм убеден, че хибридните ампове и симулациите дават твърде различно качество на звука и то в много широк диапазон - има убийствени такива и разни дето съкс от всякъде (и за тях има пазар, не се косете :-D)

 

абсолютно съм убеден, че някой може да извади лампов звук от пецето си, но не смятам, че добре трениран слух може да бъде заблуден по толкова наивен начин

 

абсолютно съм съгласен със сънчо, че тази тема е като яйцето и кокошката - обаче това тук е форум и ние като древните римляни си чешем душата чрез риторика - все пак темата е пусната като запитване за мнения и доколкото всеки е индивид с уникална индrвидуалност - не виждам лошо в изказванията докато спазват добър тон

 

и моето мнение обобщено - аз харесвам ламповата апаратура! обичам взаимодействието говорител-китара, което кара топките ми да настръхват. свиря за кеф. кефа от музиката и саунда могат да ме накарат да превъзмогна някои неудобства на ламповата апаратура - тежест, греене и др.

много хора имат мнение различно от моето. за Бога братя, свирете с ПеЦета и симулатори! колкото по-малко народ бичи на ламби и ме кара да тръпна от кеф - толкова по-гот ми е аз като кранквам апаратурата си!

 

айде със здраве, жица и много рок'н'рол :guitar: :godbless: :guitar: :headbang::cheers: :guitar: :headbang::P:headbang:

:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.