Jump to content
Българският форум за музиканти

Сиромашки Les Paul


ThrasherDge

Recommended Posts

Момчета, големи глупости пишете.Джон Мейал свири със Фендер страт и теле.Зак Уайлд беше ендорсър на Гибсън и те го караха да рекламира епифоните които са негова серия за да се продават.Както и Слаш.Но никога няма да ги видите с Епифон да свирят на концерт.Единствения Епифон,който Зак ползва на лайв е акустичен и едва ли е китайски.Сега Зак има негова компания Уайлд аудио и вече не съм видял да ползва Гибсън.Ник Хипа специално го гледах понеже не съм фен на тая неговата банда.Човека извади два Гибсъна, единия с флойд, а другия къстъм шоп и два Ибанеца.Единия RG другия къстъм АРТ млдел с флойд и сеймор дънкани.Не са китайски със сигурност.Така че чакам някой истински пример да ми дадете.

 

Изпратено от моят ASUS_Z010D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата прерасна в доста странни сравнения и спорове. Да споделя - разходих се из София, пробвах Епифон, Ибанез и Гибсън и в крайна сметка взех Gibson Les Paul 50s. Trubute. Разбира се, бюджетът трябваше да го попроменя "малко:, така да се каже, но съм повече от доволен.

  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Horns+Up+Rocks+Trivium+Matt+Heafy+EMG+Gu

 

И за да не кажете, че е само на снимка в студиото:

 

20140614-078-Nova_Rock_2014-Trivium-Matt

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на тоя звук дет' го лющят , дори и на лопата да опънат теловете все тая :P

Редактирано от ultramega
  • Like 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chris_barnes За Matt Heafy се съгласих,че не е USA, ама не е и Китай.Индонезийска му е китарата.Имам две индонезийски китари и нямат нищо общо с китайските.

https://youtu.be/Ky0zPK5-miM?t=6m19s

 

@JIm-ph За Мейал няма да споря ако ми покажеш снимка как свири лайв или записва със Squier-a.Може да се е снимал за обложката нарочно.

 

@ Ламби гледай и слушай човека какво говори.Няма EMG.

IBANEZ CUSTOM не се прави в Китай

https://youtu.be/dE7pDuOeL-c?t=4m10s

Редактирано от Heartman
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@JIm-ph За Мейал няма да споря ако ми покажеш снимка как свири лайв или записва със Squier-a.Може да се е снимал за обложката нарочно.

 

 

ти добре ли си? ЕДНА ОТ ОСНОВНИТЕ МУ КИТАРИ!

 

 

ms03mayall.jpg

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Mayall, свири със Squier, Fernandes, Fender, Gibson, а най-любимата му китара изгаря в един пожар. Азиатска по произход hollow body guitar.Той има навика да променя дизайна на тялото, като го "обрязва" до неузнаваемост. Само да попитам, някой от вас  ще кастрира ли ей така с лека ръка, Fender от 60-те или GIbson от 50-те.

 

Иначе, само човек който е ограничен с комплекси на фен, боготворящ марки и държави-производители, може да спори коя китара е по хубава.

Всяка китара е хубава, стига да ти върши работа, за да изразиш  себе си и да изсвириш музиката си така както я усещаш. ;)

Редактирано от ciriljhonson
  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега тука мисля сме се събрали хора, които имат претенции че разбират какео е хубава китара.Спорим за качествата, защото има разлика в държавата производител.Определени марки са заслужили уважение през годините, определени места производители също.Повечето световноизвестни музиканти също ползват доказаните имена в китаростроенето и даже имат техни модели със техни спецификации.Да ми обяснява някой как било пълно с известни музиканти, които ползвали китайски, боклуци е смешно.Сега то е въпрос и намтърсене.Аз знам само за един такъв, Джак Уайт, който свири на талашитени, пластмасови и други шит китари, защото така го кефи.Обаче има 2000 известни китаристи, които търсят саунд и никога бе биха свирили на тея евтинджоси.

 

Изпратено от моят ASUS_Z010D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш грешка, в Китай се призвеждат и добри китари. Произвеждат се и кофти.

Не е гот да се генерализира. Пък и не отговаря на истината.

А тя е, че може да попаднеш на прилично китайско, може и да хапнеш дръвце.

 

Свет Кей е написал в подписа си - че рибарите се делят на два вида - такива, които разбират

от такъми и такива - от риба. Това явно е съотнесено към китаристите (такъми = гиър, риба= музика).

 

За мен, мача на наш терен, рибари с епи срещу рибари с гиби е ТРИ на Нула.

За рибарите Епи, просто са хванали по-добрата риба.

По-евтините такъми, не те правят по-слаб рибар.

 

За да не съм голословен, не казвам - ей такава голяма риба и колко ми е кеф, да си разпервам ръцете.

Това е моментното състояние. След време, може да се промени.( епифон-юзерите да подабогатеят примерно)

Към днешна дата, отбора на Епифон ползвателите бие (по моите виждания) убедително Гибсъновите.

Поименно - Джими Собара, Валентин Моновски, Венци (Рефлекс).

Тяхната музика яко ме кефи.

За гибсън китаристи - двамата от Аналгин - Стефан и Камен, Петър (който свиреше с Камен)(групата е с ново име)

добри са нещата, за други много не се сещам. Не, дето да притежават Гибсън (и с това да ме впечатляват), а да ме впечатляват ( с музиката си). Вярно, погледа ми е предимно от софийската сцена. Едва ли, ще е кой знае колко по-различно в национален мащаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maчът на наш терен, при цялото ми уважение към музикантите, е показателен в световен мащаб, колкото мачът Левски- ЦСКА е показателен за световния футбол. В смисъл , че футбол - футбол е. Че може по добре, може.

Като си остави Джо Бонамаса Лес Пол 59та и мине на Епифон, тогава мачът е ясен. Засега не се очертава. Иначе всеки се простира според кесията си , и със всяка нефалшива китара може да се вади музика.До един момент, примерно Б републиканска група. В А републиканска не играеш с гуменки.

  • Like 8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е че човекът започнал темата е отишъл и си е купил Gibson и утре няма да го гризе чувството, че пише Epiphone made in China.

Колко сме му помогнали за избора той си знае.

Всъщност с това самата тема за сиромашкия лес пол си загуби смисъла, както и спора кой с какви китари свири.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.