Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде в София има наличности на Фендър (Стра)


Slide

Recommended Posts

Здравейте, не знам дали е удачно да пускам цяла тема, само за един въпрос, но след бърза справка из онлай магазините, не можах да се ориентирам кое е налично, по колко и тн.

Търся да закупя мексикански Фендър Страт. Къде в София има налични, та да се пробва измежду няколко.

В сайта на МЦИ не видях да имат Фендър, но пък преди, когато съм ходил на място продаваха и имаше голям избор.

Musicworld имат американски, които не са по джоба ми. Отделно вече брой и наличности.

House of the rising тн. май имат най-голям избор. Как седят нещата с пробването там.

 

Има го и варианта за търсене втора ръка, ама има много условности. Дали ще изпадне нещо, цена, състояние, местонахождение, както и колко е свестен и съвестен самия продавач...

Може и ибей, но като цяло предпочирам да си избера инструмента, да пипна, чуя...

 

Благодаря предварително.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прегледах ги. Това съотношение цена/наличност е малко...

 

Прави ми впечатление, че стандарт серията (Мексико) е станала доста постна откъм цветове. Сънбърст, черно, бяло, синьо и две разновидности на червено.

Това го казвам просто като наблюдение.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

MMG.

ти май не си у час,хаус оф райзинг го няма вече и останалите им китари са в посочената по горе фирма.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Не съм обикалял по магазините от поне 2 години.

Да не би да имаш предвид МЦИ, защото ММГ търгуват с техника втора ръка.

Помня, че в МЦИ имаше Фендър, ама на сайта има не виждам марката, за това питам.

Така или иначе Динакорд до летището ми е на път, ще ги погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Не съм обикалял по магазините от поне 2 години.

Да не би да имаш предвид МЦИ, защото ММГ търгуват с техника втора ръка.

Помня, че в МЦИ имаше Фендър, ама на сайта има не виждам марката, за това питам.

Така или иначе Динакорд до летището ми е на път, ще ги погледна.

Продават и чисто нови китари,гледах наскоро имаше един хайуей за 1200 май беше,нов и други има,ти по-добре събери пари и си вземи такъв,поне е американски и тялото да е от 3 парчета,а не от 7-8 отгоре с ламинат,вярно,че и аз имам мексико,ама Теле,сънбърст и си е от 3 парчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ММГ продават инструменти втора ръка. Може да са изпадали нови или почти нови.

Нямам против да е втората ръка, даже финансово е по-изгодно. Бих взел китара така, само ако имам възможност да я видя и чуя. Мина периода на безцелно събиране, купуване и продаване на китари и техника.

Сега просто искам да взема нещо конкретно, както ще имам избор. Свирил съм на мексикански стратове и нямам забележки за звученето им. Може качеството на моменти да е hit and miss и точно за това искам да видя, да пийна да чуя, а не по снимки да поръчам. Не съм и предубеден. То иначе има естествена градация, ако тръгнем да гледаме нещата така, както казваш. Има Мексико, после американ стандарт, после делукс, артист серии, къстъм шоп и пр. Трябва да избираме според джоба си.

 

Така или иначе съм направил избора си, на базата на това какво, колко и с кого свиря, както и финансовия аспект. Винаги може да събирам за нещо по-скъпо и по-добро. Такъв разговор обаче отива на там, където се намира онзи, от темата за подобна на Лес Пол китара и удачно ли е за първа такава да бъдат дадени близо 2 хиляди лева, просто щото Лес Пол си е Лес Пол.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hillbilly - Не съм дърво делец, но като гледам снимката, и тия се заразили с българската икономия........

Оказва ли влияние върху качеството на звука, сравнени с китари с тела от цяла дървесина ?

Много моля да няма съчинения по картинка, нека тези които се занимават с това да дадат мнение!

 

                 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек вярва, че саунда при електрическите китари идва от адаптерите, това няма никакво значение. От друга страна, ако вземем под внимание, че на изключено, китарите звучат различно и че между Скуаиър с американска електроника и Американски Фендер със същата електроника има разлика в звука, вероятно има някакво значение. Всеки си ги решава сам тези неща.

  • Like 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая снимка е пускана тук и преди. На всички би следвало да е ясно, че причините мексиканските фендъри да са по-евтини не е само в цената на труда.

Аз съм писал защо съм се спрял на мексикански.

Бих искал да карам премиум автомобил, ама карам Опел...

Към тоя момент американски стандарт, делукс, елит или къстъм шоп няма да ме направят по-добър китарист. А и китарата не е инвестиция, понеже не изкарвам пари със свирене.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.