Jump to content
Българският форум за музиканти

Обезшумяване на BOSS DS-2


DaftFunk

Recommended Posts

Имал съм Boss NF1, който за верига от бос ефекти вършеше работа, но за хай-гейн амп не.

Boss NS2 не съм пробвал, вероятно върши повече работа, вкл и с ампове.

Със сигурност MXR smart gate , ISP decimator, g string - са нагоре от Бос.

И са доста по скъпи.

Така че, логиката подказва, че ако ползвате ефекти бос , не много шумящ амп,

бос гейт ще свърши работа.

Ако имате скъпи, бутикови ефекти, хай гейн амп с шум , примерно Меса или ЕНГЛ -

логично е да вземете MXR smart gate  или ISP - някой от вариантите , според нуждите и бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз да питам какъв е ефекта от нойз гейт/супресор като когато свириш той е оф докато не спреш да свириш.Ако го настроиш да реже някакви честоти когато свириш, той ти реже част от тона.Имах Boss NS-2 и го продадох, имах и беринджър копието, то беше още по-зле.

 

Има разлика от feedback, микрофония и от шум.Това което Ламби описва няма нищо общо с шума при лош кабел или лошо захранване.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ISP не реже честоти, затова е толкова скъп.

MXR има няколко режима на работа и при режим хай - реже съвсем малко от високите.

Тези нямат проблемите на бос.

При ползване на гейт, идеята не е да се режат честоти, а да се маха шума

и различните марки се справят различно успешно.

 

Явно Бос, са бюджетно решение, ако се свири с бюджетни ефекти.

Пълно щастие няма. Но с MXR или ISP сме доста по близко до него.

Например, ако свиря с Маршал, не виждам нужда от гейт, но с Меса, поне моята има страхотен тон, но и сериозен шум.

Веднъж съм излизал с нея на живо, след като спра да свиря веднага трябваше да превключвам на клийн.

Вчера си правих проби с MXR и ISP, вършат работа.

Сега примерно, ако с ISP напълно се отреже шума, има и загуба на тон, затова връщам малко и

намирам положението в което шума почти отсъства, но няма никаква загуба на тон.

Както казах пълно щастие няма, но сме доста близко до него.

 

ПС. Ингви ползваше BOSS NS 2. Сега не знам дали не си е взел по-добър,

защото преди години нямаше други решения на пазара, бяха само на Бос и Хъш на Роктрон.

Отделно, при неговите не хайгейн ампове бос може и да му върши работа,

но може и да е имал договор за реклама и тн. Сведенията за неговия риг са от 2004-та някъде....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът беше много изострен и непоносим. Имах отвратителен страничне шум при включен дисторжън и усилена китара. А напоследък ми се получи и шум въобще без да е включен дисторжъна. Шумеше дори само при усилен амп и китара. И то едно гадно такова високочестотно звънтене. Със замяната на гадния кабел с качествен, всичките шумове изчезнаха. Сега при включен Boss DS-2 и средно усилен амп чувам отчетливо само това което трябва да се чува без странични шумове.

И не говоря да усиля ампа на макс и да се приближа с китарата както шеговито спомена по-горе Ламби ;-)  Говоря за нормалните нива на които свиря естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъствал съм на "troubleshooting" на подобен проблем с шумотевици, където в крайна сметка се оказа, че при смяната на един набеден за качествен кабел с друг от 20-тина лева (тоест не култов, а средна хубост) и разликата във звука беше като между Орфей Зебра и Гибсън Стандарт. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето едно видео в което сравняват три ценови групи кабели и естествено с различни качества на жицата и на жака.После кажете че няма значение кабела.

Има и нещо друго, използването на буфер, но то е отделна тема.

 

И сравнение между няколко марки

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Има още 3 клипчета от тази серия засягаща буфери, тру-байпас и т.н. Мисля, че са добре поднесени и доста полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буферите са хубаво нещо. Гледал съм дълго демонстрационно клипче в ютюб но това е допълнително инвестиция и най-вече място на педалборда каквото аз нямам. В дядовата ръкавичка няма къде да събера и буфер ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки нойз гейт променя звука (дори по време на свирене, а не само в паузите). Работата е там, да се намери такъв, при който това не е дефект. Имах Boss NS-2, сега имам ISP Decimator. Boss-а, както всички техни камиончета смачква тона (реже от ниските и високите) - за някои хора това е търсен ефект. На мен не ми допадна, затова го продадох. Дециматора леко оцветява звука но общите характеристики на тона се запазват. Той е и по-лесен за работа - има само 1 потенциометър. Според мен си заслужава инвестицията, по-добър е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпросите за кабела: Ако човек иска да си направи кабел сам, доста приличен такъв, в зависимост от дължината, излиза около 10-20 лв.

Не говоря за някакви фантастични конектори, а за такъв с нормален нелош проводник(около 100-120 pF/m при добър екран) и прилични жакове ( примерно Proel).

Естествено, висок клас жакове винаги са за предпочитане, но мисля, че никой жак не е неунищожим и оскъпяването от едно ниво нататък, вече е повече за кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.