Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен процесор+усилвател


Valeri12580

Recommended Posts

Здравейте.От известо време си мисля дали да не си взема ново процесорче,защото старото Zoom G1on започна да не ме кефи като звук..Та спрях се на BOSS-ME 25.Въпроса ми е заслужава ли си парите?Със него ще се свири главно метъл или по-точно кавъри на Metallica,.

Също така освен с парите за процесора разполагам и с още 200-250 лева,с които мисля да си взема нов усилвател...както казах по-горе той ще се използва за свирене на кавъри...та някакви предложения?Мога да додам още 50-100 лева стига да си струва..

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е много добра идея. По-добре си вземи с всичките пари по-хубав усилвател и ползвай зуума за ефекти. За 600 лв. можеш да си вземеш нещо евтино лампово или моделиращо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор,но забравих да спомена,че Outputa на zoom-a е прецакан и трябва да.наместя кабела.много внимателно и определена позиция,за да свири..пък да не говоря като без да искам го помръдна леко...та мисля да го сменя с този,който написах горе ,но незнам дали си заслужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятността да имаш два процесора дето не те кефят е много голяма.Подрънкай на някой ламбен усилвател с 12 инчов говорител само с китара и кабел и всичко ще ти се изясни.Иначе ако питаш продавача в магазина от проца по хубав няма,защото знае след време ще дойдеш я за кутийка,я за нов направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах го този бос процесор и не останах удивен от звука му.Има доста метълски бленди и чисти китари добри,но като цяло е компромисен звук.Ако си свикнал с процесор може би ще ти хареса,но пробвай някой добър усилвател с як драйв канал,щом ще свириш тежки неща.Няма голямо значение дали е хибрид или транзистор.За лампов явно няма да отделиш толкова средства.

 

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ,глупости ,е преди години се забихме в репетиционна - аз стандартно с Гибсъна, или кво завлекох ,май Епифон ес-джи - е там какво да има  като озвучаване Маршъл велвстейт -как да е ,аз директно с един овърдрайв в усилвателя,ама другия един младеж на китара се бодна директно в пулта и ми изби ушите от високи,казвам му свали ги малко,той не знае как, е ,всеки си решава с какво да свири (и пак иде до ламбата и кутийките :greenangel: )

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа кой е най-добрия процесор - изхвърления.

 

Първо - тия процесорчета са емулация на симулацията на имитацията на усилвател. Те са за тренировка в къщи на слушалки.

Ако свириш с банда на репетиции и концерти нямаш шанс да извадиш нещо добре звучащо с тях.

 

Второ - не се свири с ефекти, те са само 5% украшение към основния звук. Който се прави от усилвател. По възможност лампов (даже задължително).

 

Трето (но не на последно място) - говорител! Доста от евтините комбо усилватели (или кабинети) използват силно гадни говорители (Севънти 80, Marshall by Celestion, тия от MG-тата, етц.), които са зле честотно и с никаква динамика и пънч.

 

Ако нямаш много минерали виж някоя Бугерка. Или нещо от Базара. Но имай предвид, че повечето (реално почти всички) ампове идат с гадни лампи (нови нонейм китайски или използвани прекалено дълго и одухани), а ако е комбо усилвател доста чести с посредсвен или ужасен говорител (като изброените по-горе).

 

 

 

П.П. Не знам защо се шири това поверие, че на китара се свири с процесор. Масово хората не знаят, че звук се вади от усилвател, не от разни зъзкалки с ЮСБ и дисплейчета... Ужасно е просто. Особено младежите, които използват постоянно Интернет, ама явно само за глупости... :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа кой е най-добрия процесор - изхвърления.

 

Първо - тия процесорчета са емулация на симулацията на имитацията на усилвател. Те са за тренировка в къщи на слушалки.

Ако свириш с банда на репетиции и концерти нямаш шанс да извадиш нещо добре звучащо с тях.

 

Второ - не се свири с ефекти, те са само 5% украшение към основния звук. Който се прави от усилвател. По възможност лампов (даже задължително).

 

Трето (но не на последно място) - говорител! Доста от евтините комбо усилватели (или кабинети) използват силно гадни говорители (Севънти 80, Marshall by Celestion, тия от MG-тата, етц.), които са зле честотно и с никаква динамика и пънч.

 

Ако нямаш много минерали виж някоя Бугерка. Или нещо от Базара. Но имай предвид, че повечето (реално почти всички) ампове идат с гадни лампи (нови нонейм китайски или използвани прекалено дълго и одухани), а ако е комбо усилвател доста чести с посредсвен или ужасен говорител (като изброените по-горе).

 

 

 

П.П. Не знам защо се шири това поверие, че на китара се свири с процесор. Масово хората не знаят, че звук се вади от усилвател, не от разни зъзкалки с ЮСБ и дисплейчета... Ужасно е просто. Особено младежите, които използват постоянно Интернет, ама явно само за глупости... :yes:

А по-добре ли ще е да взема някой дисторшън педал+  хубав усилвател?Ако да-може ли линкове  към двете,защото досега съм свирил само с процесор и не съм наясно с тези работи?Бюджетът е 500-600 лева като както казах може да дам още 50-100 лева стига да си струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах за свирене в домашни условия ли става въпрос или кавърите ще се правят в репетиционна с група ?

Ако ще свириш само вкъщи - МЕ-25-цата е идеална... Бодваш процесора в чистия канал на някое малко кубенце и си свириш, каквото ти душа иска :)

Аз вкъщи съм с въпросния процесор прекаран през Роланд 15 вата... За ниски нива на звука нямам намерение да търся друго...

Пак повтарям - през чистия канал... Драйв каналите на моя Роланд са пълен шит, поне според моите разбирания... Предполагам, че в 80 ватовата посочена от теб версия може и да е по-различно, но съм скептичен...

Ако ще свириш с група - процесор може и да ти свърши работа / поне в началото/, но определено е компромис...

Тук обаче не мога да се съглася с мнения, че всичко освен лампов амп - не струва... Особено пък като става дума за метъл, а в темата става въпрос точно за това...

Примерно, аз имам ENGL FIREBALL 100W и още една лампа, която продавам / затова няма да я спомена, да не излезе, че пиша да си продавам нещата/, но посмъртно няма да вкарам лампов амп вкъщи...Дори с атенюатор... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Защо не? Обоснови се за атенуаторите и лампови усилватели у дома, моля те :>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ме осветли с какъв чейн може да звукнеш,като Хетфийлд проца ясно китара,адаптри говорител.Какво му има на енгъла,че не става за домашна употреба.Харчи повече ток ли обоснови се все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно сваля тапети и събаря плочки :D
Предполагам му идва шумен за домашна употреба , особено ако е в жилищна кооперация .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама нали има атенуатор?! Няма проблем като можеш да намлиш ватажа.Моя 100ватов става на 25 и поносимо за вкъщи.Не че пак може да се усли много,но е вариант.И аз не мисля че е задължително да се ръсиш за лампов амп за вкъщи.Транзисторите и хибридите си вършат работа.Аз примерно си репетирам с един валвстейт, който си е напълно достатъчен и не хабиш лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.