Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампово комбо за метъл - Blackstar HT 5 metal или Randall rd40c


ilian78

Recommended Posts

6505+ 112 няма клийн канал, не знам доколко е важно за питащия.

Също така фабрично е много студено биаснат и е добре да се модне, за да си работят лампите в режим. Което пък ти прецаква гаранцията.

 

 

 

По възможност избягвай ампове с епруветки (EL84). Имат по-малко динамика и... топки. ;) И ако имаш възможност вземи отделни глава и кабинет (нови надали, но ако атакуваш нещо употребявано). Кабинета по възможност затворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Akerfeldt, от всички ревюта в нета най-много ми допадна Thunder-а. Може би и заради перфектното свирене на нашия колега Николай Карагеоргиев :)

Но това, което ме отказа е, че чистия и лийд канала споделят един гейн контрол, което си е неудобство... 

Попаднах и на ново комбо от ENGL - METALMASTER Combo 20 1x10 E304.

Това ми се струва ОК за моите нужди, само ми е чудно как 20 ватово комбо може да е по-скъпо от 50 ватово утвърдено кубе като Thunder-a примерно...

Ако струваше 500 евро, го поръчвах на момента, не че 845 евро / цена в Томан/  биха ме отказали, но все още не съм убеден на 100%.

Говорителя е 10 инчов, а някакъв немец в едно от ревютата смънка нещо, че ампа не бил изцяло лампов. Честно казано не знам какво имаше предвид - в спесификациите е обявено, че е с 2 ECC83 в преампа и 2 ЕЛ84 power tubes.

 

Едното е за сметка на другото. Имаш 10 дюйма говорител, но пък имаш атенюатор и ривърб, които моя Thunder няма. Но по-добре 50-тарката, запас от мощност не пречи. А общият гейн не е проблем. Наказваш здраво в лийд канала, а галиш на клийн. Или се научаваш като про-тата да работиш с волюм потенциометъра на китарата си :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да се чуят на живо как ти звучат 10 цола (като сме минали от инч на холандското дюйм, да споменем и немския) говорител, защото освен в специфични случаи, в масовия такъв за сериозен драйв си трябват 12 (инча, дюйма, цола) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ако се спра на варианта глава и кабинет отделно, какви параметри трябва да се следят, за да са съвместими. Предполагам, че омовете трябва да съвпадат, но как стои въпроса с мощността, брой говорители и т.н. ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ако се спра на варианта глава и кабинет отделно, какви параметри трябва да се следят, за да са съвместими. Предполагам, че омовете трябва да съвпадат, но как стои въпроса с мощността, брой говорители и т.н. ? 

Единствено импеданса ("омовете") е задължително да съвпада, защото при ламповите стъпала е важен, за разлика от транзисторните, които са "по-широко скроени". И естествено ако си естет, добре е да съвпадат и на цвят и финиш примерно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз бих се уверил, и че не свързвам 100 вата усилвател в 25 вата колона, освен че импеданса трябва да съвпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Броят на говорителите не е важен за правилното функциониране на системата (и липсата на взривове), но мощността - да. Гледаш мощността на кабинета да е поне колкото е мощността на ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.