Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно лампи


vlaefff

Recommended Posts

Въпросът е следният понеже си купих един предусилвател лампов метал мастер и в момента е с руби тюбс и те не кривят толкова, та искам да попитам какви лампи могат да се слагат в него, каква е цената на маршалски има ли по евтини от тези но със същото качество, от къде мога да си купя и някой продава ли по евтини на старо. Ако има някоя голяма статия на български за лампи може да ми пратите линк и за нея . Благодаря предварително не съм търсил с търсачката, но сега ще го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извинявам се,че не пиша точно по въпроса на автора на темата,но и аз имам въпрос за лампи.

Днес се върнах от чужбина и заварих усилвателя включен(лампов усилвател) в Stend By режим.Забравил съм да го изключа като съм заминал и е седял така цял месец.Та искам да питам прецакали ли са се лампите или когато работят само отопленията не се згомнясват чак толкова?

 

Извинявам се на автора на темата,дано няма нищо против че реших да питам в неговата тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата-лампите не влиаят чак толкова на кривоча.

Братмито,требе да се радваш че не си запалил къщата примерно..,чудя се трафа как е след нон-стоп 1 месец,ама нека кажат по-разбиращите все пак. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vlaefff - дай малко повече инфо за модела - така не мога да ти кажа нищо. Такова животно като "маршалски лампи" нема - който ти го е казал - излъгал те те :green:

 

Повярвай ми това е фолклор - златни проводници и сребърни трансформатори :)

 

Marshal си ползват и до сега лампи които са си в редовно производство

 

Сайт за лампи на български няма - едно приемливо решение е това http://www.tubes.ru/ - ако разбира се поназнайваш поне малко руски :)

Копелетата са много отзивчиви и ако ги запиташ за КАКВАТО И ДА Е лампа - не само руско производство ти отговарят с Mail до 24 часа.

 

bratmito - не ти знам STAND BY режима, но ако не е било подадено анодно към лампите почти няма проблем - ама много вярно ти го казаха, че си щастливец че не си подпалил кочината :D:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този лампов предусилвател е на хугас и кетнер произвеждан е през 80-те работи с 2 лампи но нищо повече не знам http://www.amptone.com/hkcrunchmaster.htm ето от тази серия е не е точно това на снимката но е на същия принцип

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо няма опастност да се запали каквото и да е на стенд бай работи само отоплението .

Второ грубо казано има си ламби които кривят повече има и такива които кривят по малко.

 

Имам няколко бройки ламби ецц83 Еi който звучат доста метълски ако искаш ела да ги пробваш. Имам и други марки така че ще имаш база за сравнение.

 

Поздрави

Дими

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо няма опастност да се запали каквото и да е на стенд бай работи само отоплението .

Второ грубо казано има си ламби които кривят повече има и такива които кривят по малко.

... и трето - лампи от един тип, но от различни производители, а и дори и от различни партиди, наистина ЗВУЧАТ различно;

4 - сребърните кабели и трафове наистина звучат различно.

5 - говоря от личен опит.

[\offtopic]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За БГ - не знам, аз съм прост потребител. Поне мога да те ориентирам в цените по света (не са евтини):

http://www.markstein.de/cgi-bin/markstein....87/Catalog/1963

 

Имай впредвид, че две еднакви лампи няма, затова на места се продават "matched pair" - двойка подбрани, с еднакви параметри в някакъв толеранс. Най- добре е ако имаш познат, дето прави лампови неща, той да ти подбере лампи.

... Останал съм с впечатлението, че Metalhammer-а им разбира... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршал лампи няма, но лампите носещи щампата Маршал - звучат както трябва

просто защото Джим Маршал купува голями патиди лампи от Русия, тества ги и което не става - се изхвьрля, след това на добрите се слага щампа Маршал.

 

виждал сьм такива ецц 83 маршал вьв Фактор - по 30 лв парчето

ама пьрво отиди при Дими - метьлхемьр - може да харесаш нешо от неговите.

когато ти го демонстрирах този метьл мастер - беше и с 1 маршал и 1 грув тюб

и с руби тубите(които не са никак лоши - не не звучат така метьл както другите 2 и ти го чу и каза че предпочиташ руби - на знам -заради цена или звук)

имай и впредвид, че ти го пуснах в крайно стьпало за западногермански аакрафт,а ти ползваш източно гермаска вермона(разликата между 2та ампа е осезателна - нещо като между ауди и трабант)

ако си спомняш посьветвах те- ако ще оставаш с вермоната,да помолиш Парни Валяк или Дими да ти направят пауьр амп ин.

то метьл мастера може и отпред на ампа да се включва, но май е по-добре да си действа като преамп(всеки комбоамп с ефект луп(преампа се вкл кьм ефект ритьрн) или пауьр амп ин става)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня какви точно лампи беше боцнал Дими като ходих у тях, но звучаха СУПЕР. Така че ако се разберете нещо мини да чуеш.

 

Иначе аз лично пазарувам само JJ от Eurotubes.com, който сайт ми бе препоръчан от Wolfgang (1024х, дюд!), и мога да кажа, че съм изключително доволен!!! JJ ми звучат по-добре от Груув, Совтек, Маршал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За всеки амп си има туби, демек ламбета :P

Маршалката като и смених оригинално брандвания Маршал (разбирай Совтек) със Светлана и грейна... Явно женския род има нешо общо :D Иначе отпред са странна комбинация между Еi & EH която не си спомням как я наредих точно.

"Еи" са страхотни лампи, бтв за металургия. Преди време имаха известни проблеми с постоянството в качеството и чат пат имаше някоя склонна към микрофонии ламба, но иначе са убиец! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще открия разлика в саунда осезаема с други туби ще видим... мерси за обяснението тони а другото, дали ще има разлика ако го включа направо в колоните на вермоната, мога ли и двете да ги вържа, как ще стане с едни жак, човека скъпо ли ще ми вземе?Другото което е ми трябва евтин фоотсуич-от къде?Абе май много питам май ама нямам друг избор! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.