Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Искам да инсъртна видео трак в cubase 5.1 само че имам някакви проблеми с кодеците. какво да правя ?

 

рових из нет-а ама неможах да намеря каквото ми трябва

 

Моля за помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една странна брада излезе...не е болка за умиране, ама някой ако се сеща как да я оправя ше съм благодарен.

 

та, направил съм си тракове разни в нуендото, записвал съм, почнах да смесвам, рисувах на ръка едни автоматизации (volume), обаче незнайно как някои точки отидоха прекалено нагоре, все едно са се скрили под самия аудио трак, макар че няма такова нещо. Иначе автоматизацията си бачка - когато минавам през скритите точки, нивото се променя според тях (нивото е около 0 - 2 дБ), но не ги виждам и не мога да ги променям ако се наложи, пък да местя записаната писта на друг трак ше е голяма брада, че имам и други автоматизации...(пробвах duplicate track, ама на дублираната писта също не се виждат точките) :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да инсъртна видео трак в cubase 5.1 само че имам някакви проблеми с кодеците. какво да правя ?

 

рових из нет-а ама неможах да намеря каквото ми трябва

 

Моля за помощ

ако видеото ти е някакъв нестандартен формат що не пробваш да го конвертираш? (иначе защо ще иска кодеци). Само предложение де, по принцип съм ползвал само стандартни формати (mpeg 2, avi, wmv) и не съм имал ядове, (нямам представа как работи cubase 5 с видео-не ми се е налагало досега, иначе с нуендо 3 и 4 съм правил упражнението без ядове)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е некомпресирано ави ок, ама сигурно имаш някаква компресия? да речем xvid, divx и какво ли още не...предполагам че търси такива кодеци?

 

аз бих ти предложил един вариант (който при мен помага с други програми търсещи кодеци), но трябва да те предупредя че е рискован - в смисъл че мултимедийните настройки на компа ти понякога стават на лайна (сори) и после имаш ядове като гледаш компресирани филми или слушаш някакви по особени формати, също програми за видеообработка се ошашкват. Става дума за k-lite codec pack - има и нови версии, вкл за новите версии уиндоус...но все пак те предупреждавам - аз лично съм си имал ядове, макар и не всеки път. Всъщност повече ядове ставаха с един друг пакет, който мислех да предложа ама съм му забравил името - нещо с 3 букви беше и май почваше с А...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

петерко

защо просто не минеш видеофайла в VDUB-a, там като инфо ще ти излезе каква компресия има евентуално, и какъв ти е точно ави файла..... щото нали знаеш,че ави е доста разтегливо понятие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора Кюбейс трябва да си идва с кодеците ... това не е ли нормално баси...

 

или поне трябва да има някакъв фикс за тоя проблем от стайнберг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почва да ми писва от нуендо...

 

на някого да му се е случвал ей този странен проблем, а именно от листа с експорт опции да му изчезнат wave файловете? по-точно след като избера export-audio mixdown се отваря един браузър в който пишеш име на файл, опции (стерео, моно и т.н.), както и тип на файла - wav, mp3 и т.н....обаче wav изчезна от опциите. Не знам какво и как стана - сутринта всичко беше ок, но тъй като бях пипнал някакъв червей, приложих system restore на компютъра (към дата от преди 2-3 дена, когато със сигурност всичко което ползвам сега си беше инсталирано и работеше без ядове). След това не съм работил с Нуендо, пробвах да инсталирам един Cubase 5 за да пробвам работа по един друг проблем, обаче като отворя конкретния проект програмата крашва и най накрая се отказах и почнах с Нуендо...и сега стигам до експорт и виждам че не мога да експортвам wav...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание! Не правете като мен! :curse:

 

Няколко мнения по нагоре споменах за един пакет кодеци, на който бях забравил името и за който предупредих че веднъж сложен прави компютъра на лайна, до следващата преинсталация на Windows. Става дума за ACE MEGA CODEC PACK. Това чудо го бях инсталирал поради подобни ядове като на колегата peterko...само дето от мен се искаше да правя видеомонтаж (с друга програма), като вмъкна в монтирания филм няколко кадъра от AVI видео файл със странна компресия. Накрая се наложи да сложа този пакет плъгини. Днес го махнах и мазалото стана пълно-това се оказа причината за предното ми мнение - реших да пробвам да преинсталирам пакета и проблема се оправи. Предполагам че е някаква брада в регистрите или нещо друго сложно което не разбирам и не искам да бърникам...в края на краищата се опитвам да си върша работата на компютъра, а не да му слугувам по цял ден е**си...понякога искрено завиждам на тонрежисьорите работили в предкомпютърната ера - магнетофон, пулт и ракове с хардуерни ефекти - просто включваш и работиш, друг е въпроса че предкомпютърната ера не би допуснала сульо и пульо да станат тонрежисьори, както и не би дала възможност за съществуване на днешните звезди, свикнали на 1000 дубъла, монтажи, autotune...ама айде че стана много оф :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото разбирам работиш с Нуендо в което предполагам има ВСТ опции ...

не съм запознат с програмата незнам какви са разликите между Кюбейс и Нуендо

просто ми трябва нещо с което да пиша музика и да гледам кадрите в реално време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно работя (говоря за професионалните си занимания) с Nuendo и Vegas - избирам едната според спецификите на работата си (а, да, в телевизията ползвам Adobe Audition, но това не го броя). Vegas по принцип е програма за видеомонтаж, работи с повече видеоформати, но също така е удобен ако трябва под видеото да правиш аудиомонтаж, да смесваш ограничен брой аудио писти. Най-сложния (аудио) проект който съм правил е пълната звукова картина (съраунд) под един видеопроект - дадоха ми голо видео без никакъв звук, моята задача беше да озвуча всеки кадър със съответната атмосфера и конкретни звукови ефекти (примерно звук на стъпки под кадър на ходещ човек и т.н.) и да подложа музика (вече композирана и записана от други хора по готовия видеоматериал). Тоест не съм извършвал някакви много сложни операции, основно еквализация на отделни писти, автоматозация на нива и ефекти, местене на писти насам натам...Ако искаш обаче да слагаш повече ефекти, да редактираш различни писти, да правиш повечко автоматизации и най вече да пишеш музика, за целта ти трябва програма като Nuendo или Cubase (във Vegas също може на теория, но на практика е адски сложно и неудобно). Предполагам че има и други програми, но аз лично познавам добре Cubase и Nuendo (ползвам предимно втората). В Cubase 5 и Nuendo 3 (тях имам) има възможност за вкарване на единичен видеофайл - без никакви опции за видеомонтаж и обработка. С оглед на нещата които писхаме по-горе, с оглед на ядовете които имах (виж предните ми постове в тази тема) и с оглед натоварване на системата при разкомпресиране в реално време на компресиран видео файл, аз ти предлагам да действаш по следния начин: Запазваш оригиналния видеофайл (ако ще ти трябва после). Взимаш някакъв стандартен мултимедиен конвертор (не ти трябва някаква сложна видеопрограма) и от оригиналния видеофайл си правиш стандартен файл като например WMV - Windows Media Video, ама гледай да не е някой HD формат. Аз лично съм ползвал WMV докато смесвах многопистов концертен аудио запис (като същевременно ми трябваше поглед върху видеото от концерта) и всичко си беше ок. MPEG2 също е стандартен формат с който не би трябвало да имаш ядове, но пък е компресиран и системата се товари за да го разкомпресира в реално време за да го покаже на екранчето ти, докато в същото време си натоварил компа с (примерно) VST инструменти, ефекти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ползвам Cubase 5 от доста време и днес ми се появи дразнещ проблем. Като отида със стрелката върху някакъв бутон, примерно mute бутон на някой трак и по принцип ти излиза надпис описващ функцията на бутона. Надписа излиза до самата стрелка. Само че на мен изведнъж спряха да ми излизат надписите и много ме дразни това. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Mомчета имам следния проблем с Nuendo 4 значи като поставя темпо/BPM/ примерно 90 и после искам да го вдигна на 100 примерно се получава несъответствия в ритъма.

Някой били ми казал как да оправя това.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъответсвие в ритъма на кое и спрямо какво? Ако ползваш само миди тракове примерно, всичко трябва да си остава в ритъм. Но ако имаш и аудио тракове, така директно няма как да им се промени темпото и излизат извън ритъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си отделен Темпо Трак, където се задават промените в темпото - примерно 90, а след такт 45 да стане 100, а на 72-рия да стане 200. Използвай него и нищо няма да ти се размества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.