Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

от няколко дни ползвам състейн и забелязвам, че като включа Кontact-а, като VST instrument състейна има функция mute на същия канал. Рових в опциите но не видях от къде мога да го спра или да променя функцията му за VST-то

 

... :( помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз също имам няколко питания за Cubasе. Te са за сигурно елементарни за вас неща, но аз съм малко объркан.

Свалих си Cubasе 5.1 и цял ден се мъча с няколко wav файла, които за съжаление не ми е ясно въобще как да обработя.Наличните плъгини са само за миди файлове, та ето моите въпроси:

 

1. Къде мога да открия инструкции за работа с програмата на достъпен език?2. Програмата позволява ли конвертиране на wav в midi файлове?

3. Мога ли лесно да обработват wav файловете?

Благодаря на всички за коментарите..

Редактирано от dalia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговорите. :cheers2:

Моля те, ми кажи , мога ли по някакъв начин да конвертирам wav файлове в midi такива без да загубя много от качеството им?

Мога да записвам само в wav, wma, mp3 формати.. :wallbash: Има ли други програми, с които мога да обработвам тези файлове?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли програми за обработване на wav, wma, mp3 ?

Защо например Цък Olympus LS-11 Linear PCM върви с Steinberg Cubase 4 LE?

Каква е логиката да се продава с този софтуер, ако няма как да бъде използван за обработка на файловете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да мога да наслагвам файлове със запис на китари и глас, както и евентуално да слагам ефекти. Нищо повече! :punk_guitar:

Качеството на wav формата, записан с устройството, което ти показах по-горе, ми хареса доста. Вчера записвах китара с аудиокабел директно от усилвателя. Днес записах и глас. Искам да направя елементарен микс и ако има някой ефект- добре дошъл!

Заедно с Олимпуса върви и Cubase. И затова се чудя какво става?! :cheers2:

Редактирано от dalia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми това което искаш да направиш го може всяка програма , включително и кюбейса

отваряш си ню проджект , импортвош си фаеловете в проекта .. и си ги наслагваш , както си искаш и им слагаш ефекти , квито искаш :metalist::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха сега всички ......, дето до сега писаха, да си направят следния експеримент - един и същ проект да се експортва през Кюбейс 2, и кюбейс 3 - надявам се повечето да установят, че има разлика.

...и нека си спазваме правилата относно коментарите за софтуера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.