Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Пич, дотук разбирам че проблема ти е следния - като натиснеш F11 ти излиза панела с плъгините, но там няма нищо и това е нормално. Нито един плъгин не се зарежда в паметта докато ти не му кажеш - за да не ти товари машината. Значи в празния панел с плъгините натисни върху някой от слотовете и ще ти излезе меню със всички плъгини. От там си избери тоя който те интересува и той ще се зареди в паметта и ще го виждаш вече на съответния слот и също така самия той ще се появи. Преди да направиш всичко това обаче си създай нов проект - примерно 16 track midi sequencer и чак след това зареждай плъгините. После отиди на съответния трак и в инспектора (туй чудо дето е отляво на траклиста, избери за out на някой трак да ти бъде плъгина който си заредил). Сега можеш да рисуваш миди ивенти на съответния трак или пък да записваш от външно устройство - примерно миди-клавиатура - трябва обаче да я избереш за in на съответния трак

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя всичко както ми казваш плъгина излиза просвирва но като нарисувам малко миди на пътечката се чува само метронома

благодаря ти все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

трябва да му кажеш от out,.... погледни на самия трак трябва да имаш in и out, ръчкаш на out съответния vst инструмент

 

пп още малко ти остава и ще стане, ще стане <_<

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. START>PROGRAMS>Cubase SX>Cubasesx.exe

2. CTRL+N>EMPTY>OK>Select Audio Folders>OK

3. F11>Избираш VST Instrument

4. Project>Add Track>MIDI

5. Натискаш "z" и гледаш на MIDI канала "out" къде ти сочи (Трябва да е идентичен с инструмента, който си заредил)!

6. Нотираш и слушаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако някой има това, което не ми достига, за да задействам програмата, моля да ми помогне. Тя е инсталирана, но има още нещо по protection-а, което ми трябва.

Дано съм ясна, защото няма как да бъда многословна! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте на всички,

 

значи имам следния проблем инсталирах си Yamaha DGX 505 с УСБ кабела. Qubase го намира ама какви настройки да направя за да ми излиза звук? За ползване на Steinberg Grang VST.

Като натисна някое копче ми излиза в панела червено ама никакъв звук нито на колоните на компа нито на Yamaha-тa.

 

Много благодаря

Редактирано от nov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди няколко дни разполагах с Nuendo 2.0.1 и с Cubase SX 2 на компютъра си, докато един ден ми дадоха тествана инсталация на Nuendo 3, която е със софтуерен dongle, за който гражданите от Н2О са се погрижили, обаче след като го инсталирах, се случи следното:

Рестартирах компа, като както си изисква виндовса, после пуснах нуендото, което си показа сплаш-скрийна и започна да брои плъгините. Брои, брои, брои и изведнъж...

...изчезнаааа

За части от секундата.

Пробвах пак и пак и пак.........13 пъти.

После пробвах да пусна старото нуендо - пак същия фокус.

След това пуснах и кюбейса - и той изчезна.

Махнах всички музикални програми от компа, три дни чистих регистри като идиот и резултата беше това, че вече никакви неща на Steinberg не тръгват на компа и всичките изчезват като нуендото.

 

Молим,

който може да ми даде някакъв акъл, да драсне нещо, че имам да правя един филм и един аранжимент, а съм с вързани ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.