Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

povecehto software sampleri si idvat sqs General MIdi patches .... taka che koeto i da e .... niama mnogo znahcenie...... za drums az bih polzval PS03 shtoto estrashno lesen za upotreba i zashtoto vsichkite mu patches sa podredeni po GM standart ... kick, snare, cymb... na edni i sqshti keys .... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hypersonic го има ама така или иначе за него няма крак който да позволява да използваш пълните възможности на GM ъпдейта. Все пак ти препоръчвам да го дръпнеш щото има много неща в него и е лесен за употреба. За Hypercanvas ще трябва малко да почакаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Hypercanvas и Virtual Sound Canvas вече ги има в торента. Препоръчвам версия 1.51 на първия - той се държи като истинско VST и пачовете му са организирани по GM стандарта - направо го слагаш на миди-файловете без да им махаш съобщенията. Проблема при него е обратния - ако искаш да махнеш съобщенията и да избираш пачове директно в Cubase ще можеш, но като запишеш проекта и го заредиш наново, Hypercanvas не помни какво си му избрал - трябва отделно в някакъв негов си файл да запишеш настройките.

Virtual Sound Canvas предполагам се базира на същия енджин като Hypercanvas, но той май не работи като VST а се инсталира като драйвер - в Cubase ще го виждаш като отделно устройство. Него лично досега само съм го инсталирал, но не съм го ползвал

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъй като споделих наскоро в една съседна тема, че успях да си разшифровам и подкарам всички входове и изходи на смешното Аудиджи, а в същото време получих няколко запитвания по темата като РМ и ICQ месиджи реших да постна кратко упътване как аз успях да се справя. Дано е полезно и на други!

 

1. Запушваме всичко в Крейтив Миксера. И Плейбек и Рекординг каналите (TAD In/CD/Line In/Speaker/Mic/etc.), като това може да се направи и от Volume Control на ХР.

2. След това пускаме Нуендо/Кюбейс. Отваряме празен проект и добавяме един Аудио трак.

3. От Device Setup забраняваме всички Inputs, освен тези, които ще ни трябват. Трябва да се получи нещо сходно на ТАЗИ картинка. Това не е от значение, но ще ни е по-прегледно в следващата стъпка.

4. Правим същото с Ouputs и би трябвало да получим нещо като на ТАЗИ картинка.

5. Настройваме си входовете от F4 - VST Connections. Трябва да добавим два моно входа (по един за Mic In & Line In), като не е проблем да ги преименуваме със съответстващите им заглавия. Това можем да видим горе вляво на ТАЗИ картинка.

6. Оттам насетне настройваме Аудио трака да е с вход Mic In, активираме Monitor и/или Recording и сме готови за запис! :rolleyes:

 

П.П.1. Ефекти могат да се сложат от Inserts, Което се намира вляво в Inspector. При използването им трябва да е изключена функцията Direct Monitoring, защото тя байпас-ва ефектите.

П.П.2. При работа с Line In е по-различна ситуацията и трябва да е разрешен от Крейтив Миксера. Както в Плейбек, така и в Рекординг. При пускане на Нуендо/Кюбейс той се "прихваща" от софта и вече се управлява от него, но не знам защо без да е активен в Крейтив Миксера не става трика на химика.

 

Ако съм забравил или оплескал нещо, нека по-напредналите помогнат навреме на по-назадналите :green:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам за айс кюб ама за куб ейс не знам, знам за cubase ама дали това търсиш :lol:

форума май стана ЗИП по Български а Пешко? :lol:

Осирате се вече...

 

 

По добре си прави филмовата музика

че ставате смешни!

 

Правиш готина музика не се излагай.... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епа я на човеко лс съм му пратил бива ли да се дават линкове за ........ софт

не бива :stop:

линкове не трябва да се дават, за да не ни затворят форума :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!

ИМАМ ЕДИН ПРОБЛЕМ-НЕ МОГА ДА НАКАРАМ ПЛЪГИНИТЕ ДА СЕ ЗАДЕЙСТВАТ,

ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ПРАВЯТ НЯКАКВИ НАСТРОЙКИ И АКО ДА КАКВИ СА ТЕ

МНОГО ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН АКО МИ ПОМОГНЕТЕ

ИЛИ ПРОСТО ДА МИ ДАДЕТЕ ИНФОРМАЦИЯ ОТ КЪДЕ МОГА ДА ЧЕРПЯ ИНФОРМАЦИЯ ЗА РАБОТАТА С НЕЯ

БЛАГОДАРЯ НА ВСЕКИ КОЙШО ИСКА ДА МИ ПОМОГНЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.