Jump to content
Българският форум за музиканти

HSH pickups, Mahogany strat, Maple neck


dickens

Recommended Posts

Всички сме така на фендер страт китари,много тъпо  е сложен волюма и се закача,е като свикнеш не е толкова страшно дразнещо,ама аз си обичам Гибсъните ,някакси не знам защо :) ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един термин "закон на Годуин":"Колкото една онлайн дискусия продължава по-дълго,вероятността да се стигне до споменаване на нацистите и Хитлер клони към 100%"
В нашия случай,независимо каква е дискусията,дори за Фендер Стратокастер,вероятността Хилбили да си запее неговата си песен за Гибсъните е 200%....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да страшно са ги измислили "Гипсъните" в средно положемие на превключватела трябва волУмите да са на мах (както казват У Пернико) щото инак бучи, ма за сметка на това си имаме и два тона и можем да приглошим бученето!  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хорa не виждaт смисъл от двa тонa и зa товa прaвят следния потенциометър зa волюм, кaто съответно отгоре остaвa прaзно, но ми седи грозно... Хем тaкa и имaт повече място, aко толковa им пречи (зa Фендърите).

 

Инaчи Хилбили си е известен фен нa Гибсън и нaмесвa мaркaтa във всякa еднa темa. :D

В крaйнa сметкa нищо лошо не е. Всеки хaресвa рaзлични нещa. Не знaчи, че зaдължителното едното е по-добро от другото.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз лично не бих сложил нито един Тон пот, но това е отделен въпрос. Идеята е, че инструмента ще е къстъм един вид и собственика/автор на дизайна може да си избере и друга конфигурация на разположението им. Т.е. не е задължително да е същото като на класически Страт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай и аз да се забъркам  :greenball:  И аз не бих сложил нито един тон, както съм и направил. Един волум само. Отвърташ - стържеш, завърташ - не стържеш. За леко фънк - блус груув завърташ само малко да разгони пчелите и пак стържеш  :metalist:  Иначе на мен от началото на темата ми е чудно защо си решил тялото да е махагон? Нетипично е за шред машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Има един термин "закон на Годуин":"Колкото една онлайн дискусия продължава по-дълго,вероятността да се стигне до споменаване на нацистите и Хитлер клони към 100%"

В нашия случай,независимо каква е дискусията,дори за Фендер Стратокастер,вероятността Хилбили да си запее неговата си песен за Гибсъните е 200%....

Аз си пеем моята песен не защото рекламирам нещо,а защото ми звучи по-добре и си свиря в къщи с основно с гибсъните,а иначе един почукан страт за боен кон,щото вчера на ква дупка се набихме по пътищата на мамковината гибито сигурно щеше да му замине главата,нищо,че е в куфар,за страта не ми пука- здрава тояга в мен калъф ,допълнително подсилен с още 1,5мм дунапрен от мен - самоделка малко

 

 

Да страшно са ги измислили "Гипсъните" в средно положемие на превключватела трябва волУмите да са на мах (както казват У Пернико) щото инак бучи, ма за сметка на това си имаме и два тона и можем да приглошим бученето! :greenball:

мое да приглошиме сичко,но мое да се сетиме,че на гипсъните има една комбинация,дето на един цървул Бонамаса му викат леко сваля пота на нека и цепи на два адаптера,сигурно прифанато от един дедка - Пейдж се казва,дето си свири едно парче на двата адаптера,рок-нролл се казва парчето-зле ли звучи..

не знам, тука само метъл фенове и понятията за китарен саунд се разминават..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли, G&L китарите (страхотни тояги - ако човек има възможност да ги пробва!) са пак с два тон потенциометъра, но са съответно за bass и treble cut, и има място за много финни EQ настроики. За мен лично тон потенциометрите на Фендър Стратокастърите са почти неизползваеми.

 

Колкото до това, че някой се сетил да свири на двата на адаптера, на китара с.... два адаптера, не мисля, че е нещо кой знае какво. :) Даже и през 70 и някоя да е било. Най-логичното нещо е, като имаш два адаптера, с по един волюм и тон, да експериментираш в средна позиция...

 

Виж, по-рядко срещано явление, е някой да позлва само средния адаптер на Страт. :D (който звучи готино , между другото).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа,и яз съм редко явление,ако не е хъма съм на среден не знам що мразят фендър феновете средния от Блекмор ли прихващат постановката,па най готина е пак комбинацията между два адаптера,а уимън тона на Клептън как ли се прави- сигурно без тонкоректори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bluelemon, не харесвам прекалено "облещения" bright sound на типичната шред китара, малко топлинка не е излишна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята талпа е елша с топ от явор и грифа е явор и клен и хич не е брайт. Ама ако си пипал комбинация махагон и клен и те кефи адаптерите се сменят лесно  :metalist:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

мое да приглошиме сичко,но мое да се сетиме,че на гипсъните има една комбинация,дето на един цървул Бонамаса му викат леко сваля пота на нека и цепи на два адаптера,сигурно прифанато от един дедка - Пейдж се казва,дето си свири едно парче на двата адаптера,рок-нролл се казва парчето-зле ли звучи..

не знам, тука само метъл фенове и понятията за китарен саунд се разминават.

.

 

То може да си свириш на двата адаптера и без да имаш два "воУме пота" и без да бучи, като единия е намален. При феновете на метАлО има два вида китари, от към адаптери, единия става за метъл и Пейдж а другия не стават за метъл, ама става за Пейдж  :greenball:

 

Не ме разбирайте погрешно аз си харесвам тоя тип китари даже имам една изработен от пловдивси лютиер (подарък ми е от един приятел, беше правена за него) те я:

 

db982c49178b16b9.JPG

 

Беше с прехвалени адаптери тип зебра, които бяха много внимателно свалени от мен и много невнимателно изхвърлени, а концепцията беше стандартен леспол.

В момента е с вграден AB пушпул на EMG, един общ тон и две волумета но лично съм се погрижил да НЕ бучат.

Та и простите металисти схващаме туй унуй!  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мое и да сващате,но концепцията ви е различна ,както написах вече,туй,онуй ,уй се тая - със стандартен  фендър стратокастър с адаптер релса от 23 кинта и Бос суперовърдрайв през лампов амп с няколко лампи се изкарва такава тресня като звук,че само се чудих как да намалиме драйва под бууст нивото- пък който иска да продължава с активните алектроники - въпрос на звукоусещане..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уимен тона на Клептън е баш заради предусилвателя.....друг е въпросът , че това доста се разминава от стандартми фендер тон, но пък въпрос на вкус ( на мен ми харесва)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.