Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни семпли


kolio_k

Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Mалко офф - чух само последните семпли на kolio_k и енгъла ми хареса доста повече от месата, включително и като плътност. Смесени добре обаче сигурно ще късат глави :virtuoz:

Абе Engl си е Engl :> Няма такава друга марка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата ампа наистина звучат различно и по вашите отзиви е видно че саунда е въпрос на вкус.От друга страна ,аз не разбирам много от този тип саунд така че е възможно да съм настроил единият амп по-добре от другият без да искам.Месата спецялно е много капризна на корекции

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХУБАВ ПРОЦЕСОР + СУПЕР АМП = УЖАСЕН САУНД!!

 

Може да ви се стори офф топик, но аз много благодаря на Данчо, че спомена този факт тъй като това е нещо в което се убедих доста в последните две години! :hello: (Данчо къде се губиш напоследък братле B)) :hello:

 

Та 2 години свирих с камиончета и роланд джаз хорус за чист и полу-ламповите мюзикмени комбота за драйв звука и си купих ламповият Диджитек 2120 който е убйствен преамп, но звучеше мега зле с мюзикмените, които са си много добри усилватели...даже и в един фендер концерт реверб усилвател не ми хареса а той си е доста сериозен амп..докато не го включих в един стар маршал JTM май беше и просто като изрева това чудо направо седях като изтрещян..просто му чух след една година истинският звук! Сега Владо Балев ми направи пролетта една 30 ватова глава за домашно ползване с малките ел 84 ламбета просто звучи супер сладурско не мога да и се накефя...тъй че наистина този проблем с "нехаресването" между компонентите го има определено...понякога човек с много ръчкане по настройките и знания може да излезе от положение, но понякога нищо не става и просто трябва да се смени едното от двете неща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че първия семпъл е много по-добър от втория.

Т.е. Меса ми звучи по-готино от Енгъл-а.

Този звук от месата (поради леко отсъствие на среди) е перфектен за миксове в такъв стил - ще си пасне идеално с вокали, соло китари с по-напомпени среди. Все пак това е мое субективно мнение, но нека и другите да кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото почиствахме един таван и намерих един раждясал дисторжан жълта котийка с три потенциометъра, един приятел ми каза че това е български дисторжан бая стар. Трябва да го снимам да го видитие и ме самнява да е дисторжън Милин камък за който спомена колегата.Горе долу бива като звук но не става за метал.

Редактирано от vlado1113
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k - звукът в семплите и на ENGL, и на MESA е супер добър според мен. Лично аз харесвам повече ENGL, защото има малко повече "присъствие", но и двата семпъла са с много добър звук. Мисля, че писа някаде, но би ли казал моделите и на двата ампа.

Това, което е постнал LOE също е супер добро като звук и едва ли би имало такова въздействие със звука на ENGL-а например.

За подходящия звук е нужен и подходящия стил, а той не се дели просто въз основа на количеството gain. Няма универсална формула за добър звук. Той само помага и не е най-основното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Лое наистина звучи яко. Аз принципно като искам да дам повече обем на китарите правя същото: записвам партиите 2 пъти с еднаква бленда и панвам едната в ляво, другата в дясно (разкрачвам ги, както вика един приятел :) ), и обикновенно става трика.

Пък ако му се занимава на човек може повече от 2 китари да запише и с разни вариации и да ги разпредели по панорамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах тука на бързо един кратък риф, като за пример. В Г-мейла. Стана ми интересно какво ще стане ако запиша 4 еднакви китари и ги разположа симетрично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чекай и яз да се рАзпиша :angry:

 

Nu, 3aiez!!!

 

Набирате паролката "bigjav", както е указано и слушате файловете "Bi4im qko" и "Bi4im qko 2"

 

Ай, до скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се ,че ти харесват.Моделите са Меsa Boogie studio 22+ Engl Thunder 50 reverb

 

Звука на LOE е наистина много гот B)

kolio engl- a разкъртва - ултра як е

 

мисля че за месо се иска як ламбов кривоч с 12 говорител и китара с фикс бридж

 

на всичкото отгоре енгъла е 6л6 ламби - my favorits :godbless::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bigjav - много приятно звучи това животно. Я раздухай малко повече - какъв модел е ENGL-а, на колко е гейна, какъв e DI Box-a, спийкър симулация и т.н. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.