Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни семпли


kolio_k

Recommended Posts

Радвам се,че има такава тема,за да мога и аз да се възползвам от нея.

От доста време исках да запиша някакви по тежки семпли и да ви питам за мнение как са като саунд.

 

Проблема ми е че откакто свирих активно такава музика,мина доста време и техниката бая се промени както и музиката.На времето с дисторжън Милин камък и Лариос(а това беше върха на технолагията в БГ)трудно можеше да се изкара нещо по сериозно от подпръцкване.

 

Та на въпроса

 

Записах два произволни рифове със следните неща

 

1ви

mesa-sample

 

Гибсън ЛП(най-подходящата в моя инвентар китара,другите са с сингли или полуакустични),Меса Буги,микрофон,саунд карта(скапана от лаптоп)

 

2ри

engl-sample

 

Същото но с Енгл

 

И двете кубета са лампови,освен тях не ползвам никакви ефекти и записа не е обработван по никакъв начин в компа.Тоест опитах се максимално достоверно да запиша истинският саунд на кубетата

 

Кое от двете,според вас,е по добро за тежка музика или кое поне вие харесвате повече

 

п.п.Доста ми куца заглушаването,защото бриджа на Гибсъна ми е страшно не удобен,когато трябва да свиря такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това което свиря и си ме влече е Death metal.

Първия семпъл е по-груб и ства повече за grind-core, noise

Втория е повече за Death, Grind-death, oldschool.....

Аз лично предпочитам втория тип звук!По-разбираем е и смятам идеален за тежки неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само забравих да питам

 

Какво следва да се прави по нататък при обработка на саунда.В смисъл какво да правя по нататък при смесването на саунда(в смисъл евентуални компресори ,екюалайзери и тн.) с евентуални барабани,бас и тн

 

Т.Е Интересуват ме всякакви препоръки,които можете да ми дадете за постигане на як,тежък саунд по отделно или в микс.Много ви благодаря предварител

 

@niki123bg

 

Сега като слушам и на мен гейна ми идва малко множко,това е от Гибсънските адаптори

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме кефи първият семпъл (Меса-та). Дали ако се намали леко гейна няма да прозвучи по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макр че сега като ги послушах над 10 пъти всяко......обикновенно при групи с двама китаристи звука им е различен......според мен си улучил точно двата звука който трябват за двама китаристи в една група....и двата са 6 точки!!!!!!

стана ми доста любопино....можеш ли да запишеш един и същ риф с еднакво темпо с двата вида китари и да го ъплоуднеш че ми се иска да ги миксна и да видя какво ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш втори китарист, т.е. само записваш се използват различни "захващания" (форми и инверсии) на акордите. Китарите се записват минимум по два пъти (по възможност различни усилватели и/или постановки на микрофоните и/или китари). Освен това бас китарата има основно влияние в това целия микс да звучи "тежко".

И след това има разни трикове по наместването им в панорамата. За това има достатъчно много теми в Софтуер и Друго подфорумите.

И с двата "звука" може да се докара бруталия.

Съгласен съм за по-малкото гейн.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mesata- определено кефи повече

(лично сьм пристрастен кьм тази която ползваш и я познавам добре)

енгьла сьщо не е лош разбира се

ляво месата - вдясно енгьла = и ще стане трепач

 

Данчо е прав за процесорите - божа работа е дали ще се харесат с ампа

например зум 505 - 1 едишьн - адски добре си пасваше с Карвин Сх100

колкото и да не ви се вярва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и след второ слушане

МЕСАТА - я оценявам на 10 (вьобще не я пипай- екстра е)

Енгьла - 8

 

слушам на качестена апаратура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово,зае ми малко време ,защото бях разкачил всичко,пък и доста зор видях да изсвиря два що годе еднакви рифа ;) ,иска си практика.Както и да,ето семплите

 

Меса

 

mesa-rythm

 

 

Енгл

 

engl-rythm

 

Примерен микс

 

mixdown

 

Никой от семплите няма никакви корекции от компа

 

Също така ги сложих и в Гмейла на разположение на всеки който би искал да пробва да докара някакъв микс с тях.

 

Благодаря на всички за отзивите и препоръките.

 

п.п.Тони,както знаеш Месата има 2 екюалайзера(е ба ти и думата ;) )и съответно само с нея можеш да докараш повече нюанси отколкото само с Енгла :)

 

П.п.2 сори за свирнята не ми е точно това най-силната страна :D важното е купон да става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз направих един примерен микс.....не съм напаснал добре двете китари но ги побутнах малко от eq и смятам че така си идеални за моя вкус :virtuoz:

Файла се казва mixi и е в gmail.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mалко офф - чух само последните семпли на kolio_k и енгъла ми хареса доста повече от месата, включително и като плътност. Смесени добре обаче сигурно ще късат глави :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.