Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни семпли


kolio_k

Recommended Posts

Понеже дотук се разбра, че става въпрос за запис на "тежки" китари и звученето им в микса си позволявам да дам едно примерче с откъс на едно парче на бившата ми група, което лично мене най ме кефи като краен резултат на смесване - става въпрос за твърдо звучене като цяло не само на китарите - парчето е стрес ето го и линка:

 

 

Stres

 

Искам да вметна, че звука зависи от цялостната обработка на китарите с баса и барабаните. Записа е правен във Стейн студио 2002-ра година...тогава още нямаше кой знае какви възможности с тогавашните слаби компютри...но лично аз се кефя на резултата. Ако някой прояви интерес ще опиша и гиъра с който съм записвал. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Аз проявявам :happy:

Бтв (офф), какво стана с групата, има ли я в момента? Аз съм доста далече от БГ и не съм в час...

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже дотук се разбра, че става въпрос за запис на "тежки" китари и звученето им в микса си позволявам да дам едно примерче с откъс на едно парче на бившата ми група, което лично мене най ме кефи като краен резултат на смесване - става въпрос за твърдо звучене като цяло не само на китарите - парчето е стрес ето го и линка:

 

 

Stres

 

Искам да вметна, че звука зависи от цялостната обработка на китарите с баса и барабаните. Записа е правен във Стейн студио 2002-ра година...тогава още нямаше кой знае какви възможности с тогавашните слаби компютри...но лично аз се кефя на резултата. Ако някой прояви интерес ще опиша и гиъра с който съм записвал. :happy:

Перфектна работа! Звучи адски про-! Браво, пичове!

 

И вокалите ме кефят много как са записани и извикани!

 

Наистина много, много готино е станало!!

 

:bravo::bravo::bravo:

 

:happy::cheers::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за оценката :hello: :happy:

 

Значи за който го интересува ето с какво са записвани китарите... след много експерименти с най различни неща се стигна до:

 

Чисти китари: китара Fender SRV (собственост на Кирето от група Финт) - амп Roland Jazz Chorus - микрофон Shure 565

 

Драйв партии: Китара Ibanez Jem ( не знам кой от тия с цветята и с дръжката чисто черен) - процесор Digitech RP 1 - и двете собственост на Явор (група Лора) - специални благодарности на Кирето и Явката! :happy: - две комбота по 100 вата Musicman собственост на Стейн студио ( стари хибридни ампове с транзисторно предусилване и крайно лампово - 6L6 за маниаците :bravo::bravo: ) - микрофони Shure 565

 

Китарите са свалени в си бемол ( парчето е в до ), саундкартата е на PCI - някакво м аудио, процесора е някакъв пентиум на 1 GHz, софтуера е Cubase 5 всички дилеи и ревърби са от програмата.

 

И най важната част от саунда - ушите и мозъка на Гепи - музикалният продуцент на целият албум. ;):happy::cheers:

 

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бтв (офф), какво стана с групата, има ли я в момента? Аз съм доста далече от БГ и не съм в час...

 

Пардон забравих да ти отговоря, че засега сме се разделили предимно по финансови причини...всъщност за България такъв проект е много скъп и нерентабилен но това е друга тема да не я подхващаме много моля:happy: :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bigjav - много приятно звучи това животно. Я раздухай малко повече - какъв модел е ENGL-а, на колко е гейна, какъв e DI Box-a, спийкър симулация и т.н. :happy:

А, радвам се, че ти харесва. Всъ6тност идеята беше да покажа как само с китара>кабел>амп може да се постигне и плътност на звука( най-ввече Bi4im qko), която вече споменахме, че е субективно възприятие и е различна за различните стилове. За мен плътност е подходя6то запълнена пространственост.

Това е моето виждане за резня - два-три трака китари и лека игра с пан-ировката. Винаги съм се стремял към т.naр. течен драйв, който звучи мазно и няма дразне6ти честоти. Много зависи и от говорителя, разбира се. Преди няколко поста Колио К беше качил клипове на ЕНГЛ и МЕСА. Месата ми звучи дрънча6то, а докато на ЕНГЛ-а знам, че e със Селешчън В 30 и звука е много по-балансиран.

 

А, за моя амп, настройки и ДИ- ни6то необичайно - скромният дзвер ЕНГЛ Тъндер хед и драйв, както ни учат дебелите книги и мама-тако-кака-батко, на 12-13часа, и Берингер Ултра Джи Ай 100

 

Надявам се да съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.