Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

еми вчера бях при един пич които си е купил цял куфар с камиончета БОС. тва....как се казваше......абе като куфарче и кат го отвориш те са наредени вътре. бяха така : digital reverb > digital delay > chorus > MT2 > compressor > noise reduction. обаче след тия сички длаверки имаше включен behringer di-box кат на налбантов. когато изключих кабинет симулацията на ди-бокса стана кофти звука. през ди бокса звучи като през процесор, супер модулирано и с друга динамика. обаче без него......нещо не се връзваше с пейзажа. така че дет казахте тва че всяка джаджа си има допълнение е вярно. МТ 2 не звучи толкова добре без кабинет симулация /макар че тази на бехрингер е доста изкуствена и модулирана/. не знам, но според мен този МТ2 е направен точно за такова свирене - с много обработка след дистра. просто едно звено от веригата :metalist:

...моля те сподели за кой модел behringer di-box става въпрос...важно ми е да знам...а и за останалите форумци може да представлява интерес подобно уточнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел ТюбСкроймър, с какви настройки и в каква апаратура после? Ако не е тайна, де. Щото и аз имам и съм супер доволен от него, но само като буустър. Инак е трагичен... :headbang:

Здрасти.скримъра е ТС 808. Драйв на 11 часа,тон на 9,ниво на 12.след него супер овърдрайв на ниво 12 часа, тон 10,драйв 5 часа.обикновенно свиря през Буги,понякога с Енгл.китарата е фендер стандарт или пауърстрат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случи се така че и аз отксоро свиря с метал зонче. обаче боцнат в готин амп. ако не е в амп....зарежи да го накараш да звучи :headbang: по-добре не се мъчи с ди боксове и симулации...нема да стане :headbang: иначе в ампа кърти просто. много натурален звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много често "камиончетата" с висок Drive Gain(т.е разните O.Drive и Dist.)се използват като бустери - с настроени ограничени Gain/Drive нива.Споцифичната колорация на тона,определяна от собствените филтри и схемни особености на всеки един такъв ефект,ги правят доста предпочитани за употреба.Почти винаги се включват в комбинация с O.Drive настройки на апаратурата,а не рядко и няколко устройства заедно(особено при работа през Clean канал).Присъствието на няколко такива устройства във веригата,не означава непременното им използване едновременно,а по-скоро говори за желание за тонално разнообразие.

 

Моето мнение е,че с колкото повече се разполага - толкова по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случи се така че и аз отксоро свиря с метал зонче. обаче боцнат в готин амп. ако не е в амп....зарежи да го накараш да звучи :metalist: по-добре не се мъчи с ди боксове и симулации...нема да стане :metalist: иначе в ампа кърти просто. много натурален звук

...добре ама ако човек свири много по често по разни други градове в страната и чужбина и трябва цялата техника да се мъкне на гъб...мукненето на усилвател не ми е много по вкуса...та каква е в случая разумната алтернатива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...добре ама ако човек свири много по често по разни други градове в страната и чужбина и трябва цялата техника да се мъкне на гъб...мукненето на усилвател не ми е много по вкуса...та каква е в случая разумната алтернатива...

Ако всичко е наредено както трябва, където обикаляш по страната да свириш, все трябва да има по едно кубе за "струнните" :metalist: инструменти. Само през пулта трудно се изкарва хубав звук.

 

случи се така че и аз отксоро свиря с метал зонче. обаче боцнат в готин амп. ако не е в амп....зарежи да го накараш да звучи :metalist: по-добре не се мъчи с ди боксове и симулации...нема да стане <_< иначе в ампа кърти просто. много натурален звук

 

Ей за тва си говорим!!! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случи се така че и аз отксоро свиря с метал зонче. обаче боцнат в готин амп. ако не е в амп....зарежи да го накараш да звучи :metalist: по-добре не се мъчи с ди боксове и симулации...нема да стане <_< иначе в ампа кърти просто. много натурален звук

...добре ама ако човек свири много по често по разни други градове в страната и чужбина и трябва цялата техника да се мъкне на гъб...мукненето на усилвател не ми е много по вкуса...та каква е в случая разумната алтернатива...

Купуваш си ван :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Скримъра е ТС 808. Драйв на 11 часа, тон на 9, ниво на 12. След него супер овърдрайв на ниво 12 часа, тон 10, драйв 5 часа. Обикновенно свиря през Буги, понякога с Енгл. Китарата е фендер стандарт или пауърстрат.

Абе моя АМР също не е за изхвърляне, но с драйв от Тюб-а нещо не ме кефи. Кофти ми звучи. Да не говорим, че след 12 часа почва и да шуми. Затова само за бууст го ползвам и с драйва на комбото джиткам...

 

П.П. Моят Тюб е ТС-7, Китай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Скримъра е ТС 808. Драйв на 11 часа, тон на 9, ниво на 12. След него супер овърдрайв на ниво 12 часа, тон 10, драйв 5 часа. Обикновенно свиря през Буги, понякога с Енгл. Китарата е фендер стандарт или пауърстрат.

Абе моя АМР също не е за изхвърляне, но с драйв от Тюб-а нещо не ме кефи. Кофти ми звучи. Да не говорим, че след 12 часа почва и да шуми. Затова само за бууст го ползвам и с драйва на комбото джиткам...

 

П.П. Моят Тюб е ТС-7, Китай. :)

Между китайскиа на / тс9 режим/ и тс 808 разликата е предимно в цената,в звука е много малка.Не съм забелязал моя да шуми ама не сам и гледал кой ънае колко,ако искаш да го чуеш /скримъра+суперовърдрайва/ виж на този линк

 

http://media.putfile.com/injaztigator-video2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случи се така че и аз отксоро свиря с метал зонче. обаче боцнат в готин амп. ако не е в амп....зарежи да го накараш да звучи :) по-добре не се мъчи с ди боксове и симулации...нема да стане :P иначе в ампа кърти просто. много натурален звук

...добре ама ако човек свири много по често по разни други градове в страната и чужбина и трябва цялата техника да се мъкне на гъб...мукненето на усилвател не ми е много по вкуса...та каква е в случая разумната алтернатива...

Купуваш си ван :)

...някакви портативни предложения все пак...ван не ми е нито по джоба нито по вкуса...трябва всичко да може да се носи на гръб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ето ви бехрингер ултра дистортион за 45 лв боцнат в ампа и озвучен с микрофон директно в саунд картата:

 

http://stratocaster.muzikant.org/bluess.mp3

 

ето и метал зон по същия начин озвучен:

 

http://stratocaster.muzikant.org/tears.mp3

http://stratocaster.muzikant.org/running2.mp3

 

:hello:

 

обаче и да се утрепя през ди бокс с кабинет симулация или през някакъв софтуерен каб цимулатор не мога да изкарам такава динамика и тон. просто го няма 'дишането' на говорителя

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ви бехрингер ултра дистортион за 45 лв боцнат в ампа и озвучен с микрофон директно в саунд картата:

 

http://stratocaster.muzikant.org/bluess.mp3

 

ето и метал зон по същия начин озвучен:

 

http://stratocaster.muzikant.org/tears.mp3

http://stratocaster.muzikant.org/running2.mp3

 

:hello:

 

обаче и да се утрепя през ди бокс с кабинет симулация или през някакъв софтуерен каб цимулатор не мога да изкарам такава динамика и тон. просто го няма 'дишането' на говорителя

...а бе тва е ясно...не е възможно симулацията да е по-истинска от истинското усилвателно звучене...ама в случая не става дума за изкарването на "перфектен" саунд а за докарването на "приличен" такъв...от чисто практическа гледна точка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.