Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

На мен ми харесва най-много звука, който може да се извлече от вградения дисторжън на кубетата, той си е измислен да си пасва с особеностите на кубето и говорителя. Разбира се, зависи от кубето. А като стана дума за МТ2 ...един такъв включен директно в пулта прави един от най-ужасяващите дисторжъни :godbless: ..лошото е че неведнъж съм го чувал в репетиционни и по концерти.

 

Edit: като си избираш дистър много важно е китара с която го пробваш да е добре настроена и да има някой по-разбиращ който да побъзика високите ниските средни, драйв и т.н.

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Edit: като си избираш дистър много важно е китара с която го пробваш да е добре настроена и да има някой по-разбиращ който да побъзика високите ниските средни, драйв и т.н.

абсолютно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леките дистери могат да са много брутал... Аз все по - често си преоткривам Блуз Драйва... Дава много остър звук стил Морело. И като се загледам... ми то само нео - метзлите и нео пънка ползват нещо по - тежко. За пример, Кърк Хамет, любимеца на много съфорумци свири с Ибанес Тюб Скриймър... което мога да ви убедя не е по тежко от ДС - 1 то на Бос :P Цаката е че само ефекта хубост не праи :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леките дистери могат да са много брутал... Аз все по - често си преоткривам Блуз Драйва... Дава много остър звук стил Морело. И като се загледам... ми то само нео - метзлите и нео пънка ползват нещо по - тежко. За пример, Кърк Хамет, любимеца на много съфорумци свири с Ибанес Тюб Скриймър... което мога да ви убедя не е по тежко от ДС - 1 то на Бос :P Цаката е че само ефекта хубост не праи :P

:D:P:godbless:

Абе отдавна вече не е така. Хамет и с Бос ДС-1 е свирил, ама това доста отавна. Всъщност Металика от много време си използват техен си дист. В смисъл че дистовете им са чужди, (Ibanez Tube Screamer примерно) ма яко модифицирани и всъщност като си го купиш няма да получиш техния саунд.

:godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, що се лъжете бе :P Колкото и добър дисторшън да имате, като го пуснете на един насран усилвател с едни насрани колони ... мисля резултатът е ясен.

 

Сатриани може много да кефи като звук, но я се пробвайте с ДС1 (да - пича свири с педалче за $50) на някое смотано кубе и ще установите, че по-лайнян звук от това няма (тука идва усилвателчето което той ползва за скромните $1500). Тези играчки - boss ds1, ibanez tube screamer и т.н са просто едни бустери за усилвателя, не те вадят звука.

 

И дори да имате някой супер корав усилвател, пак няма да имате същият звук, освен ако не го надупвате толкова, че да станете редовни клиенти на местната полиция :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно е задължителен хубав усилвател с добър говорител. Имам един DOD Grunge педал които съм пробвал и на двата си усилвателя и докато 30-ватовия Behringer си звучеше готино 60 ватовия Респреом Л55 .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, що се лъжете бе :) Колкото и добър дисторшън да имате, като го пуснете на един насран усилвател с едни насрани колони ... мисля резултатът е ясен.

Абсилютно!

 

А и Metallica от край време ползват Mesa Boogie...какво има повече да си говорим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леките дистери могат да са много брутал... Аз все по - често си преоткривам Блуз Драйва... Дава много остър звук стил Морело. И като се загледам... ми то само нео - метзлите и нео пънка ползват нещо по - тежко. За пример, Кърк Хамет, любимеца на много съфорумци свири с Ибанес Тюб Скриймър... което мога да ви убедя не е по тежко от ДС - 1 то на Бос :) Цаката е че само ефекта хубост не праи :)

Напълно съм съгласен, много банди и изпълнителни ползват различни ефекти, които без да са дистери, могат да придадат доста агресивен и същевременно интересен звук. Например доколкото ми е известно Тony Iommi изпозва Boss OC2, както и Stephen Carpenter от Deftones, използват се и различни Fuzz-ефекти, които също придават як sound. Много китаристи си свирят директно от оverdrive канала на amp-a, като Angus Young например, т.е общо взето не ползват ефекти.

 

понеже стана дума за Tom Morello ето и неговия layout

 

ratm_tom_1998.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен, много банди и изпълнителни ползват различни ефекти, които без да са дистери, могат да придадат доста агресивен и същевременно интересен звук. Например доколкото ми е известно Тony Iommi изпозва Boss OC2, както и Stephen Carpenter от Deftones, използват се и различни Fuzz-ефекти, които също придават як sound. Много китаристи си свирят директно от оverdrive канала на amp-a, като Angus Young например, т.е общо взето не ползват ефекти.

 

понеже стана дума за Tom Morello ето и неговия layout

 

ratm_tom_1998.gif

 

 

 

Хахахаха :)

 

Айде и едно от мене JOE SATRIANI:

satriani_joe_effects.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така. Не ставаше дума за Joe Satriani, но в крайна сметка всеки сам си решава с какво да свири и има най различни варианти. Aз също предпочитам distortion-a, и мисля да си взема един DS-2. Просто има най-различни възможности. Въпрос на избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей ся Ангри Самоан... ДС 2 е мноого зависещо... Щото на него опцията му за лек дисторшън е практически неизползваема (много гадно звучи ей) а пък другия бая реже, но ако си имаш още един по лек дистър или ако смяташ да мелиш само некви средно тежки работи нямаш грижи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко.. Проучил съм обстойно въпроса и установих, че точно това, което ми трябва е Boss DS- 2. Трябва за Punk и Alternative музика, така че това е едно от най-добрите. Примерно John Frusciante и Dave Navaro ползват DS 2 . Иначе ако бичех нещо по тежко щях да се реша за MD 2, което е за Nu Metal или MT 2, или Digitech Death Metal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и едно въпросче. Ако се пуснат два диста стават ли яки микрофонии. Не съм имал възможност да пробвам та питам.

По принцип няма никакъв проблем, даже можеш да включиш едновременно и 4 overdrive педала, и става още по-як sound :twisted: . въобще не е вярно, че така се прецаква звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и едно от мене JOE SATRIANI:

satriani_joe_effects.gif

примера за Satch не е много актуален! като говорим за избор на дисторшън, не трябва да се пренебрегва фактът, че той от край време ползва Peavey 5150 (иначе Ван Хейлън сигн. даже вече бивш) за grungy sounds! Различните педали с наглед овърдрайв функционалност ги ползва предимно като бустери. Вече има и Сатриани сигничър амп от Пиви, което е достатъчно показателно за изборът му на средство за добиване на кривоч.

 

Ван Хален пък е ползвал дълги години бос овърдръйв като повторител - да не му пада силата на сигнала като използва много дълги кабели от единият край на сцената до майната си :-)

 

В общи линии истината е лампов драйв. Единственото име на що годе известен музикант, който ползва солид стейт драйв е Дуезил Запа. Всички останали наблягат на лампите. Усилвател с мръсен канал + EQ + добре подбран кабинет - истинският начин за постигане на добър звук.

Има няколко отлични технологии за транзисторен овърдрайв (маршал валвстейт 8080 и особено пиви бандит и тяхната транстюб технология - която се ползва в пиви сигничъра на гореспоменатото синче на Франк Запа)

Всякакви педали, емулации и т.н. може да сработват по-добре в някои ситуации, но като крайно средство за дисторшън се отдалечават от това, което е доказало себе си през годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колко нещо съм изчел и пак не знам къде дефакто е истината за якия саунд. Може би е прав Джако Пасториус като е казал: "It's all in my hands."

Steve Morse пък свири само с дилей. Ползва Y-cable, който разделя сигнала и единия отива в клий настроен АМР, другия в дърти такъв. И има два дилея - лонг и шорт. И една щракалка да ги сменя. Ама прави саунд, дюдера...

И обратното - аз като имам Меса преамп да не би да имам звук, а? :):):)

 

П.П. Естествено всичко написано за нечий риг е доста относително, все пак хората пътуват с по 40 ТИР-а багажи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.