Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Моето м-аудио не ми е направило нито един проблем до момента - било то от към драйвери или като хардуер. Работеше перфектно с еднопроцесорната ми машина, сега работи перфектно и с двуядрената ми машина. До момента не съм успял да го подкарам единствено на Windows Vista 32bit & 64bit и на Windows 2003 Server Enterprise 64 bit, но за тях по принцип няма драйвери все още. Картата работи перфектно и на Windows XP 64 bit с двуядрен процесор, като за там съм ползвал единствено демо версията на 64 битовият Sonar.

 

Съвсем друга е ситуацията със EMU, чийто драйвери бяха толкова зле по онова време, че ме накараха да си купя M-Audio. Въобще е достатъчен един преглед на KVR за да се установи, че болшинството от хората считат драйверите на М-Аудио за едни от най-стабилните, докато тези на EMU за пълен кошмар.

 

Съвсем отделен въпрос е, че си купувате външни звукови интерфейси, които използват интерфейси създадени за удобство (USB, Firewire), а не толкова за стабилност и real time операции. Вярно е, че има скъпи аудио интерфейси със Firewire интерфейс, но както качеството им, така и цените им са високи. Да не коментираме, че ако такъв скъп аудио интерфейс създава проблеми, човек би си сменил дънна платка/процесор за да реши проблема, вместо да обвинява аудио интерфейса.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен. Причината явно е била някаде у мен защото никога не беше правило този номер преди. Просто нещо съм объркал при инсталация и не разбрах какво. :rolleyes:

и по никакъв начин не обвинявам фирмата прозиводител за моето невежество. Амаа...в Българя нали всеки се прави на всякакъв :greenball: та и аз барабар Петко с мъжете... :greenangel:

В чужбина хората ги првят интелигентно тези работи викат си човек който това му е работата - да разбира от тези неща и той инсталира монтира и всичко останало :)

Ама ние тук на балканите нали все сме големи гяволи и ... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

нема такова чудо

латенцията не идва от софта, с които свириш

тя идва от слабата машина

ако си с по-малко от 1 ГБ рам и 2,5 ГХЗ процесор предполагам че ще имаш ядове

 

аре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш така, със система от сорта на 1 Ghz, 256MB RAM, aко не е задръстена от резидентни програми, можеш да използваш почти всички досегашни ефекти, плъгини и т.н. за китара.

 

Проблема с латенцията идва главно от звуковата карта. Ти с каква звукова карта си?

Иначе има VST плъгини като:

simulanalog(freeware) можеш да си го изтеглиш от сайта им.

Amplitube

Amplitube2

Revalver

Revalver Mk2

Guitar Rig

Guitar Rig 1.2

Guitar Rig 2

Waver GTR

Warp

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=19612

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=11804

...

 

и естествено някакъв VST хост(Тоя Reaper примерно).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,7Гхз и 256 рам и григ и ривалвър и нуендо и всичкия софт си ми бачка без проблеми ..за латенцията пробвай с АСИО драйвери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) мисля че Guitar Rig 2 ще ти бъде подходяща.

латенсията; сравнително

добра звукова карта която си подържа собствени asio драйвери,

рам задължително над 512мб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Надявам се темата да е за този раздел. PC e Intel Core™2 CPU 1,80GHz 1,00GB of RAM звуковата карта е Lexicon Omega на USB. След като са инсталирани драйверите на картата,които са уш за да няма латенция,латенция има когато се опитвам да използвам плъгини(AmpliTube2 и GuitarRig 2) и да свиря в реално време за да си записвам в Cubase.Моля ви помогнете ми да тръгне това чудо на "природата"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от официалния сайт на Лексикон

USB Type B Socket: Version 1.1, Version 1.1 hubs are not supported

Колега - на УСБ1 ниска латенция НЯМА. Сори, ако си разчитал на друго. За най-ниска латентност - PCI или PCIe, следват FW и USB2. USB1 е само за прослушване (или запис с мониторинг НЕ през драйверите, т. нар. hardware monitoring)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

на кутията на звуковата карта пише USB Port: USB or USB 2 .Това не означава ли че латенцията не е заради USB-то?

Редактирано от panko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Това значи, че можеш да я включваш и в двата вида УСБ-та - 1 и 2. 1 е бавния стар вариант (ok. 11 Mb/s), 2 е по-новия, доста по-бРъз (теоретичен максимум 480 Mb/s).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Здравейте! ....по рано бях обещавал яки пачове за Григ....

 

Ето една банка с 2 пача- единия е симуалция на Меса за десен канал

а другия Маршал за ляв канал. /може и да смените местата им :)

 

Записвате два трака с ритъм. Един в ляво и един в дясно с тези два пача и имате брутален ритъм саунд :ph34r:

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/Dimitar...mp;Marshall.bnk

 

Успех!

 

 

 

 

едит:

Работят само с версия 2

 

 

Хайде да те помоля (а и не само тебе, ами всеики който ги има) да ги качи отново. Мерси ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

имам проблем с latency при sonar и cubase, но вероятно и при всяка друга програма, която подържа monitoring докато свириш.Намирам го за страшно полезна функция, но при мен има сериозно закъснение.Записвам китара и бас с кабел право в звуковата карта, барабаните като MIDI с Addictive Drums най-често и нямам проблем, но китарата/баса си ги чувам "акустично", като си пусна записаното го чувам с ефект.Monitoring-a би помогнал доста да знам още при самото записване какво точно правя, обаче чувам китарата като свиря и после през комп-а, което си е объркващо и не се получава.Странното е, че при запис без да има monitoring нещата си съвпадат, няма размествания заради забавяния.Някой има ли идея по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като начало кажи каква ти е аудиокартата, за да имаме повече информация. Макар, че вероятно случаят ти не е точно такъв, все пак сигурно си опитал ASIO4ALL драйверите....

 

Офтопик: Интересно ми е как правиш разликата между единствено и множествено число в случаите "някой въпроси" и "някой има ли". :( (майтапче)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.