Jump to content
Българският форум за музиканти

DIY лампово мини ампче


Recommended Posts

MurderOneV5.jpg

 

 

 

Идеята да се захранва от стабилизирано външно 12V захранване с цел да е малко.

 

Колегите на вън са го напъхали в това:

 

cat.jpg

 

Предполагам че за някои от вас би била интересна тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Играл съм си доста с подобни играчки (те са точно това), но този траф за реверб така и не можах да го харесам как звучи като изходен, но това си е лично мое мнение.

Има подобни, че и по-добри руски лампи на смешни цени (със забележката, че отопленията им дърпат малко повече ток), така че няма смисъл да се копира едно към едно със същите лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SuperflySpecial.png

Вариантите са много и най различни, стига човек да има достатъчно свободно време. 

Ето го същия бръмбар с 12ax7/12au7, а на скоро попаднах из нета на един обещаващ преамп "хайгейн" на подобен принцип от към захранване с 2бр 12ax7 ако му се сложи и една крайна ламБа нещата може да загрубеят.

 

OB6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак си е интересна занимавка. Прослушах два три запис в нета на първия и нещо не можах да го харесам много, но това като нищо може да е от записите.

А иначе като сложиш голямата лампа, вече изискванията към захранването стават други, но и звукът ще е друг :) Схеми за single ended усилватели бол, иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а на скоро попаднах из нета на един обещаващ преамп "хайгейн" на подобен принцип от към захранване с 2бр 12ax7...

 

 

Хайгейн къртачки стават и с 2 такива "моливчета" + още едно за крайното, но истината е, че това са половинчати решения.

При малко по-големи размери, двутактно стъпало и нормално захранване възможностите са още по-големи, както ще видите скоро от две демота, които заснех на моя 246 практис амп, който е изцяло на основата на подобни субминиатюрни (мисля, че в Семпли бях пуснал един тийзър преди време).

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата не са обективни гадни инструменти, кофти говорители и още кво ли не. :)

 

И най-вече отвратително смачканият звук в нета. Кой смее да твърди, че слуша музика като пуска през компютъра разни мр3, флакове и т.н.? Въпреки това, непрекъснато има "познавачи", които сравняват саунда на един или друг музикант, инструмент или усилвател на базата на това, което чуват през устройства за компромисно и евтино възпроизвеждане на звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви лампи си ползвал и колко.

 

 

Преамп -2 бр, фазоинвертор - 1бр, общо 3 бр  6Н17Б-В. За други видове звук може да се пробват и други подобни с повече или по-малко гейн примерно 6Н16Б или 6Н21Б.

В крайното стъпало също ще кажа, но за по-интересно първо дайте някакви предположения ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мосфет крайно стъпало?

Може ли да се симулира насищането на крайната лампа :D

това с чипа 1044 изглежда супер компактно решение, дано не оцветява звука нещо

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен човек ако се захваща да прави подобно нещо трябва да си избие от главата идеята за симулация на каквото и да е било бурканите, в случая апроветките, на браточките са си чук! На колегата усилвателчето лично мен много ме радва и мисля, че за вкъщи едно такова с един TS 808 може да направи съседите по-щастливи  :greenball:

Колко са гейн секциите на преампа?

Аз лично идея си нямам от де си ги извадил тия ватове с моливчета, а и колегите на лазера са се справили чудесно с неръждавейката!  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се симулира насищането на крайната лампа

 

 

Защо да се симулира, след като вместо разни "помпи" и умножители с един нормален трансформатор и още две лампи правиш крайното стъпало, иначе малко закърпена става работата. В началото и аз се бях увлякъл по разни импулсни и прочие захранвания, но в крайна сметка не пестиш чак толкова място и защо човек да си усложнява живота допълнително. Разбира се такива трансформатори в магазина не се продават, но не е проблем да поръчаш да ти направят каквото трябва.

 

Колко са гейн секциите на преампа?

 

 

В режим хайген работят 4 гейн секции, при драйв режим 3 секции.

 

Аз лично идея си нямам от де си ги извадил тия ватове с моливчета..

 

 

Вадят се без проблем, просто трябва да подбереш подходящите лампи и да ги вкараш в съответния режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.