Jump to content
Българският форум за музиканти

Reason


Aleksix

Recommended Posts

Пожелателно е да минеш на Reason 3.0.4, но всеки сам си избира:)

Пожелателно е също да НЕ ползваш ReDrum за друго, освен електронна музика, тъй като за останалите стилове той доста ти връзва ръцете (което си е яко, ако правиш садо-мазо индъстриал.. :ph34r: )

А иначе все пак има начини да се сменя темпото и без да се налага насила да ползваш ReWire хостове.

Самия ReDrum има resolution knob - оттам може да сменяш темпото, автоматизирано, но са вискирани стойностите.

Другия вариант е да "copy pattern to track" - тогава селектираш нотите (във сикуенсъра) и избораш от менюто "cnahge events", а после "scale tempo".

Новото темпо ще отрази само на избраните ноти.

Успех!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здрасти пак..

Фен голям съм на рийзън, имаме позволение за мирор сайт на бг.. но е далеч от реализация.

 

Имам бих казал доста добър архив от рефили "демо" и фрее

 

Интересно ми е кои са според вас най-добрите рефили за рийзън "демо" "лиценс" и фрее с които сте бачкали или бихте искали да бачкате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби Рийзъна... Преди и аз бях фен ама откак вкусих ВСТ... Сега бачкам само с Кюбейс. За барабани можеш да ползваш Дръмс фром Хел, ЕЗ дръмър, Адиктив дръмс и т.н., особено ако търсиш акустичния саунд и динамика. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми...хора разни :rockon:

аз откакто вкусих VST - минах само на Reason.

а за барабани, ако търсиш акустика и динамика - Reason Drum Kits 2.0

http://www.propellerheads.se/products/refi...ion=displaymain

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ти трябва го има в новата 4-та версия на Рийзън, на която се наслидих снощи... има известен бъг със зуумването, но да се надяваме че скоро ще си го пачнат като си требе!

 

Има автоматизация на темпото, метрума и има ново устройство Груувер - тези неща ми трябваха на мен още от версия 2.0 да му се невиди!

 

А и Тор синтезатора е смъртоносен! Груувера прави вариации на миди ивентите спрямо мястото на което са поставени и спрямо темпото!

С една дума: предава живо усещане без да ти се налага да попомръдваш всяко миди блокче...

както аз правех дълго време!!! хахахахаха...

 

Само да сложат и аудио-трак рикординг и цена няма да имат... останалото е хубав микрофон... поне два де, за глас и за друго

Барабанни семпли има бол!

 

Аре, късмет... 2.4 ГБ в близнаците! Там е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Наскоро си изтеглих този пакет (Reason Refil - Yamaha Motiv 6.34 Gb), Банките се отварят под Reason с модула NN-XT. Препоръчвам го на всички почитатели на "Yamaha Motiv",които не държат да си го купят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ти трябва го има в новата 4-та версия на Рийзън, на която се наслидих снощи... има известен бъг със зуумването, но да се надяваме че скоро ще си го пачнат като си требе!

 

Има автоматизация на темпото, метрума и има ново устройство Груувер - тези неща ми трябваха на мен още от версия 2.0 да му се невиди!

 

А и Тор синтезатора е смъртоносен! Груувера прави вариации на миди ивентите спрямо мястото на което са поставени и спрямо темпото!

С една дума: предава живо усещане без да ти се налага да попомръдваш всяко миди блокче...

както аз правех дълго време!!! хахахахаха...

 

Само да сложат и аудио-трак рикординг и цена няма да имат... останалото е хубав микрофон... поне два де, за глас и за друго

Барабанни семпли има бол!

 

Аре, късмет... 2.4 ГБ в близнаците! Там е!

 

ммм... провери това:

 

http://www.ableton.com/pages/tips/2004_02

 

софтуерът го има в исохънт, аз ще го изпробвам днес

 

в момента повече ми трябва Reason Drum Kits 2.0 ... дано изскочи скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имаш само семплираните презети ( които стдържат по 10-15 ноти само на пач) в риизън формат,които нямат същя фиил и качество като звучене и зареждането им е изпитание на търпението ти и да притежаваш истинския Мотиф с всичките му възможности са две различни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имаш само семплираните презети ( които стдържат по 10-15 ноти само на пач) в риизън формат,които нямат същя фиил и качество като звучене и зареждането им е изпитание на търпението ти и да притежаваш истинския Мотиф ( кииборд версията ) с всичките му възможности са две различни неща.

 

 

Същото важи и за Фантом и Корг рефилите - имам ги и трите.С по около 15-ина семплирани ноти на пач ... а ти трябват поне 40-50 за реален саунд.

Редактирано от MEDELLIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има възможност на едно ЛС да ми драсне откъде се намират тея рефили .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.