Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубето ми пращи


krasito

Recommended Posts

Пусни си другия звук през стереоуредба и кубето си го остави за китарата :D

Така може да си направиш супер акустично смесване - бакинг трака на яко качество и стерео, китарата както си го вади кубето с ефекти или каквото ползваш там.

И си свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Оказа се, че освен пращенето от ASIO драйверите(оправих си проблема с него) си има и пращене от китарата. Ето, опитах се да го запиша, но не се получава много добре. Дали пращенето идва от китарата, или е от кубето според вас? Китарата ми е с 1 handbucker и 2 single coil адаптера, пробвах ги по отделно за пращенето и при всички се получава същото пращене.

Ето записа. Пищенето(или не знам как да го нарека) се получава от записа, не го слушайте него. Пращенето се чува по-ясно от 0:00 до 0:03.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми мяза на бръм от лоша екранировка.

Опитай нещо:както си с включен дистер,без да засвирваш просто си махни пръстите от струните.

Прецени дали паразитния шум,когато не ги държиш е доста по-голям от когато ги държиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи като някаква ринг модулация или шум от цифрова техника(високото пищене). Пищенето да не е от записващата техника, с която си правил записа? Това китарата направо в кубето ли е, на записа? Иначе "припръцкването", което звучи заедно с китарата не знам от какво може да е. Може да е повреда в усилвателя, говорителя, механично жужене от нещо. Но във всеки случай, не прилича на мрежов брум (който обикновено се чува най-добре в паузите, а на записа до колкото чувам, изчезва като не свириш).

 

Струва ми се, че така може да си гадаем до догодина. Мисля, че може да го занесеш в магазина заедно с китарата, откъдето си ги купил, да преслушат. Ако се окаже, че има повреда - гаранционен ремонт или извънгаранционен сервиз.

Много е хубаво, човек да пита, обаче чрез форумите, до Цариград не се стига, а и все пак май нямаме ясновидци тука.

Може да са много неща, аз поне не мога да ти дам точно предположение, а повечето от предположенията ми, няма как да ги провериш, щото очевидно не се занимаваш с електроника.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не говоря за пищенето, в горния ми пост казах, че то е от записа. Аз говоря за "припръцкването". Това пращене се получава, когато звука ми е по-силин(около 3,5 - 4 някъде). Когато не ми е толкова силен звука не се получава.

Редактирано от krasito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега какво, боб имаш ли, да хвърляме, може и да гледаме на кафе, ама май боба е по-подходящ, предвид прирпъцкването. Бобът - музикално растение!

 

Ако сега ти кажа, че проблемът идва от кондензаторът C12 в усилвателя, какво следва?

Носи го на ремонт, или в магазина, ако е гаранционно. Виж колко време питаш и никой не може да отгатне. За съжаление, един проблем може да има хиляди причини. А оправянето им(ако се окаже електрониката или говорителя) не са от твоята компетенция, до колкото виждам. Трябва ти специалист, или поне напреднал любител. Форумите помагат, но до една граница.

 

Може да потърсиш помощ(ремонт) в раздел изработка и ремонт, ако ти се занимава с ремонти.

Във всеки случай, трябва някой да го поогледа и преслуша. Иначе - предположения бол, полза - йок.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на механичен проблем ( не знам и аз как попаднах точно на тази тема), но това мяза на хлебарка, муха, пясък, калций, магнезий, скъсана хартия или семка от домат във фунията на говорителя. Сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми звучи, като говорител за пренавиване.

Какво правя, като ми трещи усилвателя - изтрещявам го и аз.

Един шут+ една тупалка с юмрук и като не се оправи, го нося на

квалифициран специалист.

И така, ако не си от типа телевизора е смарт, но зрителя не, може да пристъпиш

към точка 2 по моята процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Виж и дали не са се олабили винтовете или болтовете, които държат говорителя към кутията, имал съм подобен проблем с тонколона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.