Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro Co Rat


vlado1113

Recommended Posts

Всички тези педалчета правят звук в комбинация с усилвател. На мен ми се струва безпредметно да говорим за звука на педала сам по себе си.

 

Rat-a е дисторшън като дисторшън, нищо различно. Той има повечко гейн от братчетата като Tube Screamer, SD-1, DOD250, DS-2, и др.

 

Не знам каква ти е мисията да разпитваш за разни камиончета, но ако си търсиш звук, е хубаво да кажеш какво свириш. Универсален звук няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами свиря от всичко по малко за собствено удоволствие. Не съм професионалист. Свиря си в къщи и записвам в компютъра с CUBASE и като гледам ще си правя DI Box. ( Ако някой е правил да даде работеща схема, че нещо линковете на темата за DI Box не работят.) Иначе харесвам ритъм саунда на BUSH, TALISMAN, NIRAVANA, METTALIKA а за соло Yngwie Malmsteen. Задавам въпроси за най-различни педалчета, защото в компютъра с GUITAR RIG и AMPLITUBE горе долу изкарвам някав приличен звук. Но имам един правен Маршал маи е правен от някав руски модел и един правен дистър вързвам към него. С Маршала няма проблем звучи но като вържа дистера и много размазва звука и даже дразни. Затова търся нещо добро като дистер или оувърдраив. Евтиме ще те черпя за схемата на yjm 308 в момента работим по нея с баща ми.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте може би питам като малоумник но мисля че на моя правен усиловател няма драив или преамп. Нямам потенциометър драив. Като включа китарата в него свири само чиста китара, няма изкривяване на звука. Копчетата ми са надписани така: Presense, Bass, Middle,Treble,Reverb,Volume 1, Volume 2. Обяснете ми сега имам ли или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами би трябвало да се появи изкривяване като надуеш Volume на приблизително повече от половината,но ако усилвателя ти е 50-100 вата ще е болезнено...Или иначе казано при ниско ниво на звука нямаш дист.За тoва и Marshall са измислили "Master Volume".

 

А преамп си имаш,но просто не криви звука. :rolleyes:

 

Решението е някакъв дист преди усилвателя,или барникане по схемата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защо точно тоя дист? според мен е прекалено лек и прекалено скъп поради славата която му се носи още от миналото

 

има нови ефекти, на много по добри цени, които освен малко могат да имат и много гейн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Иначе харесвам ритъм саунда на BUSH, TALISMAN, NIRAVANA, METTALIKA а за соло Yngwie Malmsteen...

Бива ли с толкова грешки, тцъ-тцъ-тцъ... ;)

 

П.П. Правил съм ДИ БОХ по схематa от ТОЗИ линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз лично много харесвам Proco Rat - поне от семплите които сам слушал из нета - от офицялния сайт, от любители, от DIY сайтове - има много специфичен звук който доста прилича на Tube Screamer-a. Операционният му усилвател LM308 трува около 5-8 лева ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение Ратовете нямат нищо общо с тюбскримър.На високи нива на изкривяване звучат като Фъз.Наистина имат интересен саунд,но и доста тясно приложение.Не го препоръчвам на любители на модерен рок звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте може би питам като малоумник но мисля че на моя правен усиловател няма драив или преамп. Нямам потенциометър драив. Като включа китарата в него свири само чиста китара, няма изкривяване на звука. Копчетата ми са надписани така: Presense, Bass, Middle,Treble,Reverb,Volume 1, Volume 2. Обяснете ми сега имам ли или не?

усилвателя ти е нон мастър волюм - като старите винтидж маршали

 

редно е да кажеш в какъв кабинет го пускаш с каква китара свириш , какви адаптери и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение ProCo Rat дисторшъните са приятно-специфични и много прилични,като качество ефекти.Това са едни от немногото нескъпи машинки,които стават за работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.