Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръка за звукова карта


Jaden

Recommended Posts

Съжалявам пичове, че пускам подобна тема...

 Молбата ми е, ако някой може да ми препоръча читава звукова карта за запис на китара. Искам да вкарвам китарата в компютъра и в последствие да използвам програми за симулация като Guitar Rig и подобни. Гледам, че M-Audio Fast Track USB MKII получава добри отзиви, но при положение, че съм решил да отделя примерно 300 лева може ли да намеря нещо по-добро за целта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам въпрос по темата. 

 

До сега съм записвал с аудио интерфейс на behringer (ucg102). Ако закупя по-скъпа аудио карта (като гореспоменатата например) ще изкарам ли по-хубав звук от behringer-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Line6 са едно стъпка нагоре от Behringer. Не е гигантска, но са по-добри, още повече че те са направени за китаристи и имат емулации на усилватели и инструментни входове с високо съпротивление. Подкрепям BMO, със сигурност неговото предложение ще е по-добро от ucg102

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 300 лева толкова. Аз самият имам такова и нямам оплаквания. Освен това софтуерът е голямо предимство, след като ти трябва предимно за китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж картите на Focusrite,особено scarlett2i2.Не искам да казвам кое е по-добро и по-лошо,само давам едно предложение.За софтуера на Line6 нищо не мога да кажа освен че не си струва да даваш пари за него,по добре търси Амплитюб или ако свириш с хост(Кюбейз Лоджик и т.н.)има безплатни плъгини LePou и TSX например които звучат доста добре.Поздрави и не приемай всичко което се пише в форума за чиста монета(както казва един приятел "И кучето ми може да дава акъл в интернет")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз съм с такава и съм много доволен. Не я препоръчвам във всяка тема не заради друго, а защото не съм я пускал на Уин и не знам как са драйверите там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такава и съм много доволен. Не я препоръчвам във всяка тема не заради друго, а защото не съм я пускал на Уин и не знам как са драйверите там.

 

На Уин 7 са супер - без грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз съм с такава и съм много доволен. Не я препоръчвам във всяка тема не заради друго, а защото не съм я пускал на Уин и не знам как са драйверите там.

 

На Уин 7 са супер - без грешка.

 

още едно ГОЛЯМО ПОТВЪРЖДЕНИЕ и от мен ! Първо такова устройство ми е и съм много доволен. Същите тези съфорумци по-горе ми го препоръчаха. За малко повече от 200 лева ти идва с CUBASE LE5 - легален. В сайта на Tascam си имат драйвъри за Win 7 и си работи идеално. Ползвам го точно с Guitar Rig 5.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.