Jump to content
Българският форум за музиканти

Алтернатива на Stratokaster?


exxct

Recommended Posts

Между другото открих в нета един "Телекастър" точно такъв какъвто ми трябва, даже има сплит-койл адаптери. Не знам само как да удвоя бюджета без жена ми да ме ликвидира в момента в който види китарата в къщи.

 

Schecter PT

schecterpt-main-460-80.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж к'во... Ако тя има 2 чифта обувки много лесно ще забележиш, когато си купи 3-ти. Но тя има 20+ чифта и е почти невъзможно да я изловиш.

Тей че пазарувай яко и по много - с течение на времето все по трудно ще детектва новия гиър... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има инструмент, който отговаря на всичките поставени условия от създателя на темата

 

стратойкастер форма, 24 прага, липса на треноло, 3 адаптера с възможност за цепене на сингли на двойните и цена до 350евро

 

търсачка гуугъл и ключови думи kramer striker S-424cr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Шектърско теле защо ми изглежда като обикновена металургия? Със същия успех можеш да си свириш тия неща и със сегашния Шектър. Доколкото съм ги разцъквал, не съм намирал почти никаква разлика в моделите от гледна точка на звук, най-малкото пък тя да е в стратокастърска посока. Или телекастърска, в конкретния случай. Тази марка винаги ми се е струвала еднообразна и скучна, макар и с добра изработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споменатите  Blade Levinson от Музикална Къща Фактор, са от Texas Series.

Струват около 900 лв. и са много читави инструменти.

Плюсовете или по-скоро екстрите са:

1.Китарата върви с куфар

2.Lace Alumitone Single-Coil Electric Guitar Pickups - във Фактор китарите са от серия по случай някакъв юбилей на Blade, иначе китарите са  със сандартната за модела, предлагана електроника.

3.Всяка една тяхна китара е оборудвана с Variable Spectrum Control Tone Enhancement :c44b8de0b3.jpg

Всичко това събрано с швейцарски контрол на качеството, прави тези китари доста привлекателни.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти трябва това долу на снимката, ама се опитваш да го намериш в други марки които не звучат като фендер стратокастер с три сингъла и без тремоло.Иначе почти няма фирма която да не прави страт с почти същото тяло и почти същата глава обаче досега не съм чул някоя от тях да звучи като фендер.Не говорим за къстъм изпълнения на разни фирми.Все пак търсиш нещо по-евтино.Хвърли един поглед на Vintage http://www.thomann.de/de/vintage_st-modelle.html

http://www.thomann.de/de/fender_robert_cray_standard_signature_2.htm

fender-stratocaster-signature-robert-cra

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от снимката е супер:

Alder body
Maple C-shaped neck
Rosewood fretboard
21 medium-jumbo frets

Пасват идеално.
В последните дни обаче се замислям все повече за сплит-коил пикъпс (вместо сингъл-коил). Харесвам много звука на единичните адаптери, но брума от тях (на по-висок геин) страшно ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна избягвам да давам акъл в подобни теми, но просто искам да те предупредя (в случай че не го знаеш вече, разбира се), че ако търсиш звук на стратокастер и смяташ да го постигнеш с разделени хъмбъкъри, просто няма как да стане, разделен хъмбъкър звучи много различно от сингъл

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за акъла.Идва съвсем навреме. Знам, но само теоретично, че има разлика между разделен хъмбъкър и сингъл. В моя случай може и да не е от голямо значение. Свиря само в къщи, на малък лампов усилвател, без да го издувам много. Но все пак, ако си избера такава китара, задължително ще я пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, не можеш хем да се опитваш да бягаш от нещата, които спомагат за стратокастерския звук, хем да търсиш точно такъв :) Ако изключим цената, реално погледнато - търсиш качествен, не"мексикански" страт на фирмата Фендер и нищо друго. Все пак - викат като овци, бягат като овци - какво може да са освен овци!

 

Ако сложиш и цената, вече трябва да търсиш нещо, което да е максимално близо до конструкцията на оригинала, и да видиш доколко добре го копира. И аз искам мазен, плътен ЛП звук с тънко, леко тяло и ibanez-ски гриф, ама няма как да се случи :)

 

Колкото до хъмбекерите, това просто го забрави като понятие - както kolio_k каза - нямат база за сравнение - сплитнати или не. Може да потърсиш като алтернативен вариант HB в сингъл форма, но това пак си е компромис, а и за стила/гейна, чиито звук търсиш, брума ще е минимален. Все пак това не са китари за хеви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента един колега си продава кастъм стратокастъра за някаква доста ниска цена, като гледам какво е вложил да я събере 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хелоу!

Или пък да пробваш това!

http://www.thomann.de/gb/yamaha_pacifica_212v_fm_tbs.htm

 

Има леки несъответствия с изискванията ти.
1. Има тремоло, но малко "подплънки" винаги ще приглушат пеещите пружинки в случай, че ти е излишно.
2. Праговете на повечето ямахи са медиум джъмбо, че да не е и чист медиум.

 

А сега плюсовете:

 

1. Вместваш се в цената, че даже и малко спестяваш.

2. Има койл сплит, което значи, че има и хъмбъкър, а това си е предимство.

3. Някъв си figured maple (ама от точно кой вид не казват) топ.

4.Тяло от елша/alder.

4. Все пак си е един вид страт китара.

 

Допълнителен плюс ей това точно, което не е коой знае колко по-различно от горното -> http://www.musicworld.bg/bg/m_300000/i_35211/YAMAHA_GUITARS_PACIFICA212VQM_TBL_Translucent_Black.html

го има налично в Динакорд и може да пробваш винаги.

Ако не съм бил полезен, здраве да е! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.