Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Gt8 Vs. Line6 Podxt


preIbanez

Recommended Posts

...значи в момента си бучкам китарката в скромния и непретенциозен BEHRINGER V-amp2...общо взето не се оплаквам от ситуацията...фабричните пресети бяха отчайващи ама като го поразръчках стигнах до звук които горе долу удовлетворява потребностите ми...обаче вече сериозно обмислям upgrade B) и голямата дилема е между двата процесорни колоса BOSS GT8 и Line6 PODxt...интересува ме кой от двата е за предпочитане за свирене през централно...моля не ме убеждаваите че е най-добре да си взема готин лампов усилвател и т.н. ...знам че звука е по добър...логично е някак си...приемете че съм склонен да направя компромис в името на удобството...обръщам се за съвет защото за 15 минути пробване на БОСС-чето в магазина нищо не разбрах ;) ...а ПОД даже не знам къде може да пробвам...и въобще за да се изкарат възможностите на един процесор следва да се вложи доволно количество време прекарано с джаджата...затова май ще ми се наложи сляпо да се доверя на съфоромците които имат опит с тия играчки...само да добавя че свиря МЕТАЛ :greenangel: ама не прекалено брутален...благодаря предварително за всички коментари по темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен е въпрос на вкус и финансови възможности. Моят съвет е да пробваш и сам да решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pod xt -бьбрека или

pod xt live педалиерата

 

ако се чудиш между бьбрека ХТ и гт8 - то аз ти се чудя на теб

(поне така си написал)

 

да приемем че имаш впредвид педалиерата

едва ли ще намериш човек който да е имал и 2-те

 

бос - никога няма да те подведе - това е сигурно

мюзикман ми е идвал на гости с неговия - след малко сигурно ще ти го похвали - и има защо

наскоро друг сьфорумец -идва с лайф хт - аз дори не проявих любопитство

- но да кажем че сьм предубеден кьм лайн 6

от друга страна Налбантов казва под(но и казва каквото си си навил - това ще си вземеш)

 

най добрия вариант - купуваш каса бира - намираш 2-ма сьфорумника сьс сьответните джаджи - пиете - пробвате - и взимаш правилното за теб решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата процесора са много добри

 

аз бих заложил на по традиционното - бос

 

лайн 6 пък имат повече екстри на под-а - усб връзка с комп... ефекти за сваляне от нета и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss не съм виждал чувал. Тази година в наше село имаше едно джаз събитие, където идва Иван Лечев. Човека излезе, сложи два кабела на един Pod и РАЗМАЗА!!! Не само със скиллс и импровизация, но и със саунд. Аз лично останах супер впечтлен от това и смятам, че е готина играчка.

 

П.П. Само за протокола - хардфен съм на лампите!!! :green:

И въпреки това е яко Pod-чето... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз определено не съм фен на китарния звук от процесори, но не мога да не призная, че съм чувал много добри записи с pod-а, главния проблем е да разкараш неприятните дигитални високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pod xt -бьбрека или

pod xt live педалиерата

 

ако се чудиш между бьбрека ХТ и гт8 - то аз ти се чудя на теб

(поне така си написал)

 

да приемем че имаш впредвид педалиерата

едва ли ще намериш човек който да е имал и 2-те

 

бос - никога няма да те подведе - това е сигурно

мюзикман ми е идвал на гости с неговия - след малко сигурно ще ти го похвали - и има защо

наскоро друг сьфорумец -идва с лайф хт - аз дори не проявих любопитство

- но да кажем че сьм предубеден кьм лайн 6

от друга страна Налбантов казва под(но и казва каквото си си навил - това ще си вземеш)

 

най добрия вариант - купуваш каса бира - намираш 2-ма сьфорумника сьс сьответните джаджи - пиете - пробвате - и взимаш правилното за теб решение

...ей за това с бирата се бях сетил и аз...ама си е доволно предложението... :) иначе за бъбрека става въпрос...ако е за педалиерата и аз бих заложил на BOSS...line6 определено печели с фактора удобство...тоя бъбрек не ще да е по различен като усещане от V-amp-a а него мога да си го мъкна удобно навсякъде...от друга страна BOSS-a изглежда по внушителен и надежден...но както и да е...вътрешната ми дилема е в сила...и искам да ви събера мненията преди да се реша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: Говоря от името на ,човек който ползва изключително Line 6 така че мнението ми е предубедено. Ако решиш да взеимаш такъв, по-добре да заложиш на PODxtLive. "Бъбрека" е абсолютно същия като съдържание, но при положение че ще използваш уреда за свирене на живо далеч по-практично е да имаш Лайв-версията. Дори мисля цената сравнена с БОСС-а е почти една и съща.

 

Второ: Другия китарист в нашата група свири с БОСС( само че ГТ-6) и при него е непрестанна игра с настройките. За година и нещо все още не е намерил точно това, което му трябва а май го има от повече от 2 години този процесор. Така че, според мен в това отношение Лайн 6 също са по-добре задаси невероятната леснота да се борави с тях. Моя човек го гледах веднъж да вади от интернет упътвания и препоръки за това как да го настрои оптиманлно и всеки път все нещо не е наред. Не казвам ,че проблема е в БОСС, но явно има нещо което създава компликации... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ако си имал предвид бъбрека просто няма смисъл. Инъче тоя с педалите като качество отговаря точно на боса, макар и да имат малки разлики главно в някой от ефектите. Мисля че под-а също така е малко по евтин, но тук в БГ не се продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви една безпристрастна статия сравняваща Вампа, ГТ8, Под-а, Тон Лаб-а и GNX3000.

Отностно въпросите на preIbanez (аз и на него съм му ходил на гости с процесора :lol: ) - аз досега с боса съм свирил точно веднъж директно в пулта и повече неща. На репетиция резултатите също са отчайващи. Това се получава защото почти всички репетиционни и клубове слагат разни компресори на края на веригата и саунда е омачкан от всякъде. За това най-добри резултати получавам като свиря с кубе. Но теоретично по форумите и менюалите се казва, че можеш да го ръгнеш директно в пулта и да свириш - това е така но трябва да имаш подходяща ПА система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как ще използваш процесора. Ако е за у вас да записваш и да си свириш , или за малки клубове , особенно за блус саунд или класически рок Line6 е идеален процесор. Ако обаче имаш комбо и искаш голяма гъвкавост купуваш Боса. Пода не звучи толкова убедително с комбо , колкото продуктите на бос. Най добре зарязваш процеосрите и си купуваш един Маршал Вейвълстетйт например. Уверявам те че на живо никой процесор не може да бие амп. За записи обаче по сполучлив вариант от Line6 поне аз не знам. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не бих казал, че боса не става за записи :lol:

даже напротив. Вижте статията, която ви пуснах - много е полезна. Обхваща всички големи процесори.

Наистина най-добре е човек да си пробва но това трябва да стане на репетиция или на лайв. А и едва ли ще могат да се наерят всички тези процесори за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.