Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми комбо усилвател


zhivkob

Recommended Posts

Ще се намеся и аз в разговора: 6505 за брутален треш/дет, VK за стонер до хард рок, може би хеви метал. 

 

Не знам дали някой препоръча Marshall DSL40C досега, но това трябва да покрие изискванията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой му е любопитно какво ми е мнение за Peavey 6505+:

 

Този усилвател е направен да свири тежка музика и само тежка музика (Heavy metal+). И без overdrive pedal няма да се разминете, но това мисля, че е ясно.

Clean канала наистина не е от най-чистите, но както казах това е направено за жица.

 

За съжаление (мое поне) този усилвател е направен да свири силно (от 3+) за да извади истинския си звук и атенюатор няма да помогне.

Ако някой се съмнява дали е силен: СИЛЕН Е! Това ще ви изкърти ушите и тези на комшиите, и на техните комшии! Не полиция ами SWAT отрядите ще дойдат у вас.

 

Както споменах по-рано поръчах го от Музикален Център Икономов. Пратката дойде в отлично състояние още на другия ден.

Имат страхотно отношение към клиентите си и препоръчвам магазина им на всеки, който смята да пазарува он-лайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Икономов дава ли гаранции ? Защото един приятел си купи валвкинг-а и не му даде гаранционна карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Икономов дава ли гаранции ? Защото един приятел си купи валвкинг-а и не му даде гаранционна карта.

 

Тоя Икономов дава гаранции, да.

Аз имам гаранционна карта за комбото.

И за китарата си имах гаранционна карта, пак от там я бях взел преди години още (само не помня дали важи за електрониката само!)

Нямам идея защо на твоя приятел не са му дали. Той не е ли питал?

 

Абе споменах аз в началото нещо за комшиите :) Аз съм с 1 (един) ват и в стаята не се стои...

 

Мдаа аз повече от 3 не съм го усилвал този и не мога да си чуя мислите. Не става за домашни условия освен ако не живееш на нивата някъде.

Редактирано от zhivkob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление (мое поне) този усилвател е направен да свири силно (от 3+) за да извади истинския си звук и атенюатор няма да помогне.

 Много компетентно мнение!  :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За съжаление (мое поне) този усилвател е направен да свири силно (от 3+) за да извади истинския си звук и атенюатор няма да помогне.

 Много компетентно мнение!  :thumbdown:

 

 

О, изобщо не съм говорил за компетентност. Просто четох разни други форуми по въпроса и мненията са много противоречиви.

 

Ето малка извадка:

 

Modern amps, such as 6505, generate the sound and distortion at the preamp section. The power amp doesn't have such a great deal of the sound, as it used to do.

 

The thing, why cranking the amp sounds so huge and great, is because the amp really starts to punnish the cab and the speakers. So the speakers really start to move, and the cab starts to "sing".

 

What I'm trying to say here is, that reducing the signal between cab and amp, and this way to crank more the tubes, will have a small effect on the sound. These things really eats some of the clarity of the sound, and really doesn't make any difference. The result is the same. The signal isn't powerful enough to get the cab to "crank", which makes the awesomeness. Why people recommend these things are because of the old days.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

Имам възможно(може би) най- тъпия въпрос задаван в този форум :Д . Не сметнах за нужно за такава глупост да направя нова тема , модератора може да изтрие коментарите след това. Та... драмата е следната имам си behringer vt100 и след като започнах да разглеждам за лампови усилватели, нашите решиха да ме изненадат с още един транзистор ( няма да се оплаквам )- Marshall MG101CFX. Въпроса ми е следния ако сложа Marshala(който е по- тежък,сигурно с около 6-7 кила) - в/у Behringera за да си направя комбо стена , дали няма да даде нещо фира ?

П.с Отлично съзнавам как ми звучи въпроса от страни, просто друго си е да се направиш на гъзар с 2 комбота едно върху друго :Д:Д:Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за гъзарията, трябва да знаеш, че усилвателите с надпис "behringer" не носят точки :) По-добре му махни логото и му сложи и на него един надпис "Marshall" (който увеличава гъзарията с 30%) и след като и на двата вече пише "Marshall", повече няма да има значение кой е отгоре и кой - отдолу и можеш да сложиш по-лекия върху по-тежкия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, има резон и в твоите думи :Д . Но освен всичко , в момента заемат много място...по принцип съм убеден ,че нищо няма да стане , но все пак е талашит тялото на беринджъра и не ми се иска от простотия, да го счупя :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще се счупи ако падне   :metalist: . 

Заковаваш, връзваш, залепваш и... няма проблем   :yes:

 

Трябва си българско инженерно влакно тип "Кана 3.14" иначе не става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.