Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Да пускам от време на време нещо, че тъй де - muzikant.org, ама няма само музиканти да пускат :)

една шантава работа...

 

Вариант 2 - прав

http://soundcloud.com/synchu/straight-line-cleaner-2

 

Вариант 1 - с барабани и леко крив

---deleted---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

synchu, готина е идеята и свиренето, но този бийт не е ли в 6/8, а китарата свири в 4/4? малко криво стои спрямо ритъма, поне за мен. Може и да е от това, че ти свириш "straight", а барабаните суингират и за това се получава този "ефект" като на триоли в ритъм секцията. :)

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за слушането :)

 

trendkiller, категорично си прав за кривото усещане. И относно суингирането. Иначе е 4/4. На мен все още ми харесва странната комбинация относително.

 

Така или иначе си записах още един вариант според изначалната "безбарабанна" идея и с по-чисти китари, който ми допада повече...

http://soundcloud.com/synchu/straight-line-2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,Сънчу,аз го чух парчето в първия вариант и се шашнах какво е това разминаване,та спестих коментар,че остатъка ми от мозък действа само на шафъл,е по грамотния колега го е обяснил доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, посипвам се с пепел и оставям вариант 2 с големи букви и вариант 1 с малки букви, защото е приятно (за мен де) крив. :)

ако имаше даунлоуд бутон

Това лесно и готово :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама грешен подход имате приятели. Аз, както го планирах, се прибрах, сипах едно уиски, после още едно (разнежен от парчето) и нямах никакви проблеми с ритмиката ;)

Подхода е важен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ и на мен като че ли :)

 

^^ това говори по-скоро за качествата на питието, отколкото на парчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Хахаха. Не си прав. Доброто настроение идва само след консумация на качествени продукти, и наливни, и музикални ! 

Вече сериозно, и аз се присъединявам към феновете на правия вариант :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.