Jump to content
Българският форум за музиканти

Късане на струни :)


Dilian Nedev

Recommended Posts

Кво XL?Не схващам въпроса не за друго!?!?  ;) ;)

тези ли?

Уфф много съм зле,сега те разбрах!!!Да,именно за тези струни става дума. :blink:;)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Струни не съм късал при свирене вече много години..а по принцип удрям здраво с дебели и твърди перца джаз ...от друга страна при 0.11 на електрическата и акустичната , май дебелината е фактор...замислям се и за 12ски до там сол струната е облечена и не ме кефи :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ползвам Дадарио ама 13ки. наистина 3та струна е с намотка и това ме кефи щот не свиря сола и следователно не ползвам тремолото

Сменям струни на около 4 месеца и се къса винаги 6та при магарето,просто щот на тая струна свиря най-много и се прЕчупва точно на сгъвката...

е,все пак не може да седиш 1 година с 1ни струни,нали...1вите почват да ръждясват....

А според мен струни не се сменят само когато се скъсат... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средно късам струна 2 до 4 месеца след поставянето й. Най-често първа или трета и то долу - при тремолото (флойд). Някой от колегите по-горе спомена, че забърсва струните след свирене. Това има ефект, пише го в по-старите учебници по китара, и аз винаги съм го правил. Свиря с 9-ки - Fender 250L.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и от мен. Първо китарата ми е с нормален вибратор т.е. нямам флойд.

 

Обикновенно късам първа и шеста. Като подозренията ми за шеста са смесицата от пот-влага която постоянно изтича там където се пречупва струната при мютинг. Чистенето с парцалче помага. А при дебели струни наистина по-трудно се късат - Аз съм с 60-ки сега и е чудо... Късам веднъж в месеца защото не спазвам добра хигиена...

 

ЕДИТ: Ползвал съм досега предимно XL серията на Дадарио ама много бързо се скапват ще пробвам Ърнибол...

Редактирано от [tie]
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз знам перфектната формула да не се късат струни .... мн е проста - купувай си BLACK SUN ... от 10-15лв са ... пробвай и ще се увериш аз съм твърдо зад тях от 5 години :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече 9 месеца не съм късал струна да чукам на дърво и тия дето съм с тях сега много ми харесват

последния път(всъщност последните 4 пъти скъсах Сол горе при машин хед-а)

късат се най-вече при прекалено пренастройване в различни строеве според мен поне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

късат се най-вече при прекалено пренастройване в различни строеве според мен поне

+1

 

Днеска silly me по погрешка пренатегна с към половин стъпка стандартен Ми строй. След минута-две свирене скъсах четвърта ._. Струните са Stagg деветки, за 6 гроша.

Пак добре, че имах резервна. Щото кариерата ми в късането на струни не започва от днес :godbless:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

късат се най-вече при прекалено пренастройване в различни строеве според мен поне

+1

 

Днеска silly me по погрешка пренатегна с към половин стъпка стандартен Ми строй. След минута-две свирене скъсах четвърта ._. Струните са Stagg деветки, за 6 гроша.

Пак добре, че имах резервна. Щото кариерата ми в късането на струни не започва от днес :godbless:

Тук проблема е в струните...стаг за 6 лева не са струни, бях направил грешката да си сложа такива един път :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'сички правим грешки (:

Обаче тука във Варната не зная где има D'Addario (щото в тоя форум срещу D'Addario все пише "най-доброто") и дали изобщо има. Някой ако е идеен ще съм му много благодарен (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ами...от както свиря на китара съм късал струна точно 3 (три) пъти. Това е вече шеста година. Два пъти на електрическата и един път на акустичната и един път на електрическата, и то при отпускане на струната. Та аз...не късам струни :huh: Сменям ги през месец и половина, защото си губят тона, а не защото се късат.

 

2. Аз лично само забърсвам струните. А има и друго нещо, което съм забелязал. Откакто имам 2 електрически китари, свиря повече на едната от колкото на другата и съм забелязал, че струните на тази, която повече време не се ползва ръждясват по-бързо, от колкото ако беше ползвана... Разбира се, може и да си втълпявам, защото като не съм ги барал/виждал много време промените ми изглеждат драстични...не знам. Но посвирвайте на китарите, пък ако една струна е пред късане - ще се скъса.

 

3. Двата пъти при акустичната на задното магаре, където струните се извиват и продължават към ключовете, а на електрическата се скъса по средата при отпускане, но явно струната е била изтъняла и/или ръждясала и просто не е изфържала...

 

4. Предполагам че заради "умората на метала"... (с ударение на първото "а" :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.